Mistrně natočený japonský psychologický thriller Kokuhaku (2010), který byl pozitivně přijat kritiky i veřejností

Datum vydání 19. 12. 2022Shlédnutí 1 759×Sdílení článku146Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Confessions (Kokuhaku) je japonský psychologický thriller z roku 2010. Režie se ujal Tetsuya Nakashima. Film vychází z mysteriózního knižního románu spisovatele Kanae Minato z roku 2008, kterého se prodalo více než 700 000 výtisků.

Snímek Kokuhaku byl komerčním i kritickým úspěchem. Byl oceněn coby nejlepší film na 34. ceně japonské akademie a dostal se i do užšího výběru na 83. udílení cen Akademie za nejlepší cizojazyčný film.

Zápletka filmu sleduje učitelku na střední škole Yuko Moriguchi (Takako Matsu). Ta na začátku oznamuje své nepozorné pubertální třídě, že před jarními prázdninami končí coby učitelka. 

Začne třídě vysvětlovat, že otec její čtyřleté dcery byl HIV pozitivní, a tak vodila dívku do školy s sebou. Ta je ale nalezena utopená ve školním bazénu. Učitelka dále vysvětluje, že dva studenti, nazývaní jednoduše Student A a Student B zavraždili její dceru. 

Vrazi jako nezletilí jsou chráněni zákonem o mladistvých z roku 1947. Jako učitelka věří, že jim musí dát lekci, aby je přiměla napravit své chyby. Do krabic od mléka dá podezřelým studentům právě HIV pozitivní krev otce jejího dítěte. 

Film poté bravurně přepíná mezi následky Yukonina přiznání a předchozími událostmi, které vedly k vraždě její čtyřleté dcerky.

Foto: Yahoo

Příběh sleduje i trojici studentů, mezi nimi již zmíněný Student A a Student B. Vše je originálně pojaté v podobě jakési zpovědi hlavních postav. Není nouze o překvapivé zvraty a snímek má široký záběr. Naskytne se nám pohled na důležité postavy, z nichž ani na jednu nelze pohlížet pozitivně. 

Film dosáhl v japonských kinech hrubého příjmu 3,85 miliard jenů a byl hodnocen jako 7. nejvýdělečnější japonský film v roce 2010.

Kokuhaku získal širokou pozitivní odezvu po celém světě.

V hlavních rolích:

Takako Matsu (Yuko Moriguchi), Masaki Okada (Yoshiteru Terada), Yukito Nishii (Shuya Watanabe), Kaoru Fujiwara (Naoki Shimomura), Ai Hashimoto (Mizuki Kitahara).

Režisér Tetsuya Nakashima prozradil, že chtěl Takako Matsu do hlavní role tak moc, že bez ní by film nikdy nevznikl. 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023