Nedoceněný film s Beyoncé Knowles a Cubou Gooding Jr. z roku 2003? Tip pro dnešní den

Datum vydání 27. 12. 2022Shlédnutí 1 070×Sdílení článku105Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V roce 2003 vznikl nedoceněný film s Beyoncé Knowles a Cuba Gooding Jr. v hlavních rolích. Pokud máte rádi gospelovou hudbu, pusťte si Pokušení (The Fighting Temptations).

Film byl režírován Jonathanem Lynnem a scénáře se ujali Elizabeth Hunter a Saladin K. Patterson. Distribuován byl snímek společností Paramount Pictures a MTV Films.

Film je skvělý hlavně pro svůj chytlavý soundtrack. Hudba také sklidila uznání od kritiků.
Snímek byl však kritizován za svůj scénář a nedostatek chemie mezi hlavními postavami Goodingem a Knowles.

The Fighting Temptations začíná rokem 1980, kdy jsou malý chlapec Darrin Hill (Cuba Gooding Jr.) s matkou MaryAnn (Faith Evans) vyhnáni z města po zjištění, že MaryAnn nezpívá jen v kostelním sboru, ale také zpívá světskou hudbu. Teta Sally (Ann Nesby) se pokouší MaryAnn se synem bránit, ale pastor církve, reverend Lewis (Wendell Pierce), se podřídí většině.

Film se pak posune o několik let dopředu, kde je Darrin v roce 2003 již dospělým reklamním manažerem v New Yorku. Má však několik finančních problémů a kvůli zfalšovanému diplomu z vysoké školy je propuštěn. Během těchto událostí je kontaktován se zprávou, že jeho teta Sally zemřela. Vyhnán svými finančními problémy se vydá do svého rodného městečka v Georgii, aby si vyzvedl dědictví po tetě. Má to však háček. V tetině závěti je poslední přání. Musí dát dohromady sbor a vyhrát každoroční soutěž „Gospel Explosion“ s finanční odměnou v hodnotě 10 000 dolarů a k tomu tetiny akcie v hodnotě 150 000 dolarů.

Foto: Paramount Pictures

Město však na první pohled není zrovna přeplněno nejlepšími zpěváky. Naštěstí získá na svou stranu nadanou zpěvačku Lilly (Beyoncé Knowles).

Soundtrack byl úspěšnější nežli samotný film a obsahuje celkem 15 písní

Byl oceněn coby nejlepší filmový soundtrack na každoročním udílení cen Black Reel Awards (BRAs) a skladba He Still Loves Me byla oceněna samostatně jako nejlepší filmová píseň.

V menších cameo rolích se objevuje dívčí evangelická skupina Ramiyah a televizní moderátorka a gospelová zpěvačka Yolanda Adams.

Casting byl také velice dobře přijat. Luciouse si zahrál stand-up komik Mike EppsJosepha ztvárnil skvělý zpěvák Eddie LeVert Sr.

Profesionální zpěvačka Angie Stone se ujala role Almy.

Rapová křesťanská hvězda známá jako T-Bone se chopil role vězně, a také plnohodnotného člena sboru, Bee-Z Biggse.

V dalších rolích: LaTanya Richardson, Melba Moore, Lou Myers, Rosalie Washington, Chris Cole...

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Sdílení33911Post apokalyptický film Já, legenda bude mít po 16 letech čekání pokračování, Will Smith řekl podrobnosti

Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Sdílení1772Furiosa Anya Taylor-Joy divoká jako Šílený Max a Chris Hemsworth jako záporák Dementus. První trailer nového Mad Maxe je venku!

Zack Snyder potvrdil konec jeho Snyderverse u DC. Superhrdinské filmy ho už nelákají

Sdílení333Zack Snyder potvrdil konec jeho Snyderverse u DC. Superhrdinské filmy ho už nelákají