Elizabeth Banks tvrdí, že Medvěd na koksu je „příběh o pomstě“ za opravdového medvěda, který se předávkoval

Datum vydání 21. 12. 2022Shlédnutí 786×Sdílení článku55Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Režisérka filmu Elizabeth Banks je přesvědčena, že film Medvěd na koksu vypráví víc, než jen bizarní příběh o "obyčejném" medvědovi, který zkonzumoval odhozený pytlík s kokainem a následně se stal nepředvídatelně brutálním a započal tak vražednou cestu kvůli přísunu dalšího kokainu.

 

Elizabeth Banks byla údajně inspirována skutečným příběhem medvěda z roku 1985.

Po tom, co pašeráci drog odhodili koks z letadla do divočiny v Georgii, se k němu přimotal medvěd a stejně jako filmový medvěd koks snědl. Ovšem na rozdíl od filmového medvěda, který se koksu nemůže nabažit, a proto nelítostně hledá další, ten skutečný rychle zemřel.

V rozhovoru s Entertainment Weakly, Elizabeth Banks mluví o výjimečnosti filmu. Podle ní je Medvěd na koksu důležitý film, jenž bojuje za práva zvířat a předává zprávu o jejich zranitelnosti širší veřejnosti. Opravdový medvěd je jen nevinnou obětí Války proti drogám a je potřeba, aby si to lidé uvědomili a cítili k přírodě větší dávku respektu.

„Cítila jsem k medvědovi hodně sympatií. Jako, wow, tenhle medvěd, v reálném životě, skončil mrtvý po tom, co snědl všechen ten koks. Skončil tak trochu jako vedlejší škoda ve Válce proti drogám. A já si tak pomyslela, no, tak tenhle film může být příběh o pomstě za toho medvěda. A dalo mi to úhel pohledu a smysl pro natočení. Jako, tady je opravdové poselství. Neměli bychom si zahrávat s přírodou, příroda vždy vyhraje.“

Foto: Universal Pictures

Snad si všichni pašeráci a distributoři drog pustí film Medvěd na koksu a následně tak budou respektovat a uctívat přírodu a žádný medvěd, či jakékoliv jiné divoké zvíře se už nikdy nepředávkuje kokainem ani jinou drogou. Můžeme jen děkovat Elizabeth Banks, že nám nadělila film s tak hlubokou myšlenkou.

Elizabeth Banks mimo obohacující kulturní zážitek též slibuje, že její medvěd s příhodnou přezdívkou „Cokey“ je mnohem více drsnější a krvelačnější než medvěd z Revenanta.

A pokud si nedovedete představit, jak byste reagovali, kdybyste potkali medvěda sjetého kokainem tak, jako je právě Cokey, nezoufejte, to neví nikdo. Elizabeth Banks opět tvrdí, že právě to je na filmu ta největší zábava. Neschopnost reagovat na tuto situaci.

Co film opravdu přinese, jestli jen bizární podívanou nebo alespoň trochu smysluplnou myšlenku se dozvíme již 23.2.2023. Ve filmu si zahraje Ray Liotta (Mafiáni), jenž v květnu tohoto roku zemřel. Vedle něj se také objeví Keri Russell (Takoví normální Američané), Alden Ehrenreich (Solo: Star Wars Story) nebo třeba Kristofer Hivju (Hra o Trůny).

 

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *