Nejočekávanější filmy roku 2023

Datum vydání 10. 1. 2023Shlédnutí 2 485×Sdílení článku91Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Rok 2022 byl na velkolepé premiéry opravdu bohatý. Diváci se po pandemické pauze vrátili zpátky do kin a talentovaní tvůrci je odměnili kvalitními snímky. Dopad pandemie koronaviru jde v kinech stále trochu cítit, ale rok 2022 ukázal, že chuť chodit do kina nezmizela. Hned 3 filmy pokořily magickou hranici miliardy dolarů a daly tak všem naději, že je o kvalitní filmy stále zájem. Byl to nostalgický návrat Top Gunu, třetí prehistorické tažení Jurského světa a v neposlední radě i velkolepý návrat Avatara.

Foto: Vocal Media

Operace Fortune: Ruse de guerre

„Tým špiónů naverbují největší hollywoodskou hvězdu, aby jim pomohl při tajné misi, jejímž cílem je zabránit prodeji nové smrtící zbrojní technologie.“

Britský režisérský workoholik Guy Ritchie přichází s další akční jízdou. Tentokrát naverboval do hlavní role Jasona Stathama jako tomu bylo u Rozhněvaného muže (Wrath of Man). Vrací se navíc herec Josh Hartnett, který měl dlouhý herecký půst, ale poslední dobou se pokouší dostat znovu na výslunní. Guy Ritchie se nedávno dostal do podvědomí diváků díky akční gangsterce Gentlemani (The Gentlemen), která patřila k nejlepším filmům roku 2021. Není proto divu, že jeho další akční kousek je tak očekávanou záležitostí.

V kinech od 19.1.2023

Někdo klepe na dveře (Knock at the Cabin)

„Rodinka se rozhodne, že dovolenou stráví v izolované chatě, daleko od veškeré civilizace. Tato dovolená se však zvrhne v boj o holý život a odvrácení apokalypsy.“

Velmi oceňovaný a vážený indický režisér M. Night Shyamalan, který stojí za trilogií Skleněný (Glass), Rozpolcený (Split) a Vyvolený (Unbreakable) si přichystal svůj další projekt, který divákům pořádně zamotá hlavy. Tentokrát se bude jednat o mysteriózní horor, kde hlavní roli ztvární bývalý wrestlingový zápasník a současná hvězda MarveluDave Bautista a sekundovat mu bude Rupert Grint, který hlásí herecký comeback po kouzelnické sáze.

V kinech od 2.2.2022

Ant-Man a Wasp: Quantumania

„Ant – Man se společně s jeho rodinou vydávají naplno prozkoumávat kvantovou říši. Zde se setkávají s podivnými tvory a musí zde čelit nečekanému nebezpečí, o kterém se jim ani nesnilo v jejich nejhorší noční můře“.

S druhým Black Pantherem (Black Panther: Wakanda Forever) skončila čtvrtá fáze velkého Marvel kolosu a kola se začínají rozbíhat s další fází. Pátou fázi započne třetí díl našeho mravenčího hrdiny s podtitulem Quantumania. Tentokrát se bude jednat o šílenství v kvantové říši, která zde bude naplno prozkoumána. Navíc se zde naplno objeví nový arcipadouch Kang, který by měl být nástupcem Thanose coby hlavní záporná postava.

V kinech od 16.2.2023

Creed III

„Adonis Creed si užívá svého života na výslunní. Má milující rodinu, dominuje světovému boxu a nic mu nechybí. Když však propustí jeho dávného přítele z vězení, tak před ním stojí nový vyzyvatel. Tohle však nebude pouze boxerský zápas.“

Třetí díl sportovní série Creed s sebou přinese hned několik změn. Tou nejzásadnější je, že zde nebude vystupovat Sylvester Stallone jako legendární Rocky Balboa. Druhou zajímavou změnou je skutečnost, že Michael B. Jordan, který ztvárnil hlavní roli Adonise Creeda se chopil i režisérského křesla a Creed III bude jeho režijní debut. Creed vychází z legendární sportovní série o italském hřebci.

V kinech od 2.3.2023

65

„Po nouzovém přistání na neznámé planetě pilot Mills rychle zjistí, že se nachází na Zemi, ovšem před 65 miliony let. Jelikož Mills a další přeživší mají na záchranu jediný pokus, musí se při svém epickém boji o přežití vydat napříč neznámou krajinou plnou nebezpečných prehistorických tvorů“.

Filmů s dinosauří tématikou není nikdy dost. O scénář se postarala dvojice, která stojí za velmi dobrým a originálním sci-fi Tiché místo (A Quiet Place). Je fajn, že se někdo pokusil oblíbené dinosaury vzkřísit jiným způsobem, než neustálým ždímáním Spielbergova slavného filmu Jurský park. Za novým survival sci-fi 65 stojí v každém případě schopní lidé, takže bychom se mohli příští rok konečně dočkat zajímavého počinu, ostatně poslední Predátor: Kořist (Prey) ukázal, že i několikrát zpracované téma se dá udělat zajímavě a poměrně originálně.

V kinech od 9. března 2023

Shazam! Hněv bohů (Shazam! Fury of the Gods)

„Teenager Billy Batson, jehož alter ego je superhrdina Shazam, bude muset v druhém pokračování čelit ďábelským dcerám titána Atlase. Změří síly s nebezpečnou Kalypso a její sestrou Hesperou.“

První díl Shazama (Shazam!) přišel jako blesk z čistého nebe a pro studio DC se stal nečekaným hitem. I přes současné výrazné změny ve strategii studia přichází v roce 2023 do kin druhý díl tohoto trochu naivního superhrdiny. Druhý Shazam bude tak možná jedním z posledních filmů velké éry studia DC, ale třeba se někdy fanoušci dočkají i třetího dílu.

V kinech od 16.3.2023

Super Mario Bros. ve filmu (Super Mario Bros.: The Movie)

„Instalatér Mario se vydává do podzemního labyrintu společně s jeho bratrem Luigim, aby zachránili zajatou princeznu. Na jeho cestě skrz Houbové království na něj budou čekat nejrůznější překážky. Z jeho záchranné mise se nakonec vyklube záchrana celého světa“.

Asi každý hráč, který kdy přičichl ke hraní počítačových her, či konzolí zná instalatéra Maria. Tento kníratý hrdina dostane svůj animovaný film, kde se diváci budou moct naplno ponořit do světa točícího se okolo Houbového království. Dabingu hlavního hrdiny se chopil Chris Pratt, takže se nejen Marvel fanoušci mají na co těšit.

V kinech od 23.3.2023

John Wick 4

„John Wick se ve čtvrtém pokračování série utká se svými doposud nejsmrtelnějšími protivníky. Odměna za jeho hlavu po celém světě roste a tím sílí boje proti High Table.“

Keanu Reeves se vrací jako elitní zabiják ve čtvrtém pokračování série John Wick. Casting je nabitý akčními hvězdami v čele s Donnie Yenem. Společně s ním se zde objeví japonský samuraj Hirojuki Sanada, který je znám především díky roli v Posledním samurajovi (The Last Samurai). V březnu se tedy diváci mohou těšit na akční řežbu plnou kontaktní akce.

V kinech od 30.3.2023

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves)

„Okouzlující zloděj a partička dobrodruhů se vydávají na dobrodružnou výpravu s cílem získat legendární ztracenou relikvii. Jejich plány se však rozplynou, jako pára nad hrnce, když se dají do křížku s těmi nesprávnými lidmi“.

Legendární hra Dračí doupě získává svůj další film. Už dříve zde byly pokusy o adaptaci této ságy, které však skončilo obrovským fiaskem. Tentokrát to má tato značka poněkud jednodušší, protože jí vydláždil chodník popularity seriál Stranger Things. Tato dobrodružná jízda se bude točit okolo party dobrodruhů, kteří budou prozkoumávat katakomby a sbírat poklady. Žádné dobrodružství by se však neobešlo bez smrtelných pastí a příšer. Jásat budou především fanynky seriálu Bridgertonovi (Bridgerton), neboť jednu z hlavních rolí ztvární Regé – Jean Page.

V kinech od 6.4.2023

Renfield

„Sluha jménem Renfield polemizuje nad tím, jaký by byl život bez posluhování jeho temnému pánu. Oním temným pánem není nikdo jiný než obávaný hrabě Drákula.“

Renfield je poněkud rozdílným filmem než ostatní kousky z pomyslného „Monster Universe“, který se snaží studio Universal postupně budovat. Po výborném hororovém thrilleru Neviditelný (The Invisible Man) se bude ubírat snímek o upírově sluhovi docela jiným směrem než je u hororů zvykem. Renfield by měl být spíš komedií než prvoplánovým hororem. Role samotného hraběte Drákuly se zhostí legendární Nicolas Cage.

V kinech od 13.4.2023

Strážci Galaxie: Volume 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3)

„Peter Quill se stále vzpamatovává ze ztráty Gamory a musí kolem sebe sestavit tým, aby bránil vesmír a zároveň jednoho ze svých. Pokud nebude mise úspěšně dokončena, mohla by dost možná vést ke konci Strážců jak je doposud známe“.

James Gunn se loučí se svým působenímMarvelu a slibuje velkou emocionální jízdu. Třetí díl Strážců Galaxie je pro mnoho fanoušků jakousi poslední nadějí a doufají ve vykoupení kvality filmů, které mají sestupnou tendenci. Podaří se režisérovi završit trilogii ve velkém stylu, nebo to bude komornější a osobnější projekt?

V kinech od 4.5.2023

Spider-Man: Napříč paralelními světy (Spider-Man: Across the Spider-Verse)

„Miles Morales vrací v další kapitole Spider-Verse ságy. Čeká na něj epické dobrodružství, které přátelského souseda Spider-Mana transportuje z Brooklynu napříč mnohovesmírem, aby pomohl Gwen Stacey a nové skupině Spider-lidí proti padouchovi silnějšímu než cokoliv, proti čemu se v minulosti postavili“.

V roce 2018 všem vyrazil dech film Spider-Man: Paralelní světy (Spider-Man: Into the Spider-Verse), který přišel s unikátním stylem animace. Navazující pokračování patří k nejočekávanějším filmům roku a slibuje jízdu napříč všemi vesmíry. Fanoušci Spider – Mana se mohou těšit na všemožné variace tohoto pavoučího hrdiny, kteří budou čelit svým úhlavním nepřátelům. Tento živý komiks ožije po skoro pěti letech.

V kinech od 1.6.2023

Transformers: Probuzení monster (Transformers: Rise of the Beasts)

„Píše se rok 1994 a dvojice archeologů kopnou do prastarého vosího hnízda. Došlo k tomu během jedné dobrodružné výpravy. Nastává boj mezi třemi frakcemi. Na jedné straně stojí dobráci po vzoru Autobotů - Maximálové, kterým vévodí Optimus Primal. Na druhé straně barikády stojí Predaconi. Odvěcí nepřátelé Maximálů. Poslední a největší hrozbou jsou zemřelí roboti Terraconi“.

Celkově již sedmý filmTransformers série. Když Poslední rytíř (Transformers: The Last Knight) nedosáhl přílišného úspěchu, rozhodlo se studio sérii Transformers trochu restartovat. Nejprve jsme se dočkali snímku Bumblebee o titulním žlutém Autobotovi. Hlavní padouch nového filmu bude úplně nový druh, kterého diváci na plátnech uvidí vůbec poprvé. Film láká především na skutečnost, že auta se nebudou měnit pouze na roboty, ale také na různá monstra a dravou zvěř.

V kinech od 8.6.2023

The Flash

„Barry Allen je v koncích. Díky svému bleskovému běhu vytvořil trhlinu v časoprostoru. Naštěstí Flash nachází slibnou podobnou dimenzi světů, které se střetávají. Barry se ocitá v minulosti a vydává se hledat pomoc. Naráží na známého superhrdinu, se kterým se pokusí napravit minulost tak, jak ji známe“.

Snímek Flash pro studio DC představoval velikou filmovou událost. Měl se zde pomyslně restartovat celý DC vesmír a od něj se mělo vše ubírat novým směrem. Kvůli problémům se zákonem představitele hlavní role se však snímek několikrát odložil a teď se spekuluje o úplných přetáčkách. Navíc kvůli změny strategie vedení studia DC je velice pravděpodobné, že to bude jeden z posledních filmů této éry. I tak to bude pro komiksové fanoušky obrovská událost, která prozkoumá nejrůznější alternativní vesmíry a hrdiny, kteří se v nich nacházejí.

V kinech od 15.6.2023

Mezi živly (Elemental)

„V neobyčejném městě, kde společně žijí obyvatelé ohně, vody, země a vzduchu, zjistí žhavá mladá žena a muž, který jde s proudem něco zásadního. Uvědomí si, že i přes svoji naprostou protikladnost toho mají hodně společného“.

Studio s lampičkou v logu přináší další animovaný film, který by mohl být revoluční. Toto studio je pověstné především silnými tématy. Příběh dvou elementů, které se navzájem odpuzují, ale stále je k sobě něco táhne je velice slibná premisa, která budí zájem. Navíc první ukázky animace vypadají opravdu úchvatně.

V kinech od 15.6.2023

Indiana Jones a disk osudu (Indiana Jones and the Dial of Destiny)

„V roce 1969 žije americký archeolog a dobrodruh Indiana Jones poklidný život. Na pozadí se však odehrávají tvrdé boje o dobytí vesmíru. Jones je znepokojen skutečností, že americká vláda naverbovala bývalé nacisty, aby pomohli porazit Sovětský v tomto vesmírném boji mocností. Na cestě ho doprovází jeho kmotřenka Helena. Mezitím Jürgen Voller, člen NASA a bývalý nacista, který se podílel na programu přistání na Měsíci, chce ze světa udělat lepší místo podle svých ideálů“.

Fanoušci slavného dobrodruha a archeologa se dočkají závěrečného snímku. Harrison Ford si naposledy nasadí klobouk a do ruky vezme bič. Vydá se na jeho poslední dobrodružnou jízdu i přes jeho pokročilý věk. Režie se chopil velmi ceněný James Mangold, který stojí za úspěšným sportovním Le Mans '66 (Ford v Ferrari) nebo komiksovým Loganem. Měli bychom se tedy těšit na velice emotivní rozlučku.

V kinech od 29.6.2023

Mission: Impossible Odplata - První část (Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One)

„Agent Ethan Hunt se vrací na obrazovky a je připraven řešit další mezinárodní případy pod taktovkou jednotky Impossible Missions Force“.

Hodně lidí tvrdí, že Tom Cruise je jednou z posledních pravých akčních hvězd Hollywoodu. Herec nemá absolutně žádný pud sebezáchovy a kaskadérské kousky posouvá pořád za hranice uvěřitelnosti. Navíc je teď na koni díky novému Top Gunu: Maverick. Poslední díl nesplnitelné mise bude rozdělený na dvě části. V prvním filmu na diváky čeká doposud nejšílenější kaskadérský kousek, kterému Ethan Hunt bude čelit.

V kinech od 13.7.2023

Oppenheimer

„Příběh amerického fyzika J. Roberta Oppenheimera (Cillian Murphy), vedoucího laboratoře v Los Alamos a projektu Manhattan, který vedl k vynálezu atomové bomby“.

Všemi velebený režisér Christopher Nolan dal dohromady nejvíce nabitý casting roku a přichystal si příběh o vzniku atomové bomby. Ale to by nebyl on, aby praktické efekty neposunul opět na nový level. Hrátky s časem a střídání filtrů bude také jednou z devíz filmu. Matt Damon, Emily Blunt nebo Robert Downey Jr. – to je jenom výčet zlomku obsazených hvězd.

V kinech od 20.7.2023

Barbie

„Panenka žijící v „Barbielandu“ je vyloučena, protože není dostatečně dokonalá, a vydává se za dobrodružstvím do skutečného světa“.

Jako tomu bylo u herní postavy Maria, tak asi každá dívka zná panenku Barbie. Tohoto velmi zajímavého projektu se chopila nadějná režisérka Greta Gerwig, která do titulní role obsadila jednu z nejpopulárnějších hereček současnosti. Margot Robbie si zahraje Barbie její mužský protipól si střihne Ryan Gosling. Diváci jsou velmi zvědaví, jestli dostanou povrchní komedii, nebo spíš drama se sociálními tématy.

V kinech od 20.7.2023

Meg 2: Příkop (Meg 2: The Trench)

„Jonas Taylor studuje mladého megalodona drženého v zajetí. Ostatní členové výzkumných týmů nezahálí a pokračují ve zkoumání Mariánského příkopu, kde byl megalodon poprvé nalezen. Objeví zde však dalšího prehistorického tvora, kronosaura“.

Obří prehistorický megalodon v roce 2018 pobláznil diváky a první díl se stal nečekaným hitem. Proto přichází druhý díl, který bude prozkoumávat nová zákoutí Mariánského příkopu v čele s akční megastar Jasonem Stathamem.

V kinech od 3.8.2023

Blue Beetle

„Mexický teenager žije v Americe spokojený život. Jednoho dne však Jaime Reyes získá superschopnosti, když se mu k páteři přisaje záhadný skarabeus a poskytne mu mocné modré mimozemské brnění“.

Fanoušci seriálu Cobra Kai budou v srpnu chrochtat blahem. Do kin totiž přistane nový superhrdina v podání hlavní hvězdy tohoto karate seriálu. Xolo Maridueña ztvární hrdinu jménem Blue Beetle, který dostane schopnosti od prastarého skarabea. Velkou záhadou však zůstává, jak bude snímek zapadat do celého DC universe.

V kinech od 17.8.2023

Postradatelní 4 (The Expandables 4)

„Postradatelní, vyzbrojení všemi možnými zbraněmi, které dokážou jejich ruce unést. Tento elitní tým je poslední obrannou linií světa, který je povolán když všechny ostatní možnosti padnou“.

Akční hvězda Sylvester Stallone sestaví již počtvrté elitní obranný tým plný akčních ikon. Oproti předchozím dílům se zde objeví kráska Megan Fox. Na opačné straně barikády bude tentokrát stát indonéský mistr bojových umění Iko Uwais, který bude této skvadře pořádně zatápět pod kotlem.

V kinech od 28.9.2023

Lovec Kraven (Kraven the Hunter)

„Ruský imigrant Sergej Kravinoff je posedlý lovením nejrůznějších zvířat. Jedneho dne odjíždí na misi, kde bude muset dokázat, že je tím nejlepším lovcem na světě“.

Vesmír okolo Spider – Mana se začíná každý rokem víc a víc rozpínat. Tentokrát přijde na scénu nejobávanější lovec na světě. Lovecké pušky se chopí talentovaný herec Aaron Taylor – Johnson, který bude hrát zápornou postavu jménem Kraven. Film má potenciál položit další ze základních kamenů po zápornou týmovku, ale taktéž muže snad vyhořet jako Morbius. Dojde zde i na lov pověstného pavouka?

V kinech od 5.10.2023

Duna 2

„Paul Atreides se připojil k Fremenům, mezi nimiž žije i jeho múza Chani. Vyvolený začíná pomalu spřádat plány na pomstu, kterou se chystá vykonat na spiklencích, kteří stojí za zkázou jak jeho rodu, tak především rodiny. Před mladíkem stojí navíc velké dilema. Musí si vybrat mezi láskou svého života a osudem celého vesmíru. Jedině on totiž dokáže předvídat strašlivý osud, který visí nad celou budoucností“.

Vesmírný epos Duna přichází ze svou druhou části, která ještě více rozvine tento komplexní svět. Bude naplno prozkoumáno bohatství pouště, které v sobě skrývá nejrůznější tajemství. Tato "Hra o Trůny v budoucnosti" s sebou přinese několik hereckých posil mezi, které patří například Florence Pugh nebo Austin Butler. Štáb zůstal od prvního dílu beze změn. Druhý díl Duny patří k nejočekávanějším snímkům hlavně díky kvalitě prvního dílu.

V kinech od 2.11.2023

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes)

„Osmnáctiletý Coriolanus Snow je poslední nadějí svého vymírajícího rodu. S blížícím se desátým ročníkem Hladových her je mladý Snow znepokojen, když je mu přidělena role mentora Lucy Gray Bairdové, dívčího zástupce chudého dvanáctého kraje. Ale poté, co Lucy Grayová odvážným vzdorovitým zpěvem během ceremoniálu upoutá pozornost celého Panemu si Snow uvědomí, že by mohl zvrátit špatné poměry v jejich prospěch. Sníh a Lucy uzavřou tajné spojenectví. Až jejich závod s časem o přežití nakonec odhalí, kdo je nevinný zpěvný pták a kdo had, čekající na svou příležitost udeřit“.

Hunger Games patří k nejpopulárnějším filmových sériím, které kdy vznikly. Není proto divu, že po několika letech přichází pokračování, nebo spíš přesněji řečeno prequel slavné série. Film se zaměří na postavu budoucího prezidenta Panemu. Děj se posouvá nějakých 64 let dozadu. Vzhledem k pěveckému nadání obsazené herečky Rachel Zegler bychom se mohli dočkat i hudebních vsuvek. Film vychází z knižní předlohy, takže scénáristé nemusí vařit z vody a mohou si pomoci knihou.

V kinech od 17. listopadu 2023

Wonka

„Příběh se zaměřuje na mladého Willyho Wonku a na to, jak se při jednom ze svých prvních dobrodružství setkal s Umpa-Lumpy“.

Legendární majitel továrny na čokoládu dostane svůj origin. Film se zaměří na mladší verzi tohoto vizionáře. Tentokrát mu propůjčila tvář hvězda filmu Duna Timothée Chalamet. Předchozí verze od Tima Burtona patří k velmi ikonickým filmům a bude tedy velmi těžké se takové popularitě přiblížit. Jelikož má snímek na starosti režisér obou dílů Paddingtona, tak se můžeme těšit především na hřejivý rodinný film.

V kinech od 14.12.2023

Aquaman 2 (Aquaman and the Lost Kingdom)

„Když je uvolněna prastará síla, musí Aquaman uzavřít nesnadné spojenectví s nepravděpodobným spojencem, aby ochránil Atlantidu a svět před hrozící zkázou“.

Režisér a mistr hororů James Wan přináší další díl z podvodního města Atlantidy. Jason Momoa jako Aquaman v roce 2018 zabodoval u velké většiny DC fanoušků a tak trochu nakopnul skomírající značku. Není proto divu, že přichází druhý díl, který bude pomyslně uzavírat jednu velkou éru vesmíru DC, který se vydává rozdílným směrem. Uvidíme jestli bude tento film obsahovat scény s kontroverzní herečkou Amber Heard a taktéž jestli nějak položí základy pro zrod nového hrdiny, kterého by měl Jason Momoa ztvárnit poté, co pověsí trojzubec na hřebík.

V kinech od 28.12.2023

Filmy čekající na stanovení premiéry/Uvedené na streamovacích službách

Beau is Afraid

„Beau je extrémně úzkostný, ale příjemně vypadající muž, který má napjatý vztah se svou despotickou matkou a nikdy nepoznal svého otce". Když jeho matka zemře, vydává se na cestu domů, která zahrnuje divoké nadpřirozené hrozby“.

Ari Aster patří k nejtalentovanějším hororovým režisérům posledních let. Jeho snímky Slunovrat (Midsommar) a Děsivé dědictví (Hereditary) jsou považovány za jedny z nejoriginálnějších hororů, které kdy vznikly, a proto je jeho další projekt velice očekávanou záležitostí. Hlavní role se chopil perfekcionista Joaquin Phoenix, který stojí před další hereckou výzvou. Film již tradičně zaštiťuje studio A24, které produkuje většinou umělecky zaměřené a nezávislé filmy.

Datum premiéry zatím nebylo stanoveno.

Vyproštění 2 (Extraction 2)

„Poté co byl žoldák Tyler Rake prohlášen za mrtvého, se vrací ze záhrobí, aby čelil další riskantní misi“.

Akční řežba Vyproštění (Extraction) patřila v roce 2020 k nejpopulárnějším titulům, jaké streamovací platforma Netflix kdy vydala. I přes docela nekompromisní konec přichází druhý díl, který se z velké části natáčel právě v naši krásné zemi. Snímek je pověstný skvostně natočenou scénou na jeden záběr a druhý díl by neměl být výjimkou. Herec nedávno oznámil hereckou pauzu. Diváci mají tímto snímkem jednu z posledních příležitostí užít si tohoto australského fešáka.

Streamovací služba Netflix vypustí film v červnu 2023.

Napoleon

„Originální a osobní pohled na původ Napoleona Bonaparta a jeho rychlý, bezohledný vzestup na císaře. Pitva jeho návykového a často nestálého vztahu s manželkou a jedinou opravdovou láskou, Josefínou“.

Legendární režisér Ridley Scott je poslední dobou v obrovské formě a točí jeden filmový skvost za druhým. Jeho dalším projektem je historický epos, který se zaměří na francouzského vojevůdce. Titulní role se Napoleona se chopil výborný Joaquin Phoenix, který nemá problém zahrát prakticky kohokoliv. Ridley Scott je pověstný svými rozmáchlými scenériemi a velkým počtem komparzistů. Diváci se tedy mohou těšit na historický film plný intrik a touhy po moci z malebné Francie.

Streamovací služba Apple TV+ vypustí film někdy v roce 2023.

Ferrari

„Příběh o automobilovém magnátovi Enzu Ferrarim, jehož rodina nově definovala myšlenku výkonného italského sportovního vozu a prakticky stála u zrodu závodů Formule 1“.

Kvalitních životopisných filmů není nikdy dost. O to víc, když se snímek Ferrari bude zaměřovat na zakladatele této automobilové značky. Vůně spálených gum a řev motorů se rozezní v kinosálech. Hlavní roli ztvární Adam Driver, který je poslední dobou na koni. Můžeme očekávat nervy drásající závody a také osobní problémy samotného magnáta.

Datum premiéry zatím nebylo stanoveno.

Maestro

„Složitá láska Leonarda a Felicie od jejich seznámení na večírku v roce 1946, přes dvě zasnoubení, pětadvacetileté manželství a tři děti“.

Bradley Cooper v roce 2018 společně s Lady Gagou všem divákům vyrazil dech svým režijním debutem. Film Zrodila se hvězda (A Star Is Born) zaznamenal obrovskou vlnu popularity a herec, teď opět zároveň jako režisér je připraven ukázat svůj další počin. Portrét jedinečného charismatu a vášně pro hudbu Leonarda Bernsteina, který se proslavil jako první světově proslulý dirigent narozený v USA, ukazuje jeho ambice komponovat symfonická a populární broadwayská díla.

Streamovací služba Netflix vypustí film někdy v roce 2023.

The Killer

„Osamělý vrah, bez morálního kompasu, či výčitek za své činy se připravuje na svůj další okamžik, kdy udeří. Během studie svého dalšího cíle si však začíná uvědomovat, že ztrácí svůj ledový klid a společně s ním i vlastní rozum.“

Velmi uznávaný režisér David Fincher, který stojí například za brilantní Klubem rváčů (Fight Club), nebo Sedm (Se7en) si tradičně nechává mezi svými pár let rozestup. Tentokrát však fanoušky nenechal moc dlouho čekat a přichází se svým dalším projektem. Jeho krimi thriller The Killer bude temnou adaptací francouzské komiksové předlohy. Slibuje špinavou podívanou a psychický rozbor mysli zabijáka, kterého si zahraje německý herec Michael Fassbender.

Streamovací služba Netflix vypustí film někdy v roce 2023.

Killers of the Flower Moon

„Příběh odehrávající se v Oklahomě pojednává o nevysvětlitelných vraždách indiánů z kmene Osadžů (Osage) v době, kdy byla na jejich území objevena bohatá ložiska ropy. Na případ se brzy zaměří vyšetřovatelé z FBI, aby rozkryli pavučinu lží a korupce“.

Legendární režisér Martin Scorsese přináší svůj vůbec první western. Tento zároveň kriminální příběh bude vyšetřovat vraždy členů kmene indiánů Osage. Představí se zde režisérův dvorní herec Leonardo DiCaprio a jeho další oblíbenec Robert De Niro. Příběh slibuje velmi zevrubný rozbor poměrů v USA, který bude rozhodně velmi kontroverzní a nastaví této velké velmoci zrcadlo.  

Streamovací služba Apple TV+ vypustí film v květnu 2023.

A na jaký film se těšíte vy?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *