Netflix proti Disney. Pinocchio Guillerma del Tora drtí remake od Disneyho

Datum vydání 10. 12. 2022Shlédnutí 1 727×Sdílení článku177Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Po mnoha letech čekání na nového Pinocchia bylo oznámeno, že rok 2022 bude rokem, jenž představí dva nové filmy o dřevěném klukovi. Jeden dřevěný kluk se bude pyšnit logem Disney, zatímco ten druhý logem Netflix. Očekávalo se, že bychom se všichni měli těšit na klučinu z dílny Walta Disneyho. Guillermo del Toro vzal ovšem osud pevně do svých rukou a nelítostně smetl domov Myšáka Mickeyho z řad konkurence.

Robert Zemeckis, režisér filmů Forrest Gump nebo Návrat do budoucnosti vytvořil pro Disney hraného Pinocchia s Tomem Hanksem v hlavní roli. Film vyšel v září a okamžitě sklidil smršť nevlídné kritiky a posměšků.

Pinocchio Guillerma del Tora, režiséra filmů Tvář vody nebo Faunův labyrint vychází tento měsíc na Netflixu a kritici si jej nemohou vynachválit.

Na serveru Rotten Tomatoes si del Toro drží téměř perfektní skóre 97% s ohromujícím průměrným hodnocením 8.4/10. Zemeckis si na druhou stranu drží skóre 27% s průměrným hodnocením 4.7/10. Netflix má tedy skoro čtyřikrát lepší skóre než Disney.

„Pinocchio od Guillerma del Tora je vše, čím se Disney remake Roberta Zemeckise nedokázal stát.“

„Nejlepší verze tohoto příběhu (Netflix Pinocchio), kterou kdy kdo odvyprávěl.“

„Pokud se umění natáčet filmy podobá magii, tak toto (Netflix Pinocchio) je jedním z největších kouzel.“

Disney Pinocchio, podle kritiků, především postrádá duši. Snaží se být vizuálně poutavý, ale bloudí sem a tam bez hlubšího smyslu. Je dělán především pro peníze a bez lásky. Film není ani špatně zábavný. Je jen nudný.

Foto: Guillermodeltorospinocchiomovie.com

Netflix Pinocchio si naopak udržuje svou důvěryhodnost a svým poutavým vizuálním „stop-motion“ zpracováním precizně vypráví drsný, až hororový, příběh plný emocí, který pohltí každého diváka.

Guillermo del Toro věří, že animované filmy nejsou jen pro děti a že by se k nim i tak mělo přistupovat během jejich vytváření a následném sledování. Del Toro je znám pro svou lásku k drsnějšímu zpracování, ani Pinocchio tak nebude výjimkou.

Film je nyní předním tahounem na Oscara za nejlepší animovaný film a i díky rozdrcení Disneyho se z filmu nejspíš stane úspěch, kterým se kravaťáci z Netflixu budou hrdě pyšnit. Pinocchio Guillerma del Tora vychází již 9. prosince na Netflixu.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023