Francie do světové kinematografie brzy přispěje filmem Nová hračka. Je to remake filmu Hračka, z roku 1976.

Datum vydání 13. 12. 2022Shlédnutí 642×Sdílení článku50Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Francouzský film Nová hračka (Le Nouveau Jouet) z roku 2022 je snad zdařilý remake. Samy je muž , který žije na okraji společnosti a je velmi líný. Bydlí na sídlišti nacházejícím se v pařížském předměstí, kde žije chudina. Pohybuje se mezi svými přáteli z dětství a střídavě s manželkou Alicí, která je v očekávání jejich prvního dítěte. Samy se má stát otcem a proto potřebuje víc peněz, přijme práci nočního hlídače v místním obchodním domě, který se stanem dějištěm událostí. 

V obchodním domě se setká s Philippe Étiennem, jež je obchodník, dědic dynastie Étienne, která je jedna z nejbohatších ve Francii. Od té doby, co mu umřela žena rok předím, než se setkali, se tento obzvláště chladný bussinessman soustředí především na svou práci. Své city nedává najevo ani svému jedinému synovi Alexandre, který se od otce odstěhoval a uchýlil do imaginárního světa rozmazleného dítěte, které dostane vždy, to co chce.  Philippe nechává k jeho narozeninám privatizovat své oddělení hraček v obchodním domě.

Alexandre si může vybrat cokoli, ale vybere si jen jedno a to živého člověka, hlídače Samyho, který se snaží změnit jeho názor a nesouhlasit, ale je nucen dělat Alexandrovi společnost a poslouchat jeho příkazy. Nakonec však dobro zvítězí a malý chlapec s hlídačem se sblíží a otec i syn opět nabydou lidskosti a Samyho nechají odejít, stejně jako se to událo v původním filmu se slavným hercem Pierre Richardem.

Foto: Allocine.fr

Obsazení filmu Nová hračka

Režisér filmu Francis Veber je také producentem, dramatikem a hercem. Autorem slavných francouzských komedií a jeho dvorním hercem je Pierre Richard, jehož role je oba proslavily po celém světě. Stal se nejprodávanějším scénaristou a také se proslavil i na divadelních prknech jako režisér i autor her.

Jamel Debouze je francouzsko marocký komik, který je znám především ze série filmů u Asterixovi. Je aktivní i v rádiu jak ve Francii, tak také Maroku, má svou vlastní one man show. Objevil se ve vedlejší roli také v trháku Le Fabuleux Destin d´Amelie Poulain. Hraje rovněž v dramatech a rodinných komediích. Působí na různých festivalech a je aktivní i v politice.

Alice Belaidi pochází z Avignonu, kde účinkovala v divadelních workshopech již v brzkém mládí. Od roku 2011 se věnuje také filmové produkci. Podílí se na dabingu a hraje v televizi a stále i v divadle.

Daniel Auteuil vyrůstal v Avignonu. Divadlo jej zcela okouzlilo a toužil se stát sám hercem. Je hercem rolí komických i tragických. Zahrál si i v historických snímcích Královna Margot nebo Hrbáč.

Jeane Bornaud je herečka francouzského původu pocházející z Boulogne. Studovala v Paříži a její mateřštinou je němčina. Zahrála si v mnoha televizních seriálech, Život je náš, Tango nebo Víkendová rodina z produkce studií Disney. Z filmové produkce je známá v dílech Speciální jednotky, Loupežníci, Zatím dobrý nebo Bronx. A také v reklamě na značku Jean Paul Gaultier.

Pierre Benoist studoval na herecké škole v Londýně a jako dítě byl juniorským šampionem v šachu. Zahrál si ve filmech jako Moje zlaté dny nebo The Challet.

Zajímavosti o filmu Nová hračka

Film Nová hračka se objevil nejen v kině ale i v divadle. Hra už měla premiéru a byla shledána úspěšnou.

Je vtipnou společenskou satirou na aktuální dění ve francouzské společnosti.

Původní film Hračka z roku 1976 vidělo v kinech přes milion diváků a byl nominován na cenu Césara.

Pierre Richard vystupuje v jiných svých filmech pod stejným jménem, jako ve filmu Hračka, kde ztvárnil hlavní roli. Je to narážka na tento film.

Pro Fabriceho Greca byl tento film jeho jediná role v kariéře. Nová hračka představuje zcela nové neotřelé hvězdy a originální zpracování.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *