Vrátí se Marvel Studios zase zpátky ke kvalitě? Plánují velké změny. Podaří se jim zase natočit kasovní trhák?

Datum vydání 8. 12. 2022Shlédnutí 1 387×Sdílení článku129Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Marvel Studios údajně přehodnocuje budoucí 5. a 6. fázi MCU a chce se soustředit primárně na kvalitu než na kvantitu. Podle zdroje z Marvel Studios citovaného pro Cosmic Circus studio posuzuje své nadcházející projekty po negativní zpětné vazbě ohledně kvality fáze 4.

Foto: Marvel

Problémy ze zákulisí údajně zahrnují tvůrčí neshody a potíže na scénářích, postprodukční problémy a nepříliš výrazné vizuální efekty.

Aby nedošlo k takové kritice i u následujících fází pět a šest, tvrdí se, že by společnost Disney mohla zajistit kreativní dohled nad projekty MCU, které jsou ještě stále v předprodukční fázi, což by mohlo způsobit zpoždění nebo dokonce i úplné zrušení některých plánovaných projektů.

Společnost VFX (tvorba vizuálních efektů) kritizovala Marvel za přetěžování svých zaměstnanců a za krátké termíny na dokončení prací. Studio na tuto reakci zvažovalo i vytvoření vlastního oddělení VFX.

Po velkém úspěchu, kdy byla ukončena Infinity Sága byla očekávání od fanoušků MCU opravdu vysoká, ale fáze čtyři tato očekávání nenaplnila. Na propad kvality má vliv i nekonzistentní tón mezi jednotlivými filmy. Prezident Marvel Studios Kevin Feige to ale obhajoval se slovy, že právě tento aspekt dělá fázi čtyři jedinečnou. Pro čtvrtou fázi bylo vytvořeno celkem 7 filmů (Black Widow, Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, Eternals, Spider-Man: Bez domova, Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, Thor: Láska jako hrom, Black Panther: Wakanda nechť žije), 8 seriálů na platformě Disney+ (Wanda Vision, Falcon a Winter Soldier, Loki, What If...?, Hawkeye, Moon Knight, Ms. Marvel, She-Hulk: Neuvěřitelná právnička) a dva samostatné a krátké speciály (Vlkodlak: Noční lovec, Strážci galaxie sváteční speciál).

Fáze 5 a 6 už zaznamenala nějaké neúspěchy. Režisér Spider-Man: Bez domova - Jon Watts byl nahrazen ve vedení rebootu Fantastické čtyřky showrunnerem Wanda Vision - Mattem Shakmanem.

Také Blade byl pozastaven poté, co původní režisér Bassim Tariq opustil projekt.

Při přehodnocování obsahu zdroje z Disney+ naznačují, že by se mohly prosadit projekty typu Vlkodlak: Noční lovec či Strážci galaxie sváteční speciál.

Tento přístup by byl méně nákladný a zabránil by v únavě a přesycení fanoušků z MCU franšízy. Fáze pět a šest neboli Multiverse Saga by měla být završena v roce 2026. Bylo odhaleno i spoustu titulů v této nové fázi.

Disney se však chystá na několik významných změn, když je Bob Iger zpět jako generální ředitel společnosti.

Deadline poprvé informoval o plánech restrukturalizace Disney před několika dny. Prozatím není však jasné o jaké změny se bude v budoucnosti jednat.

Budou nové filmy zase divácké a kasovní trháky?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *