V červnu 2023 se můžeme těšit na nový Disney / Pixar animovaný snímek - Mezi živly (Elemental)

Datum vydání 5. 1. 2023Shlédnutí 1 912×Sdílení článku131Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Elemental (Mezi živly) je nadcházející animovaný film produkovaný Walt Disney Pictures a Pixar Animation Studios. Režie se ujal Peter Sohn a produkce Denise Ream podle scénáře Brendy Hsueh. Sohn a Ream spolupracovali již na animovaném projektu Hodný dinosaurus z roku 2015.

Animovaný snímek čerpá inspiraci ze Sohnova mládí, jenž vyrůstal coby syn přistěhovalců v New Yorku v 70. letech 20. století a zdůrazňuje výraznou kulturní a etnickou rozmanitost města.

Příběh se odehrává ve fantastickém městě, kde společně žijí obyvatelé čtyř základních živlů - ohně, vody, země a vzduchu. Mladá ohnivá dívka Ember se spřátelí s mladým vodním chlapcem Wadem.

Postava Wadea se objevuje na etiketě baleného nápoje „Wade Water" ve filmu Rakeťák (2022).

Pixar oznámil tento nový film 16. května 2022. Sohn uvedl: „Moji rodiče emigrovali z Koreje na začátku 70. let a vlastnili obchod s potravinami v Bronxu. Byli jsme mezi mnoha rodinami, které se odvážili přestěhovat do nové země s cílem splnit si své naděje a sny. Všichni jsme tak spojili kulturu a jazyky do krásné malé čtvrti, a to mě přivedlo k Elementals.”

V rozhovoru pro The Hollywood Reporter se Sohn vyjádřil i o tom, jak je pro něj tento snímek emotivní. Prohlásil, že je film i o poděkování jeho rodičům, kteří oba zemřeli během tvorby tohoto snímku.

Foto: Disney+

Vznik samotného města byl založen na vodě, aby ho nebylo možné zapálit. Ve městě tedy byl první přítomen živel vody, poté země. Do města vstoupily později živly vzduchu a ohně.

Sohn se také rozpovídal o tom, jak byl ovlivněn právě rodiči a příběhy, jenž mu byly vyprávěny. O odhodlání přestěhovat se na úplně jiné místo bez peněz a bez znalosti jazyka. Otec byl ještě k tomu vozíčkář, a Sohn uvedl, že tohle by on nikdy nedokázal, a o to více si svých rodičů váží.

Pro Variety Sohn uvedl, že jako dítě nedokázal rozumět tomu, co znamená být imigrantem, a neuměl ocenit tu práci rodičů, aby on i jeho bratr měli dobrý život. K myšlence hledání protikladů, jako v případě Ember a Wadea, ho přivedla jeho žena Anna Chambers, která není korejkou, a tak se i v Sohnovo manželství střetává jiná kultura.

Film Mezi živly by měl vstoupit do českých kin v červnu 2023.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *