Marvel: Jaké filmy nás čekají v budoucích letech? Přehledný seznam s pár trailery

Datum vydání 10. 12. 2022Shlédnutí 2 730×Sdílení článku88Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Fáze čtyři velkého světa MCU je oficiálně u konce. Fanoušci ale nemusejí zoufat, už hned v únoru začíná fáze pět a chvíli po jejím konci i šest. Pojďme si teď projít oznámené datumy, kdy by měly projekty Marvelu vyjít.

Ant-man a Wasp: Quantumania – 17. února 2023

Již v únoru se ve filmu Ant-man a Wasp: Quantumania vrátíme do Kvantové Říše s hrdiny Scottem Langem a Hope van Dyne, neboli Ant-manem a Wasp. Z jíž zveřejněného traileru víme něco základního o příběhu. Scottova dcera Cassie Lang se pokusí kontaktovat lidi uvnitř Říše a během toho je společně s titulními hrdiny a rodiči Hope, Hankem a Janet, do Říše vtažena. Trailer nám slibuje Kanga Dobyvatele, který bude společně s mnoha svými variantami hlavním záporákem, kterému budou později Avengers čelit. Ve filmu by se měl objevit i další záporák, MODOK, ten ale v traileru vidět nebyl.

Z hereckého obsazení se vrátí všichni hlavní herci předchozích filmů. Představitelé titulních hrdinů, Paul Rud a Evangeline Lilly. Své role si zopakují i Michael Douglas jako Hank Pym a Michael Pfeifer jako Janet van Dyne, neboli rodiče Hope. Představitelka Cassie Lang byla ale znovu přeobsazena, poté co se v Endgame objevila její dospělá verze v podání Emmy Fuhrman, bude ve filmu ztvárněna Kathryn Newton, kterou jsme nedávno mohli vidět třeba v hororu Freaky. Obsazení bude doplněno Jonathanem Majorsem, který si zahraje Kanga. Ve filmu se objeví i slavný komik Bill Murray, toho jsme na chvilku v traileru vidět mohli, ale zatím nevíme, koho hraje. Za řežisérské křeslo znovu usedl režisér předchozích dvou filmů, Peyton Reed.

Strážci Galaxie vol. 3 – 5. května 2023

Film Strážci Galaxie vol. 3 má za sebou poněkud složitý vývoj. Nejhorší bylo vyhození režiséra Jamese Gunna potom co se na internetu objevili nějaké jeho dříve řečené ofenzivní vtipy. Marvel ho nakonec najal zpátky, ale během toho času ho stihlo ulovit DC, pro ně natočil The Suicide Squad a jeho spin-off seriál Peacemaker. Gunn se DC tak zalíbil, že ho dokonce udělalo společně s producentem Peterem Safranem samotným CEO, který bude rozhodovat o budoucnosti DC. Strážci Galaxie se ale i přesto všeho dostali traileru a data vydání.

Trailer nám slíbil návrat celého obsazení, ale o příběhu nám toho tolik neřekl. Podle všeho uvidíme něco z Rocketovi minulosti a tým bude postaven proti záporákovi z komiksů, High Evolutionary, který bude ztvárněn hercem Chudwukim Iwujim, ten s Gunnem spolupracoval už i na seriálu Peacemaker. V traileru se mihl i Adam Warlock, kterého slíbila už potitulková scéna Strážců Galaxie 2, ztvárněn bude Willem Poulterem, fanoušci si ho jistě pamatují z komedie Milerovi na tripu, nebo série Labyrint.

Spider-Man: Návrat do paralelních světů – 2. června 2023

Poté co Sony vypustilo úspěšný první díl animovaného dobrodružství několika pavoučích lidí, bylo jasné, že na sebe pokračování nenechá dlouho čekat. Zabralo to sice více let než se čekalo, ale krize covidu a čas, který zabralo vytvoření animace dlouhou dobu objasňují. Animace je nakonec to, co se fanouškům na prvním díle tolik líbilo.

O příběhu Spider-Man: Návrat do paralelních světů toho zatím moc nevíme. Můžeme se těšit na návrat hrdinů Milese Moralese a Gwen Stacy, kteří by tentokrát měli po paralelních vesmírech cestovat. Velkou roli by měl hrát i Spider-Man 2099 v podání Oscara Issaca, kterého jsme viděli v potitulkové scéně prvního dílu. Pokud můžeme věřit drbům, měla by se objevit i japonská verze pavoučího muže.

The Marvels – 28. července 2023

Film by se měl stát pokračováním jak Captain Marvel, tak seriálu Ms Marvel. I když příběh zatím není znám, víme, že uvidíme Carol Danvers aka Captain Marvel, v podání Brie Larson, spojit síly s dospělou verzí Monicy Rambeau a Kamalou Khan aka Ms Marvel. Monica se v podání Teyonah Parris už objevila ve WandaVision, kde získala i schopnosti. Samotnou Kamalu, kterou hraje Iman Vellani, jsme na konci jejího seriálu Ms Marvel viděli, jak si s Carol vyměnila místa a teď je neznámo kde. O záporačce v podání Zawy Ashton nevíme zatím bohužel vůbec nic. Do režisérského křesla usedne Nia DaCosta.

Lovec Kraven – 6. října 2023

Po Venomovi a Morbiovi se Kraven stává dalším pokusem Sony, vytvořit film o záporákovi Spider-Mana, bez Spider-Mana. Poprvé ohlášen v roce 2018, film vypadal, že už snad nikdy nevznikne. Největší posun ale nastal v květnu minulého roku, když byl do titulní role obsazen Aaron Taylor Johnson, ten už se v Marvelu dříve objevil jako Pietro Maximoff aka Quicksilver, ve druhých Avengers. Jeho postava v tom filmu, ale i zemřela a samotný Kraven, jako další filmy nezapadá do hlavní kontinuity MCU, takže by obsazení nemělo být takovým problémem. O příběhu nevíme zatím vůbec nic, mohli jsme zatím jen vidět nějaké fotky, které ukazují Johnsona v kostýmu.

Madame Web – 16. února 2024

Film je dalším projektem, který se bude držet mimo MCU. Cassanda Webb je v komiksech slepá a paralyzovaná mutantka, která přežívá díky své pavučině, Je příležitostnou pomocnicí Petera Parkera. V hlavní roli by se měla objevit Dakota Johnson, která podle fotek není ani slepá ani paralyzovaná, ale možná se později ve filmu dočkáme její transformace. Podle všeho by ve filmu mělo být obsaženo cestování časem. Další hlavní role se zhostní Sydney Sweeney, zahraje si Julii Carpenter, která je v komiksech jak druhá Spider-Woman, tak druhá Madame Web. Dočkat bychom se měli i Emmy Roberts a Adama Scota.

Foto: As.com

Spider-Man: Návrat do paralelních světů, část druhá – 29. března 2024

Další animované dobrodružství bude navazovat na události již výše zmíněné první části. Objevit by se měli znovu Gwen a Miles a můžeme tedy očekávat, že se podíváme do dalších paralelních světů a uvidíme ještě víc variant pavoučích lidí.

Captain America: New World Order – 3. května 2024

Po seriálu Falcon a Winter Soldier se zde znovu potkáme s novou verzí Kapitána, poté co titul převzal Sam Wilson, který byl dříve Falcon. Postavu bude znovu hrát Anthony Mackie. Ve filmu bychom měli vidět i novou verzi generála Thaddea Rosse. V MCU ho dříve hrál William Hurt, ten ale bohužel začátkem tohoto roku zesnul. Byl přeobsazen a ztvární ho známý herec Harrison Ford. Ros by se ve filmu měl být samotným prezidentem USA. V komiksech se z něj stane Red Hulk, tak možná můžeme transformaci čekat i zde, hlavně kvůli dalšímu návratu. Vrací se totiž herec Tim Blake Nelson, kterého jsme naposledy viděli v roce 2008 jako Samuela Sternse ve filmu Neuvěřitelný Hulk. Na konci filmu na Sternse kápla krev Emila Blonskyho aka Abomination a film naznačil Sternsovu proměnu v jeho komiksové alter ego, záporáka Vůdce. V komiksech je Vůdce součástí zločinecké skupiny Intelligencia, která Rose v Red Hulka proměnila. Intelligencia byla podstatnou součástí seriálu She-Hulk a v komiksech je její součástí i MODOK. Další indicií k transformaci je další oznámený projekt Thunderbolts.

Thunderbolts – 26. června 2024


Tým už byl několikrát naznačen, když během fáze čtyři postava Kontesy Valentiny Allegry de Fontaine, zkráceně Val, verbovala několik postav, například Johna Walkera, chvilkového Kapitána Ameriky, teď U.S. Agenta nebo Yelenu Belovu, adoptivní sestru Natashy Romanoff aka Black Widow. V komiksech je to tým, skládající se z anti hrdinů, které vede právě Thaddeus Ross jako Red Hulk. Zatím to ale vypadá, že pokud nejedná Val podle Rossových rozkazů, povede tým ona. Stejně samotná existence projektu více napovídá k Rossově přeměně. Ve filmovém týmu by se vedle Walkera a Yeleny, měl objevit Bucky Barnes (Winter Soldier), Antonia Dreykov (Taskmaster), Alexi Shostakov (Red Guardian) a Ava Star (Ghost). Se všemi postavami už jsme se dříve v MCU potkali a všem až na Rosse představitelé zůstávají. Vedou se řeči i o návratu Barona Zema, ale nic zatím nebylo potvrzeno.

Blade – 6. září 2024

Postava lovce upírů, který je sám upírem, nebude ve filmu ztvárněna poprvé. Předtím než Marvel odstartoval svůj vesmír roku 2008 filmem Iron Man, v roce 1998 se ve filmu Blade postavy zhostil Wesley Snipes. I když tento film a jeho pokračování jsou tónem od filmů MCU opravdu rozdílné. Blade už se ve skutečnosti objevil i v MCU, jeho hlas jsme mohli slyšet v potitulkové scéně Eternals, když mluvil k Danovi Whitmanovi, kterého ztvárnil Kit Harington. Samotné role Blada, se v MCU ujal Mahershala Ali. Herec už má s Marvelem zkušenosti, v prní sérii netflixového seriálu Luke Cage ztvárnil gangstera Cornella Stokese.

Deadpool 3 – 8. listopadu 2024

Po odkoupení práv od Foxu, získal šanci svést se na vlně oblíbenosti anti hrdinů, kterou ve velkém odstartoval právě první Deadpool v podání Ryana Reynoldse. Herec se vrací i v pokračování, tentokrát pod taktovkou Marvelu. Dalším návratem bude i Hugh Jackman, tensi znovu zahraje Wolverina. Budoucnost Deadpoola v Marvelu byla nejistá, hlavně kvůli jeho poněkud krvavějšímu přístupu, fanouškům se ale ulevilo, když zjistili, že o žoldáka s prořízlo pusou nepřijdou.

Fantastická čtyřka – 14. února 2025

Dalším návratem postav, které na velkém plátně zazářili ještě před příchodem Marvelu bude tým Fantastické čtyřky. Tým se poprvé objevil ve filmu stejného jména v roce 2005 a poté ještě v pokračování o 2 roky později. Fox se pokusil probudit s týmem vlastní vesmír roku 2015, film ale nebyl přijat pozitivně, a proto jsme tým od té doby neviděli. Jednoho z jeho členů, Reeda Richardse, jsme ale mohli nedávno na chvíli zahlédnout ve druhém Doktoru Strangeovi. Marvel oznámil návrat týmu, ale o obsazení zatíme nevíme nic. Spekulace byli o Johnu Krasinskim, který Reeda ztvárnil právě ve Strangeovi, a také o hercích z předchozích filmů, potvrzeno zatím nebylo ale nic. Tým by se měl podle drbů dostat pravděpodobně pomocí cestování časem do naší doby z šedesátých let a už by měli mít své schopnosti, tudíž možné je opravdu všechno.

Avengers: Kangova dynastie – 2. května 2025

O filmu, kde se znovu dočkáme spojení našich hrdinů zatím nevíme skoro nic. Je zřejmé, že se objeví Jonathan Majors jako Kang a velkou roli by měl mít mnohovesmír, mimo to však toho víme žalostně málo. Bude uveden až za 3 roky, tudíž se určitě dozvíme v budoucnosti ještě spoustu informací.

Avengers: Secret wars – 1. května 2026

Další Avengers ukončí fázi šest a také dlouho trvající ságu o mnohovesmíru. O filmu zatím nebyli dány žádné informace, ale můžeme čerpat z komiksových předloh let 1984 a 2015. Mohli bychom se tedy dočkat Beyondera a Battleworldu.

Na který z filmů od Marvelu se nejvíc těšíte?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Marvel: Thor 4 je oficiální, natočí ho opět režisér Ragnaroku Taika Waititi

Datum vydání 17. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu14Sdílení článku1198
Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Spider-Man je oficiálně zpět v MCU, třetí film vznikne ve spolupráci Sony a Marvelu

Datum vydání 27. 9. Autor článku Daniel Názory k tématu9Sdílení článku1148
James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

James Gunn je zpátky. Strážci Galaxie 3 natočí režisér původních dvou filmů

Datum vydání 15. 3. Autor článku Aleš Názory k tématu13Sdílení článku1067
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056

Clint Eastwood: Legenda americké kinematografie nedávno oslavila 93 let. Co o něm ještě nevíte?

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Transformers: Rise of the Beasts (Transformers: Probuzení monster) se vrací ke kvalitě původního filmu z roku 2007

Datum vydání 8. 6. Autor článku Lukáš Sdílení článku11

John Wick ještě nemá vyřízené všechny účty. Proto se těšme na páté pokračování krvavé ságy

Datum vydání 8. 6. Autor článku Lukáš Sdílení článku32

První trailer na Expendables 4 slibuje brutální podívanou a návrat akčních hvězd.

Datum vydání 8. 6. Autor článku Žaneta Sdílení článku13
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581