Zlaté Glóby jsou předány. Dominovaly Víly z Inisherinu a Spielberg

Datum vydání 13. 1. 2023Shlédnutí 837×Sdílení článku76Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V noci ze dne 10.1. na 11.1. byly v kalifornském Beverly Hills Hotelu předány Zlaté Glóby. Prestižní ocenění, jenž bylo v posledních letech terčem velké kritiky ohledně korupce a nedostatku zástupců lidí černé pleti se opět postavilo na nohy. Na tento jubilejní 80. ročník předávání Glóbů dorazila opravdu velká jména. Například Steven Spielberg, Eddie Murphy, John WIlliams, James Cameron, Brad Pitt, Margot Robbie a mnoho dalších. Průvodcem večera byl komik Jerrod Carmichael a přímý přenos vysílala stanice CBS.

Foto: Depositephotos

Zlatý Glóbus za nejlepší drama získali Fabelmanovi, film legendárního režiséra Stevena Spielberga. Spielberg si za Fabelmanovi také odnesl cenu za nejlepší režii. Nejlepší komedií nebo muzikálem se stal velmi chválený film Martina McDonagha, Víly z Inisherinu. Mcdonagh si zároveň odnesl cenu za nejlepší scénář a Colin Farrell, jenž ve filmu ztvárnil hlavní roli vyhrál sošku za nejlepšího herce v komedii nebo muzikálu.

Nejlepším hercem v dramatu se stal Austin Butler za jeho výkon v Elvisovi a nejlepší herečkou v dramatu se stala Cate Blanchett ve filmu Tár, za který si jde téměř jistě i pro Oscara. Glóbus za nejlepší herečku v komedii nebo muzikálu si přišla vyzvednout Michelle Yeoh za film Všechno, všude, najednou. Za stejný film byl oceněn v kategorii nejlepší vedlejší herec její filmový manžel Ke Huy Quan. Nejlepší vedlejší herečkou je Angela Bassett za Black Panther: Wakanda nechť žije.

Nejlepším seriálovým dramatem se stal Rod Draka a komediálním nebo muzikálovým seriálem Základka Willarda Abbotta. Nejlepší minisérií byl vyhlášen Bílý lotos. Amanda Seyfried získala Glóbus za nejlepší herečku v minisérii Kauza Theranos a Evan Peters za nejlepšího herce v minisérii Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera.

Cenu Carol Burnett, jenž je čestné ocenění za vynikající přispění televizi získal Ryan Murphy. Televizní režisér a scénárista, jehož nejčerstvější počin Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera sklidil velký úspěch.

Cenu Cecila B. DeMilla, jenž je čestné ocenění za mimořádné přispění filmovému světu přebral legendární komik Eddie Murphy, který si, jak se od komika sluší a patří, nezapomněl rýpnout do Willa Smithe za jeho nezapomenutelnou facku při loňských Oscarech.

Celý seznam vítězů a nominovaných si můžete přečíst ZDE.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *