Nicolas Cage jako Drákula v novém filmu Renfield. Přinášíme trailer k této absurdní hororové komedii

Datum vydání 8. 1. 2023Shlédnutí 1 615×Sdílení článku225Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Nová absurdní hororová komedie režiséra Chrise McKaye, Renfield, vypráví o poskokovi Renfieldovi (Nicholas Hoult), který je zavázán službou temnému Drákulovi (Nicolas Cage). Renfield je unaven neustálým posluhováním, a proto se jednoho dne rozhodne, že navštíví skupinové sezení, aby si utřídil myšlenky a rozhodl, co dělat dál. Do cesty se mu také přimotá horkokrevná policistka Rebecca (Awkwafina), ke které si vytvoří pouto.

Renfield bude kombinací více žánrů, především komedie, hororu a akce. Bylo řečeno, že samotný film by sám sebe neměl brát zcela vážně, jak už je v posledních letech u filmů Nicolase Cage zvykem. Cage nicméně prozradil, že se značně inspiroval Hrabětem Orlokem z filmu Upír Noseferatu, aby své roli dodal temnější a děsuplnější nádech upírů. Koneckonců je to Drákula. Chris McKay se obával toho, že by film mohl sklouznout do čiré komedie, namísto toho, aby měl jen komediální prvky.

Film by měl ale cílit i hlouběji, a to konkrétně do vztahu mezi Renfieldem a Rebeccou, jejichž životy jsou zcela odlišné. Zároveň také bude prozkoumávat dramatický a neobvyklý pracovní a osobní vztah mezi titulní postavou a Drákulou.

Foto: Universal Pictures

Renfield představuje velmi kvalitní herce a kreativní tým. Hlavní herecké trio obsazuje Nicholas Hoult (Šílený Max: Zběsilá cesta), Nicolas Cage (Obchodník se smrtí) a Awkwafina (Šíleně bohatí Asiati). Doplní je Ben Schwartz, Adriana Martinez, James Moses Black. Nicolas Cage je bezpochyby hlavním tahákem filmu, i když jeho role je vedlejší. Jeho veřejná láska k Drákulovi a ke gotice zaručuje kvalitní herecký výkon, jelikož se na film údajně plně soustředil a dělal řadu průzkumů. Jeho výkon bude pro film stěžejním.

Renfield je součástí takzvaného „Dark Universe“, kam spadají hororové filmy ze studia Universal Pictures. V Dark Universe je zatím nepovedená Mumie z roku 2017 a velmi povedený Neviditelný z roku 2020. Uvidíme, kam tedy Renfield značku dále povede.

Film v našich kinech vychází 13.4.2023 a je pochopitelně hodnocen značkou R, tedy nepřístupný dětem do 15ti let pro své násilí. Nic jiného ani od filmu s Drákulou čekat nelze.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023