Fanoušci Glee se mohou těšit na nový dokument o hudebním seriálu vysílaném během let 2009-2015.

Datum vydání 27. 11. 2022Shlédnutí 660×Sdílení článku62Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Glee se mohl jevit jako bezstarostný seriál, kde se hojně zpívá a tančí. V zákulisí byla však tato show mnohem temnějším místem než by se na první pohled zdálo. Mnoho fanoušků vtipkuje, že tato série musela být prokletá. Glee vyvolalo mnoho kontroverzí, ať už se jednalo o nepřátelské prostředí či pochybné obaly cover verzí známých písní. Nový dokument chystaný společností Discovery + se ponoří hluboko do temného podloubí show. 

Foto: Disney

Glee byl americký hudební seriál vysílaný na stanici Fox během let 2009 - 2015. Soustředil se na pěvecký sbor na střední škole. Bylo vydáno celkem 121 epizod během šesti řad. 

Od debutu muzikálového fenoménu v roce 2009 postihlo herecké obsazení nespočet skandálů a tragédií, které vedli ke spekulacím o kletbě, která seriál postihla. 

Prozatím nejmenovaný dokument se zaměří na drama právě ze zákulisí.

O příběhy do dokumentu nemá produkce nouzi. Hvězda seriálu - Cory Monteith, který se chopil role oblíbeného Finna Hudsona, zemřel na předávkování v roce 2013. Krátce po skončení seriálu byl představitel Noaha Puckermana - Mark Salling zatčen za držení dětské pornografie a o tři roky později, po jeho obvinění, spáchal sebevraždu.

Poslední obětí „kletby Glee” byla Naya Rivera, která se představila v roli Santany Lopez. Ta nešťastně utonula v kalifornském jezeře v létě roku 2020.

Kromě tragických úmrtí se stalo hromosvodem kontroverze obvinění hlavní hvězdy Lei Michele (Rachel Berry) ze šikany a rasismu, a mimo toho i údajná traumatizující mikroagrese. Informace o nevhodném chování Michele uvedla na svém Twitterovém účtu herečka Samantha Ware, jež si zahrála Jane Hayward v poslední sérii.

Předpokládané vydání dokumentu zatím nebylo odhaleno, ale s největší pravděpodobností bude dokument k dispozici někdy během roku 2023.

Seriál Glee získal řadu ocenění a nominací. V prestižních cenách Emmy získal celkem 40 nominací z nichž 6 nominací vyhrál.

Obsazení během vysílání předvedlo celkem 754 hudebních vystoupení, to vedlo k velkému komerčnímu úspěchu a bylo zakoupeno více než 36 milionů kopií cover verzí známých písní v podání hereckého obsazení.

 

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *