MCU se zapojením Multivesmíru rozrostlo ještě o něco více. Nová teorie naznačuje, že by se mohla objevit nová a nebezpečná realita

Datum vydání 9. 1. 2023Shlédnutí 1 579×Sdílení článku89Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Tato teorie o nejnebezpečnější říši Marvelu vznikla na základě událostí finále první sezóny seriálu Loki a začátek růstu multivesmíru byl započat v Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství uznáním jiných sfér a dimenzí.

Diváci tak byli informování o mnoha nových hrozbách, ale také výhodách, které by multivesmír mohl obnášet. Vše se ale s příchodem nových nepřátel začíná vymykat kontrole.

Kang Dobyvatel se stane jednou z největších hrozeb pro MCU, protože hrdinové nebudou muset porazit jen jednoho Kanga Dobyvatele, ale i několik jeho multivesmírných variant. Kang se objevil na konci seriálu Loki a také dostane prostor v nadcházejícím filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania - film má premiéru v únoru roku 2023.

Existuje však potenciál pro větší hrozby, které by mohly ohrozit vesmír tím nejneočekávanějším způsobem - tzv. Negativní zóna.

Negativní zóna je fiktivní prostředí tvořené antihmotou. Poprvé se objevila v komiksu Fantastict Four #51 v roce 1966 pod vedením Stana Leeho a Jacka Kirbyho.

Používá se jako fiktivní paralelní svět Země. V mnoha ohledech jsou si reality podobné, ale v negativní zóně je veškerá hmota záporně nabitá. Blízko středu Negativní zóny je smrtící vír nevýslovné síly. V komiksech je tato zóna často navštěvovaná Fantastickou čtyřkou. Reed Richards dokonce velkou část Negativní zóny úspěšně zmapoval. Nejranější počátky Negativní zóny a její kultury však nebyly odhaleny.

V komiksech Negativní zóna tvořená antihmotou by okamžitě zabila většinu organického života. Insectoidní obyvatelé však přežívají pod vedením Annihiluse.

Foto: The Direct

Kdo je Annihilus?

Jedná se o velmi vyvinutého insectoida se silným brněním.

Pochází z planety Arthos, kde ztroskotala loď a její posádka umístila na planetu spory, které zmutovaly. Vyvinuté stvoření s vysokou inteligencí našlo v lodi speciální přilbu. Tvor známý coby Annihilus začal ničit vše, co by mohlo ohrožovat jeho existenci. Je posedlý prodlužováním vlastního života.

V MCU Doctor Strange již potvrdil existenci různých dimenzí a říší, a je možné, že by mohla být Negativní zóna jednou z nich. Vytvoření Negativní zóny se s příchodem multivesmíru stává více reálné a možné.

Mohla by to být skvělá příležitost jak vytvořit zápletku pro další crossoverovou událost MCU s novým opravdu silným záporákem Annihilusem.

Negativní zóna je místem, kde vše běží pouze na vypůjčený čas a obyvatelstvo je tvořeno nemilosrdnými přeživšími, kteří žijí, aby ničili. Debut Annihiluse a jeho přívrženců by mohl vytvořit padoucha s motivací, kterou nikdo před ním v rámci MCU ještě neměl. 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *