Monster skupina Lordi ve filmu Temné patro - zapomenutý horor, který stojí za zmínku.

Datum vydání 16. 12. 2022Shlédnutí 871×Sdílení článku195Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Nepříliš známý horor Temné patro (Dark Floors) si nevedlo v roce 2008 nejlépe. Za zmínku ovšem stojí pro fanoušky hardrockové monster skupiny Lordi. Frontman kapely Mr. Lordi také navrhl logo filmu. Film sloužil i jako debut pro píseň Beast Loose in Paradise, která je uvedena v závěrečných titulcích, a kterou můžeme znát z alba Deadache

S rozpočtem 4,3 milionů dolarů se jednalo o jeden z nejdražších finských filmů.
Většina rozpočtu byla vynaložena na speciální efekty a velkou marketingovou kampaň.

Původně se měl film točit na místě v Pobaltí, ale místo toho bylo vybráno Oulu. Speciální efekty pomohli replikovat město, když to bylo nutné. 

Film měl mít původně premiéru v roce 2007 na pěvecké soutěži Eurovision v Helsinkách, na kterém měli úvodní číslo právě Lordi s představením Hard Rock Hallelujah. Bohužel produkční tým nemohl dokončit své úkoly včas, a navíc Lordi finišovali úpravy na turné Bringing Back the Balls to Europe

Tisková konference se konala na filmovém festivalu v Cannes za účasti Mr. Lordiho, režiséra Pete Riskiho, producenta Markuse Selina a prakticky celého hereckého štábu.

Foto: Solar films

Film pojednává o autistické dívce, kterou její otec chce odvést z nemocnice. Při útěku však zůstanou uvězněni spolu s dalšími lidmi ve výtahu. Když se dveře výtahu konečně otevřou, najdou jen prázdné nemocniční chodby s několika zohavenými těly. 

Z temné strany se totiž dostali netvoři připraveni na své nové oběti zaútočit.

Film měl značně protikladné názory a hodnocení. Recenzent z Variety nazval film kulturní zvláštností s ok konceptem. 

Bloody Disgusting uvedl, že je film plný těžkých klišé a s předvídatelnými momenty.

David Johnson z DVD Verdict napsal: „Duchové, démoni, autismus a heavy metal dohromady v jednom ze zajímavějších nemocničních filmů.”

Skupina Lordi vznikla v roce 1992 a obskurní kostýmy jsou jedním z poznávacích znamení této heavy metalové kapely. V roce 2006 během soutěže Eurovision jim hrozila diskvalifikace právě za kostýmy, kvůli tomu, že byly podle některých lidí satanistické. Lordi toto nařčení ustáli a celou soutěž nakonec vyhráli. 

Lordi vždy měli pouze pět členů, ovšem obsazení se časem měnilo. Jedinou stálicí je frontman skupiny Mr. Lordi. V současnosti jsou členy: Hella, Hiisi, Mana, Kone. 

Ve filmu Dark Floors jsme ale mohli vidět stálici Mr. Lordiho po boku Kity, Awy, Oxe a Amena.

Ve snímku dále hrají: William Hope, Leon Herbert, Philip Bretherton, Ronald Pickup a Skye Bennett.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *