Neurotický newyorský vypravěč a pábitel Woody Allen a jeho manželky

Datum vydání 30. 11. 2022Shlédnutí 1 471×Sdílení článku117Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Annie Hallová, Půlnoc v Paříži nebo Hana a její sestry – to všechno jsou filmy z dílny slavného režiséra Woody Allen, který je znám nejenom jako pedantský režisér, ale také jako člověk, který ke své tvorbě potřebuje múzy v podání krásných žen.

Woody Allen se narodil v Brooklynu v New Yorku, a to dne 1. prosince 1935. Je znám jako americký filmový režisér, scenárista, herec a autor romantických komediálních filmů s prvky parodie a grotesky. Charakteristickými znaky jeho děl je dobře definovaná ženská postava a také jakési zkoumání mezilidských vztahů. Allen režíroval a také hrál ve dvou ze svých nejslavnějších filmů, Annie Hallová a Manhattan. Mezi herečkami, se kterými na jeho snímcích spolupracoval je například Diane Keatonová a Mia Farrowová. S nimi a mnohými dalšími zažil krátké románky, které se mu však vymstily.

Harlene Susan Rosenová

Jako první manželkou Woodyho Allena se stala Harlene Susan Rosenová. Své ano si před oltářem řekli, když jí bylo pouhých 16 let a Woodymu 19. Jejich vztah byl zpočátku idylický, navzájem se respektovali, dospívali a mladičká Harlene začínajícího režiséra s velkým srdcem podporovala. Ovšem vztah začal uvadat, poslední tečkou na závěr se stalo Woodyho vystoupení v klubu, kde svou manželku označil jako Quasimodo. Samozřejmě, že herečka si toto označení a zostuzení nenechala líbit a tak proti němu podnikla jist právní kroky, které vedly k rozvodu. Tehdy Woody Allen slíbil, že své bývalé manželce bude platit výživné a to ve výši 75 amerických dolarů týdně. 

Louise Lasserová

Se svou druhou ženou si Woody Allen začal ještě v době, kdy byl ženatý s Harlene Rosenovou. Svůj vztah ztvrdili roku roku 1966. Lasserová se objevila hned v několika jeho filmech. Jenže ani toto manželství nevydrželo, cesty se jim rozešly tentýž rok, co si Allen začal románek s herečkou Diane Keatonovou.

Mia Farrowová

S herečkou Miou Farrowovou se sice nikdy neoženil, ale z jejich vztahu vzešel syn Ronan Farrow, další dvě adoptované děti a jeden skandál za druhým. Woody Allen si totiž začal románek s jednou z adoptovaných dcer Mii Farrowové z předešlého manželství se skladatelem André Previnem, Soon-Yi. Podle něj to Mia natolik nemohla unést, že naočkovala jejich adoptovanou dceru Dylan Farrow, aby režiséra obvinila ze sexuálního obtěžování. Toto obvinění režiséra zaměstnává v poslední době ze všeho nejvíce, musí podstupovat nejrůznější vyšetření, výslechy a další nepříjemné záležitosti. Ovšem Woody Allen byl tohoto obvinění nakonec zproštěn, i když v jeho výpovědích nastaly určité změny, díky nimž začali soudci váhat nad jeho nevinnou.

Soon-Yi Previn

Po delším vztahu s Miou Farrowovou, kdy si na Allena všechny její děti z předchozích vztahů zvykly, dalo by se říct, že Woody Allen si v roce 1997 vzal svou dceru. On sám to ani nikdy nepopřel, sám o Soon-Yi tvrdil, že k ní otcovskou lásku neustále cítí a má potřebu ji neustále chránit. Ta se do Allena zamilovala už v dětství, byl její první láskou. Manželství jim kupodivu vydrželo do dnešní doby. Manželé svůj krásný vztah přisuzují vzájemnému respektu, poslušnosti a cti ke svému muži, kterou má Korejka Soon-Yi v krvi. Spolu si adoptovali dvě holčičky.

Foto: Depositephotos

Woody Allen dnes

Režisér Woody Allen nepatří v Hollywoodu zrovna mezi oblíbené režiséry, lidé s ním odmítají spolupracovat kvůli jeho ignoraci a pedantství, kdy si o sobě myslí, že právě on je tím „nejlepším režisérem všech dob“. Proto se na několik let vydal natáčet do Velké Británie, kde si ve svých nízkorozpočtových filmech dočista liboval. Vzhledem k tomu, že léta ale přibývají, v poslední době dává přednost domácímu prostředí u televize. Ovšem sám se nechal slyšet, že s natáčením rozhodně nekončí. Tak se necháme překvapit, zda se od něj dočkáme další filmové novinky.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Legendární šermíř Zorro se vrací po téměř dvou desetiletích. Venku je oficiální trailer

Sdílení1951Legendární šermíř Zorro se vrací po téměř dvou desetiletích. Venku je oficiální trailer

Spider-Man potřebuje záporáka pro novou trilogii. Nabízí se unikátní padouch z nové komiksové éry

Sdílení12Spider-Man potřebuje záporáka pro novou trilogii. Nabízí se unikátní padouch z nové komiksové éry

Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry

Sdílení383Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry