Nový horor M3GAN je naprostý hit a v tržbách konkuruje Avatarovi

Datum vydání 10. 1. 2023Shlédnutí 4 141×Sdílení článku591Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Se zprávami o novém hororu M3GAN od režiséra Gerarda Johnstonea (Domácí vězení) a producenta Jamese Wana (V zajetí démonů, Insidious) se teď roztrhl pytel. Film je kritiky oslavován za svou unikátní kvalitu a označován za moderní klasiku, za první víkend vydělal více než dvojnásobek svého rozpočtu a diváci jsou z většinové části velmi nadšeni.

M3GAN je dokonale naprogramovaná panenka, která byla vytvořena za účelem být nejlepší kamarádka pro děti. Její autorkou je Gemma (Allison Williams), geniální technička, jenž pracuje pro přední hračkářskou společnost. Když Gemma dostane do péči neteř Cady (Violet McGraw), jejíž rodiče zemřeli při autonehodě, rozhodne se, že přivede M3GAN domů. Vše jde hladce do chvíle, než se M3GAN zhostí role kamarádky moc horlivě.

Co říkají kritici

Na internetovém agregátoru filmových recenzí Rotten Tomatoes si v tuto chvíli M3GAN drží od více než 160 kritiků skóre 93%. Film je především chválen za svou nespoutanou zábavu. Jonhstone dokázal údajně vmísit do hororu tu pravou dávku černého humoru, čímž se značně odlišuje od ostatních hororů. Postava M3GAN je nemálokrát přirovnávána k mixu Terminátora a panenky Chucky a svým unikátním designem z ní tuhne krev v žilách.

"Je teprve první víkend ledna, ale už máme jednoho z nejlepších záporáků roku 2023."
Perri Nemiroff – Perri Nemiroff (YouTube)

"D0brá hororová komedie."
Matt Singer - ScreenCrush

Film generuje jak smích, tak i krev, „M3GAN“ dokazuje proč jak horor a komedie jsou stále nejlépším zážitkem v naplněném kině cílovými diváky.
Dylan Roth – Observer

M3GAN se také vyšplhala na druhou příčku nejlepších hororů od produkční společnosti Blumhouse. Na první místě stále dominuje Uteč (Get out) od řežiséra Jordana Peelea. Nicméně porazila horory jako Halloween, Insidious nebo třeba Sinister.

Jak si M3GAN vede v tržbách

M3GAN si jen v Kanadě a USA přišla za první otevírací víkend k tržbě 30,2 milionů dolarů. Ve zbytku světa pak zatím ukořistila 14,8 milionů dolarů. Ve spoustě zemích světa film ještě ani nebyl vpuštěn do kin, třeba právě u nás, tudíž celkové tržby budou dosahovat mnohem větších čísel. Vzhledem k rozpočtu jen 12 milionů dolarů je M3GAN již v tuto chvíli obří hit a je tak jisté, že se v dalších letech dočkáme pokračování.

Foto: Universal Pictures

M3GAN je stále za Avatarem, který v tržbách dominuje. Utržil již přes 1,708 miliardy dolarů a předběhl tak Jurský svět, jenž dohromady zvládl vydělat 1,67 miliard dolarů. Pokračování Avatara je tak v tuto chvíli 7. nejvýdělečnější film všech dob. Nicméně M3GAN se dokázala na jeden den překonat Avatara. V pátek, tedy 6.1. byl nejvýdělečnějším filmem právě M3GAN, Avatar byl druhý. Pro tento nízkorozpočtový horor je to tak velkým úspěchem.

Kdy uvidíme M3GAN

M3GAN má velmi povedený marketing a v tuto chvíli je téměř nemožné si jí nevšimnout. Její tanečky jsou populární, samotná panenka balancuje na hraně roztomilosti, moderního stylu a hororu, což přitahuje nadšené davy a film je zkrátka očividně kvalitní zábava. Je tedy dost pravděpodobné, že M3GAN se zapíše mezi klasické kultovní horory moderní doby.

V kinech budeme mít možnost M3GAN vidět již tento týden. Premiéru v českých kinech je stanovena na 12.1. Je nejvyšší čas vyrazit do kina na pořádnou dávku zábavy.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023