Třaskavé fotky z filmu Oppenheimer. Hvězdné obsazení ve filmu Christophera Nolana

Datum vydání 14. 12. 2022Shlédnutí 2 109×Sdílení článku120Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Byly zveřejněny nové oficiální snímky z chystaného velkofilmu Oppenheimer opěvovaného režiséra Christopher Nolan. Hvězdný ansámbl herců ve filmu v čele s Cillian Murphy, Emily Blunt a Robert Downey Jr.

Foto: Universal Pictures

Film je natočený podle knihy American Prometheus, kterou napsali autoři Kai Bird a Martin J. Sherwin. Ve filmu se objeví hvězda seriálu Peaky Blinders Cillian Murphy, který ztvární hlavní roli. Irský herec bude ve filmu vystupovat coby J. Robert Oppenheimer, který je považován za strůjce atomové bomby. Po jeho boku mu bude sekundovat coby manželka Emily Blunt. Britská kráska a hvězda hororové série Tiché místo. Poslední jméno není třeba vůbec představovat. Robert Downey Jr. se do paměti diváků zapsal nespočtem rolí. Mezi jeho nejvýraznější patří rozhodně role Iron Mana   v komiksovém vesmíru studia Marvel a také ztvárnil nejznámější postavu Sira Arthura Conana Doyla, a to Sherlocka Holmese. Tento americký herec s lišáckým úsměvem bude hrát postavu Lewise Strausse. Šlo významnou postavu celé nukleární skládačky, který financoval nukleární výzkum a zároveň byl členem Komise pro atomovou energii.

Foto: Universal Pictures

Premiéra filmu je pořád trochu daleko vzhledem k tomu, že má být film uveden v červenci příštího roku. To ale nic nebrání tomu, aby mohli tvůrci lákat diváky alespoň malými drobečky informací. TotalFilm totiž odhalil exkluzivní snímky z chystaného megafilmu. Některé snímky jsou černobílé, jiné zase barevné. Je to z toho důvodu, že film se bude odehrávat různých časových obdobích a bude je tak pomyslně oddělovat. 

 

Vrací se dvorní kameraman

I když toho víme o snímku pramálo, můžeme pouze odhadovat, jak Nolan bude strukturovat Oppenheimera. Můžeme se odrazit z toho, že film zaznamená život J. Roberta Oppenheimera a povrchně pokryje jeho zásluhy a práci na projektu Manhattan, který způsobil vytvoření atomové bomby. Od Temného rytíře Nolan natáčel vybrané sekvence svých filmů kamerami IMAX. Nicméně, Oppenheimer bude poprvé, kdy nějaký film natočil několik sekvencí v IMAX s černobílým analogovým filmem. Hoyte van Hoytema se vrací jako kameraman pro svůj čtvrtý film s Nolanem. Tento švýcarský kamerový mág točí po režisérově boku již od vesmírného Interstellaru.

Hudba opět bez Zimmera

Dříve bylo tradicí, aby se ve filmech o hudbu postaral další mág ve svém řemeslu. To se však minulým filmem změnilo. Hans Zimmer měl spoustu práce s hudbou k nové Duně a Oppenheimer nebude výjimkou. Naštěstí Nolan sáhnul po dalším velkém talentu. Ludwig Göransson se divákům do paměti mohl zaspat díky futuristické hudbě k Nolaně poslednímu filmu Tenet. Všeobecně známým se taktéž stal soundtrack k seriálu Mandalorian od studia Disney. Znělka tohoto seriálu se pomalu stává ikonickou a Göransson pomalu ale jistě začíná získávat věhlas coby skladatel, který rád experimentuje s různými nástroji.

Foto: Universal Pictures

Třaskavý casting

Jestli se může film něčím pyšnit už teď, tak to bude určitě snímek s největším počtem hereckých hvězd za posledních několik let. Nekonečný seznam nabízí jedno jméno slavnější než druhé a na své si přijdou, jak fanoušci hereckých legend, tak mladých vycházejících hereckých objevů. Vrací se Gary Oldman, který se naposledy objevil v trilogii o Temném Rytíři. Pokud bychom si měli odškrtnout ze seznamu ještě nějakou stálici, tak to bude rozhodně herecká ikona Severního Irska Kenneth Branagh. Florence Pugh patří k největším hereckým superstar poslední doby. Pro mnoho herců to bude vůbec první spolupráce s tímto bristským režisérem. Své o tom určitě ví i Matt Damon nebo hvězda Bohemian Rhapsody Rami Malek. Z mladší generace je tady velmi výrazné zastoupení v podobě Alexe Wolffa, který předvedl nejvýraznější herecký koncert jeho kariéry v hororovém Děsivém dědictví.

Očekávání okolo filmu jsou enormní. V obsazení se to jenom hemží zvučnými jmény a láká také samotné jméno režiséra. Christopher Nolan je coby režisér pověstný tím, že používá výhradně praktické efekty. To může znít vzhledem k celkovému tématu filmu docela děsivě. Režisér ovšem naznačil, že se mu skutečně povedlo uměle napodobit jaderných výbuch. Zbývá než jenom doufat, že v červenci roku 2023 diváci v kině nebouchnou.

Foto: Universal Pictures

Bude to „pouze“ životopisný film?

I když je Oppenheimer prezentován publiku jako životopisný film, upoutávka která měla premiéru před filmem NOPE od dalšího velmi váženého režiséra Jordana Peeleho, rozehrává závod s časem, kdy se střídá současnost (v barvě) a minulost (v černé a bílé). Čas je Nolanovým opakujícím se motivem ve většině jeho filmů a Oppenheimer může toto téma prozkoumat v ambicióznějším světle než tradiční životopisný film o životě J. Roberta Oppenheimera. Čas přesně ukáže, jaký druh filmu má Nolan pro diváky připraven, až Oppenheimer exkluzivně vyjde v kinech 20. července 2023.

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Od Batmana k Návratu prvního Avengera. Osm nejlepších filmových dvojek!

Datum vydání 25. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu21Sdílení článku859
Třetí Sherlock Holmes skutečně dorazí. Scénář napíše jeden z tvůrců seriálu Narcos

Třetí Sherlock Holmes skutečně dorazí. Scénář napíše jeden z tvůrců seriálu Narcos

Datum vydání 8. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu11Sdílení článku480
Avengers 4: Co se stane s jednotlivými hrdiny a kteří budou ve vesmíru MCU dál pokračovat?

Avengers 4: Co se stane s jednotlivými hrdiny a kteří budou ve vesmíru MCU dál pokračovat?

Datum vydání 26. 7. Autor článku Aleš Názory k tématu10Sdílení článku407
Filmy podle komiksů nejsou jen pro děti. Vybrali jsme 10 obzvlášť temných

Filmy podle komiksů nejsou jen pro děti. Vybrali jsme 10 obzvlášť temných

Datum vydání 10. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku379

Oblíbené a dobře hodnocené filmy, které v době svého uvedení v pokladnách kin zcela propadly.

Datum vydání Dnes Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Říká se, že agent Mobius v podání Owena Wilsona se objeví v Deadpool 3

Datum vydání Včera Autor článku Tomáš Sdílení článku45

Ikonické komediální duo 70. - 80. let dostane vlastní životopisný film.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku41

Hvězda Stranger Things má strach z nedostatku pracovních nabídek po skončení Netflix hitu

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku28
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku881
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku445
10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

10 filmových sérií, které skončily hned u jedničky. Vysvětlíme vám, kde se stala chyba

Datum vydání 2. 10. Autor článku Aleš Názory k tématu33Sdílení článku581