Brahmastra: Část první - Šiva přináší kombinaci pradávných indických příběhů s moderním světem v epickém výpravném fantasy dobrodružství o lásce a naději.

Datum vydání 18. 12. 2022Shlédnutí 1 121×Sdílení článku147Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Jedná se o indický akční fantasy film z letošního roku, momentálně ke zhlédnutí na streamovací platformě Disney+. Snímek Brahmastra: Část první - Šiva (2022) napsal a režíroval Ayan Mukerji, produkce se ujali Karan Johar, Apoorva Mehta a Namit Malhotra. Film Šiva je prvním dílem plánované trilogie. Tato trilogie by měla být součástí propojeného indického filmového univerza - „Astraverzum”.

Výroba snímku trvala 8 let. Poprvé se o tomto projektu zmínil Mukerji v roce 2011. Základními prvky byly příběhy inspirované indickou mytologií, které slýchával v dětství, a které si zamiloval.

Vývoj byl poprvé odhalen v roce 2014. Natáčet se začalo v roce 2018, přičemž místa natáčení zahrnovala Bulharsko, Londýn, New York, Edinburgh, Thajsko, Manali, Bombaj a Varanasi. 

Film byl uveden v kinech v září tohoto roku převážně v Indii a ve Spojených státech. 

Foto: Disney+

Brahmastra si vysloužil protichůdné recenze, chvála patřila převážně vizuálním efektům a akčním sekvencím. Kritika směřovala na příběh samotný, scénář, dialogy a bohužel i herecké výkony.

Celosvětově však vydělal více než 431 milionů dolarů, což z něj nakonec dělá 20. nejvýdělečnější hindský film. Souběžně se vyvíjejí dvě další pokračování a zvažuje se dokonce i spin-off.

Příběh je převážně inspirován hinduistickou mytologií.

Ve starověké Indii se skupina mudrců srazí v Himalájích s energií zvanou „Brahm-shakti”, která produkuje sílu astra. Nejsilnější z nich je právě Brahmastra. Ta má schopnost zničit dokonce celý svět. Mudrci používají své astry ke zkrocení nestabilní Brahmastry.

Příběh se ale odehrává v současné Bombaji a sleduje Šivu, sirotka se záhadnými schopnostmi, ten se zamiluje do dívky Išy. Následně se jim obrátí život naruby. Šiva se dozví, že je propojen s Brahmastrou, tedy obrovskou silou ohně skrývající se uvnitř něj. Musí se tedy postarat o to, aby Brahmastra nepadla do rukou temných sil.

V hlavních rolích se představují Ranbir Kapoor (Šiva), Alia Bhatt (Iša), Amitabh Bachchan (Guru), Nagarjuna Akkineni (Anish Shetty), Shah Rukh Khan (Mohan Bhargav), Dimple Kapadia (Savitri Devi), Mouni Roy (Junoon), Saurav Gurjar (Zor), a další...

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *