10 zajímavostí o hlavních postavách HBO seriálu Euforie.

Datum vydání 31. 12. 2022Shlédnutí 1 400×Sdílení článku78Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Euforie je americký televizní seriál pro teenagery, který vytvořil a napsal Sam Levinson pro stanici HBO. Seriál se stal třetím nejúspěšnějším v historii HBO, hned po Hře o trůny (2011-2019) a Rodu draka (2022).

1. série Euforie měla premiéru v roce 2019 a v roce 2022 měla premiéru série číslo 2. Třetí sezóna byla potvrzena a nejspíše se ji dočkáme v roce 2024. Euforie získala řadu ocenění včetně nominací na cenu Primetime Emmy za vynikající dramatický seriál.

Seriál představil za své dvě sezóny řadu neuvěřitelně složitých a hlavně zapamatovatelných postav. Počínaje oblíbeným drogovým dealerem Fezcem, až po nenáviděného Natea Jacobse.

Postavy samozřejmě se seriálem rostou a vyvíjejí se, zde je pár zajímavostí o těchto skvělých postavách.

10. Narkomanka Rue

Samotná postava narkomanky Rue, ztvárněná Zendayou, byla inspirována životem Sama Levinsona, tedy tvůrcem celého seriálu, který si prošel také drogovou závislostí. Ruenino chování velmi negativně ovlivňuje okolí, matku, sestru i přátelé. Před premiérou seriálu se Levinson otevřel ohledně svého boje s drogovou závislostí během dospívání. Během užívání drog učinil mnoho špatných rozhodnutí, které ho negativně ovlivnily. Tyto negativní zkušenosti můžeme sledovat i u počínání Rue.

9. Nate Jacobs

Nate Jacobs v podávní Jacoba Elordiho měl být dle původního scénáře z roku 2017 zabit na začátku show. V původním scénáři měl být zavražděn a jeho tělo mělo být nalezeno v kukuřičném poli. Zavraždit ho měla právě Rue (Zendaya). Scénář obsahuje vzpomínkovou bohoslužbu pro Natea se zpovědí Rue, která přiznává svou vinu. Nakonec k tomuto nedošlo a Nate může zvedat tlak divákům i nadále.

8. Fanynka anime Jules Vaughn

Jules Vaughn (Hunter Schafer) je velkou fanynkou anime, čehož si mohli bystřejší diváci všimnout již v řadě 1. v epizodě 2. Jules totiž říká, že má v úmyslu sledovat Puella Magi Madoka Magica, což je anime seriál z roku 2011, a později tento seriál hraje v jejím pokoji. Její telefon také obsahuje fotografii na zamykací obrazovce právě se dvěma postavami Madoky a Homury.

7. Kontroverzní Cassie Howard

Kontroverzní postava Cassie Howard, kterou si střihla krásná Sydney Sweeney, věnuje spoustu úsilí péči o svůj zevnějšek. Je to patrné zejména ve druhé sérii. Často volí právě tzv. baby blue barvu, která symbolizuje smutek či osamělost, se kterou Cassie často v seriálu bojuje. Její oblečení často odráží i vztah se sestrou Lexi (Maude Apatow). Fanoušci, kteří se vyznají v módě si všimli zajímavosti, že Cassie nosí Pradu a její sestra Lexi Miu Miu. Značky jsou od stejné návrhářky a Miu Miu je dceřinou společností Prada. To údajně symbolizuje Cassieninu dominanci nad svou mladší sestrou.

6. Šikanovaná Kat

Barbie Ferreira, která hraje roli Kat uvedla, že Katina šikana byla inspirována hereččinými vlastními zkušenostmi z dospívání. 

V jedné epizodě je kladen důraz na šikanu, kterou Kat zažívá kvůli své váze. Jedná se o scénu, kdy Kat prochází chodbou a spolužáci vydávají posměšné zvukové efekty.

Foto: HBO

5. Maddy Perez

Alexis Demie, která hraje Maddy Perez, přítelkyni Natea Jacobse (Jacob Elordi) prozradila, že její postava původně měla vrátit sexuální pásku Jules (Hunter Schafer), na které je s Calem Jacobsem (Eric Dane). Měl to být hodně důležitý moment pro postavu Maddy, aby projevila laskavost a toto jednání mělo sloužit k podpoře růstu postavy. Místo toho však byla v seriálu postava Maddy donucena pásku vrátit právě Natem.

4. Milostný trojúhelník

Rue (Zendaya), Jules (Hunter Schafer) a Elliot (Dominic Fike) jsou v Euforii milostným trojúhelníkem. Elliot byl jedním z hlavních nových členů obsazení druhé řady. V seriálu vidíme, že postava hraje na kytaru, ale měl hrát původně na trubku. Rozhodnutí ohledně hudebního nástroje měl na svědomí právě herec, jenž postavu ztvárnil. Neuměl hrát na trubku, a tak požádal produkci, zda by nemohl používat svou kytaru.

3. Love story

Druhá série nám nabídla pohled na zajímavě se vyvíjející love story mezi Lexi (Maude Apatow) a Fezcem (Angus Cloud), kteří poprvé zahájí svou koketní konverzaci během silvestrovské párty. Na první pohled se zdá, že spolu mluví poprvé, ale ve flashbacku se prokáže, že se tito dva znají již několik let.

Ve flashbacku z dětství Rue (Zendaya) nakreslí vousy na Lexiinu tvář po usnutí a Fezco se Lexi vysmívá, že vypadá jako Bob Ross (malíř, učitel umění). Lexi se na halloweenskou párty, během řady první, oblékla jako malířka, což naznačuje inspiraci právě Fezcovým vtípkem z dřívější doby.

2. Skon Fezcova mladšího bratra Ashtraye

Finále druhé řady Euforie bylo neuvěřitelně napínavé. Naskytl se nám tragický pohled na skon Fezcova mladšího bratra Ashtraye. Původně to měl být ale sám Fezco, kdo měl zemřít.

Herec Angus Cloud přiznal, že se scénář během natáčení finále několikrát měnil. Javon Walton, který hraje Ashtraye uvedl, že rozhodnutí nechat zemřít právě Ashtraye během policejní přestřelky bylo učiněno na poslední chvíli. 

1. Kaštanové mikina Rue

Postava Rue (Zendaya) se často objevuje ve stejné kaštanové mikině. Význam této mikiny podtrhují dojemné detaily a ve flashbacku můžeme vidět, že mikina patřila jejímu zesnulému otci (Bruce Wexler). Rue si mikinu přisvojí krátce po jeho smrti.

Pozorní diváci si všimli, že Ruenin otec má na sobě onu mikinu v pilotní epizodě během flashbacku v den, kdy se Rue narodila, což dále umocňuje význam tohoto kusu oblečení právě pro postavu Rue.

V dalším obsazení můžeme vidět: Nika King, Storm Reid, Algee Smith, Colman Domingo, Austin Abrams

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023