Horory, které byly inspirovány skutečným zlem, a proto vyděsí každou buňku v těle

Datum vydání 23. 12. 2022Shlédnutí 3 334×Sdílení článku72Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Jako horory jsou fajn. Třeba Věc od Johna Carpetnera opíjí pokleslou vizualitou, nicméně stále někde v koutku duše tušíme, že to, na co se díváme, je myšlenkový konstrukt, fabulace odhozená daleko od naší žité reality. Jenže potom existují horory, které se zakládají na příbězích, jež se SKUTEČNĚ staly. A to už je jiná kává, pokud můžeme přiřadit svůj vyšponovaný strach k něčemu, co reálně prošlo naším světem. Které horory k takovým patří? 

3:15 zemřeš (The Amityville Horror)

Horor ve 3:15 zemřeš je z roku 2005 a zná ho většina naší populace. Mnozí ale nevědí, že tento horor je inspirován skutečnou tragédií, která se v domě stala.
V listopadu 1974 ve 3:15 bylo v domě v Amityville zastřeleno 6 členů rodiny DeFeových. Byli zabiti rodiče a jejich děti Marek (†12), John (†9)  Allison (†13) a Dawn (†18). Všichni byli zastřeleni brokovnicí ve spánku jejich synem a bratrem, Ronaldem DeFeo.

Ten však začal tvrdit, že ho k tomu donutil sám ďábel v kápi, který mu podal brokovnici. Tuto teorii začalo podporovat i to, že při rekonstrukci vražd byl hluk z brokovnice slyšet 5 bloků od místa činu. Ten večer nikoliv. Zřejmě neprobudil ani nikoho v domě, protože všichni byli nalezení ve svých postelích a nikdo s těly nehýbal. Jsou teorie, že vrahem měla být Dawn, jelikož někdo měl vidět ženu v kápi, která hází brokovnici do potoka. Za všechny vraždy byl odsouzen Ronald DeFeo na 125 let.

Krátce na to se do domu nastěhuje rodina Lutzových, která v domě žije pouhých 28 dní, z domu prchá a nikdy se nevrátí ani pro své věci. Poté popíšou ve své knize svůj příběh a paranormální jevy, které zde viděli. Dům vyšetřovala i známá vyšetřovatelka paranormálních jevů - Lorrain Warren, která cítila v domě neskutečné zlo a dodala, že doufá, že se tak blízko peklu již nikdy nepřiblíží. Při vyšetřování byl vyfotografován i malý chlapec, který se podobá malému Johnovi, ten večer však žádné dítě v domě nebylo. Nyní v domě žije rodina, která je v domě spokojená. Nicméně masakr v Amityville rozdělilo společnost na dvě skupiny – ti, kteří věří, že se v domě nachází čiré zlo, a ti kteří jsou vůči těmto tvrzením skeptičtí – nebo tomu jen nechtějí věřit?

V zajetí démonů (The Conjuring)

V zajetí démonů, který byl uveden do kin v roce 2013, se zakládá na pravdivým případem, kterým se zabýval manželský pár Warrenových, kteří vyšetřují nevysvětlitelné paranormální jevy.

Celý příběh se odehrává v Harrisville. Roku 1971 se do domu přistěhují manžele Perronovi se svými pěti dcerami. Vše začíná nenápadně mizením věcí nebo jejich přemisťování, po domě se rozléhají podivné zvuky. Ve sklepě, který se v domě nachází, se prudce mění teplota a je cítit neskutečný zápach. Dcery Perronových často vidí duchy – například děti, neškodné postavy ale i rozzlobené tváře, děti si zvlášť pamatují přízrak jménem Bathsheba. Nenápadné náznaky se ovšem začaly stupňovat, a začalo docházet na fyzické útoky vůči rodině. Při zjišťování historie domu se rodina dozvídá, že před nimi zemřelo mnoho obyvatel domů za nevysvětlitelných okolností. Také se ukázalo, že mezi osobami, které v domě žily, byla i žena jménem Bathsheba Thayer. Tato žena měla porodit celkem čtyři děti a tři z toho velmi brzy zemřely. Batsheba začala být považována za čarodějnici, která se zaprodala ďáblu. Tyto urážky neunesla a oběsila se na zahradě domů. Rodina tyto útoky snášela dohromady 3 roky, než se případů ujali manželé Warrenovi. Filmové zpracování končí šťastně, kdy se manželům podaří ducha z domu vypudit – ve skutečnosti k tomu však nedošlo a rodina Perronových se musela vystěhovat. Každá další rodina, co v domě žila popisuje setkání s duchy a Bathsheba je i nadále přízrakem, kterého se nepodařilo vypudit.

Anabelle

Panenky odjakživa měly být nejhezčími dárky pro holčičky. Ne každá panenka slouží jako hračka pro děti. Příkladem je tím panenka Anabelle, podle které byl zfilmován stejnojmenný horor. Anabelle byla uvedena do kin v roce 2014.

Maminka Donny chce své dceři udělat radost a tak jí daruje panenku. Donna je zdravotní sestra a panenku si vezme s sebou na kolej do pokoje, který sdílí se svou kamarádkou. Panenka se ale sama začíná přemisťovat, obě dívky mají noční můry a po zdech se objevují nápisy psané dětským písmem. Podle manželů Warrenových je v panence zlý duch, který hledá člověka, do kterého by se mohl přemístit. Manželé Warrenovi si panenku odvezou k sobě domů, kde jí umístí do skleněné vitríny a je umístěna doma v jejich muzeu, kde je plno předmětů, které manželé Warrenovi odvezli pro bezpečí všech z jejich dosahu.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
V zajetí démonů 4 (The Conjuring) bude nejspíš posledním

V zajetí démonů 4 (The Conjuring) bude nejspíš posledním

Datum vydání 4. 1. Autor článku Josef Sdílení článku2626
Údajně nejhororovější Drákula bude představen v novém filmu Last Voyage of the Demeter

Údajně nejhororovější Drákula bude představen v novém filmu Last Voyage of the Demeter

Datum vydání 28. 2. Autor článku Josef Sdílení článku386
M3GAN - horor od producenta Jamese Wana se chystá atakovat kina s novou vražednou panenkou!

M3GAN - horor od producenta Jamese Wana se chystá atakovat kina s novou vražednou panenkou!

Datum vydání 27. 12. Autor článku Žaneta Sdílení článku171
Před premiérou nového Vřískotu lidé ohlašují pravé spatření maskovaného zabijáka

Před premiérou nového Vřískotu lidé ohlašují pravé spatření maskovaného zabijáka

Datum vydání 9. 3. Autor článku Marek Sdílení článku169
Joaquin Phoenix jako ztracený syn hledá cestu domů v novém hororu „Beau is Afraid“

Joaquin Phoenix jako ztracený syn hledá cestu domů v novém hororu „Beau is Afraid“

Datum vydání 12. 1. Autor článku Josef Sdílení článku145

Filmová filharmonie zahajuje sezonu oblíbeným koncertem SCI-FI

Datum vydání Dnes Autor článku Tomáš Sdílení článku1

Na konci září se můžeme těšit na spin-off seriálu The Boys (Banda) s názvem Gen V

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Jaký osud by mohl čekat Max ze Stranger Things? Teorie se různí

Datum vydání 25. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku2

Nejnovějším Expendables (Postradatelní) se žalostně nedaří přilákat diváky do kin

Datum vydání 24. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku16
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449