Depresivní vaječný žloutek ze seriálu Gudetama: Dobrodružství natvrdo se stal hitem

Datum vydání 31. 12. 2022Shlédnutí 984×Sdílení článku51Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Gudetama je japonská kreslená postavička antropomorfizovaného vaječného žloutku, jehož hlavními povahovými rysy jsou lenost a smutek.
Výtvarný styl této postavičky se vyznačuje jednoduchou perokresbou. Byl vytvořen Emi Nagashimou v roce 2013 v rámci potravinářské soutěže společnosti Sanrio pořádané mezi zaměstnanci. Gudetama: Dobrodružství natvrdo je novou seriálovou adaptací oblíbeného „líného vejce”.

Gudetamův koncept vznikl během klasického vaření večeře po náročném dni v práci. Emi si všimla povadlého žloutku, a i přes roztomilost si pospojila vizuál povadlého vejce s dnešní mládeží, která se cítí unavená životem.

Gudetama cílil převážně na Mileniály a stal se jednoduše a okamžitě hitem.

Jméno Gudetama vzniklo ztělesněním ideofonu „gudegude", který evokuje pocit lenosti a „tama", což je první polovina „tamago" - japonského slova pro vejce. 

Gudetamovo jméno tedy dohromady znamená líné vejce. Toto jméno se skvěle hodí k líné a depresivní osobnosti, kterou se postava žloutku vyznačuje

Depresivní vaječný žloutek totiž často naříká nad těžkostmi života. 

Animovaný seriál měl premiéru v roce 2014. Byl součástí japonské televizní show Asa Chan!.

Oficiální upoutávka na nový seriál Gudetama: Dobrodružství natvrdo v Netflix produkci byla představena během akce Tudum Japan

Trailer nás seznamuje s depresivním Gudetamou a energetickým kuřátkem Shakipiyem. Ti se společně vydávají vstříc novým dobrodružstvím při hledání jejich společné matky.

Gudetama byl třetí nejziskovější postavou společnosti Sanrio, hned za Hello Kitty a My Melody.

Foto: Netflix

Je často zobrazován jako žloutek ležící na vaječných bílcích představujících postel, zatímco občas používá slaninu jako přikrývku. 

Kromě tohoto nejznámějšího zobrazení existuje mnoho dalších zobrazení této postavičky, které odpovídají různým způsobům přípravy vajec: neoloupané vejce, míchané vejce, smažené vejce, vařené vejce, nakrájené vejce, sendvič s vaječným salátem, vejce benedikt, pudink, majonéza, stoleté vejce či pečivo vyrobené z vajec.

Gudetama: Dobrodružství natvrdo je animovanou dobrodružnou komedií pro celou rodinu obsahující celkem 10 kratičkých epizod a je k dispozici na streamovací platformě Netflix

Dabing postaviček v původním znění: Akiyoshi Nakao, Serena Motola, Sarutoki Minagawa, Shunsuke Takeuchi, Seiran Fukushima, Shimofuri Myojo

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *