Herec z Hry na oliheň (Squid Game), Oh Yeong-su, který ztvárnil číslo 001, byl obžalován z nevhodných doteků a sexuálního obtěžování žen

Datum vydání 27. 11. 2022Shlédnutí 1 355×Sdílení článku129Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Údajně k tomuto incidentu došlo už v roce 2017 a herec Oh Yeong-su všechna tato obvinění popřel. Podle deníku Korea JoongAng Daily byl obviněn opakovaně  a byl dokonce i několikrát vyslýchán.

Foto: Netflix

Případ byl uzavřen v dubnu, aniž by bylo vzneseno obvinění, vyšetřování však bylo zahájeno znovu poté, co se údajná oběť odvolala. Uvedla tisková agentura Yonhap.

Jihokorejský 78letý herec již dříve naznačil, že byl obviněn z podobných příčin, ale k tomu dodal, že se držel pouze se ženou za ruku. 

Yeong-su v prohlášení pro korejskou televizní stanici JTBC uvedl, že se ženě omluvil, ale dodal, že to nebylo přiznáním viny.

Herec, vlastní jménem Oh Se-kang se počátkem tohoto roku stal vůbec prvním Jihokorejcem, jenž si vysloužil ocenění Zlatý glóbus. Získal i ocenění nejlepšího herce ve vedlejší roli v Netflix seriálu Hra na oliheň za roli Oh Il-nama, staříka s kombinézou s číslem 001.

Tvůrce Hwang Dong-hyuk naznačil, že by se Yeong-su mohl vrátit i ve druhé sérii i přesto, že postava 001 v seriálu zemřela na konci první série.

Setrvání Yeong-sua v Netflixovském hitu závisí však na výsledku soudu.

Herec byl obviněn 24. listopadu pobočkou Seongnam okresní prokuratury Suwon.

Narodil se v roce 1944 v Kaesong, která je nyní součástí Severní Koreje. S rodinou se přestěhoval na jih Koreje před mezi korejskou válkou.

Profesionálně začal hrát v roce 1967 a většinu kariéry strávil v divadle. V roce 2013 uvedl, že hrál ve více než 200 jevištních inscenací

Před Hrou na oliheň byla jeho nejznámější rolí starý mnich ve velmi ceněném filmu Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom) z roku 2003.

Netflix byl kontaktován s žádostí o komentář týdeníkem Variety, ale dosud nebyl komentář poskytnut.

 

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *