Tekken: Bloodline je novou seriálovou adaptací videoherní franšízy Tekken. O čem tato franšíza pojednává?

Datum vydání 14. 1. 2023Shlédnutí 602×Sdílení článku47Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Tekken: Bloodline je akční fantasy anime seriál založený na oblíbené franšíze bojových videoher Tekken společnosti Bandai Namco Entertainment, která dohlížela i na jeho produkci.

Série byla vytvořena coby příběh o dospívání mladého Jina, což chtěl uvést herní režisér Katsuhiro Harada. Chtěl zdůraznit Jinovu minulost, protože v Tekken 3 nebylo dostatek prostoru pro toto vyprávění. Režisér Yoshikazu Miyao chtěl zasvětit diváky do Jinova tragického příběhu.

Seriál se dočkal smíšené odezvy. Také v důsledku krátké délky seriálu. Ten nabídl pouze šest epizod, které měly necelých 30 minut. Postavám a příběhu se tedy nedostalo moc prostoru. Důraz byl kladen převážně na bojové scény.

Choreografie pohybu postav a útoky vycházejí přímo z videoherní adaptace. Série byla vytvořena jako pocta třetími titulu franšízy Tekken. 

Série uvedená na Netflixu volně adaptuje události ze třetího Tekkenu z roku 1997

Sleduje mladého bojovníka Jina Kazamu, který žije se svou pacifistickou matkou Jun Kazamou na ostrově Yakushima. Na jejich domov ale zaútočí starověký démon Ogre. Ten zavraždí Jun, a ta ve svých posledních chvílích informuje Jina o tom, aby kontaktoval svého dědečka Heihachiho Mishimu.

Heihachi svého vnuka přijme a zasvětí ho do bojového umění stylu Mishima. Trvá na tom, aby upustil od bojového stylu Kazama, který ho učila Jun.

Po čtyřech letech započne nový Turnaj Železné pěsti (King of Iron Fist). Jin se zúčastní tohoto turnaje, aby vylákal démona a pomstil svou matku.

Jin se také dovídá o svém otci Kazuyovi Mishimovi a jeho ďábelském genu (devil gen), který po svém otci zdědil.

Videoherní franšíza nám poskytla obrovský počet postav a bojových stylů. V této Netflix sérii se z postav objevují, a v původním japonském dabingu hrají:

Jin Kazama (Isshin Chiba), Jun Kazama (Mamiko Noto), Heihachi Mishima (Taiten Kusunoki), Kazuya Mishima (Masanori Shinohara), Hwoarang (Toshiyuki Morikawa), Ling Xiaoyu (Maaya Sakamoto), Paul Phoenix (Hochu Otsuka), Julia Chang (Seiko Yoshida), Nina Williams (Yumi Toma), Ganryu (Hidenari Ugaki), Leroy Smith (Yasuhiro Kikuchi), King (Masayuki Hirai).

Foto: Netflix

Příběh videohry Tekken

Videoher série Tekken vyšlo několik titulů pro různé videoherní platformy. Každá postava má vlastní prolog a epilog, ovšem každý díl videohry obsahuje kanonický konec, který vypráví základní dějovou linku klanu Mishima.

1994 Tekken - 8 hratelných postav - Příběh začíná pětiletým Kazuyou, jenž je shozen z útesu svým otcem Heihachim. Ten chce vyzkoušet sílu svého syna a otestovat ho, zda je hoden vést konglomerát Mishima Zaibatsu. Kazuya pád přežije, ale obrovská jizva na hrudi v něm probudí démonickou entitu zvanou ďábelský gen (devil gen). Heihachi adoptuje čínského sirotka Lee Chaolana a vychovává ho jako soupeře pro svého pravého syna.

V průběhu let se Kazuya stává neporaženým šampionem v různých bojových turnajích. O 21 let později Heihachi vyhlásí první Turnaj Železné pěsti, aby otestoval sílu svých synů.

Na konci turnaje je Heihachi poražen svým synem Kazuyou, posíleným silou ďábelského genu, v intenzivní bitvě otce a syna. V aktu pomsty za dřívější křivdy Kazuya vrhne tělo svého otce z téhož útesu, ze kterého byl svržen jako dítě. Kazuya se stává vůdcem Mishima Zaibatsu.

1995 Tekken 2 -  25 hratelných postav - Pod vedením Kazuyi, po dvou letech od prvního turnaje, se Mishima Zaibatsu stává mnohem zkorumpovanější a mocnější a zapojuje se do mnoha nelegálních operací. Kazuya je zcela pohlcen ďábelským genem v důsledku nenávisti vůči svému otci. Heihachi svůj pád přežije a trénuje, aby mohl nastoupit do nově vyhlášeného Turnaje Železné pěsti, který Kazuya vyhlásil proto, aby vylákal svého otce. Mezitím se aktivistka za práva zvířat, Jun Kazama, přihlašuje do turnaje, aby mohla zatknout Kazuyu. Poté Jun odstupuje z turnaje, protože zjistí, že otěhotněla s Kazuyou.

Heihachi se opět střetne se synem. Kazuya ve své ďábelské formě ale není dostatečně silný kvůli konfliktu, který vede ďábelský gen s neznámou entitou zvanou Angel, která se objevila po setkání s Jun.

Heihachi tedy porazí svého syna a bezvládné Kazuyovo tělo je svrženo do sopky. Ta vybuchuje a Heihachi se stává vládcem Mishima Zaibatsu. Jun mezitím porodí syna Jina.

1997 Tekken 3 - 23 hratelných postav - Patnáct let po druhém Turnaji je založena polovojenská organizace Tekken Force. Ta má chránit Mishima Zaibatsu pod vedením Heihachiho. S využitím vlivu společnosti Heihachi nakonec přispívá ke světovému míru.

Eskadra vojáků Tekken Force zatím prohledává starověký chrám někde v Mexiku. Vojáci jsou zahubeni neznámým démonickým tvorem zvaným Ogre. Heihachi se snaží Ogreho lapit, aby mohl využít jeho obrovskou sílu pro svůj prospěch, to se mu však nepovede a Ogre uprchne.

Jun Kazama žije se svým malým synem Jinem Kazamou v Yakushimě. Jejich poklidný život je narušen Ogrem, který napadne Jun. V posledních chvílích instruuje svého syna, aby vyhledal svého dědečka Heihachiho. Jun je Ogrem zabita a Jin poháněn pomstou aktivuje svůj ďábelský gen, který zdědil po svém otci Kazuyovi. Získá značku podobnou tetování na své paži.

Heihachi je následně kontaktován svým vnukem a bere ho pod svá křídla. Na střední škole se Jin seznamuje se spolužačkou Ling Xiaoyu.

V den Jinových devatenáctých narozenin vyhlašuje Heihachi třetí Turnaj Železné pěsti. Jin se přihlašuje do turnaje, aniž by tušil, že jeho i ostatní bojovníky Heihachi využívá k nalákání Ogreho.

Paul Phoenix na konci třetího Turnaje porazí démona Ogreho. Po porážce se Ogre transformuje do monstrózní podoby zvané True Ogre. Jin Kazama ho porazí a pomstí tak svou matku. Po souboji s True Ogrem je zastřelen Heihachim. Ďábelský gen ho ale ochrání a rozdrtí vojáky i chrám, kde se koná turnaj. V démonické podobě odletí do noci.

2001 Tekken 4 - 23 hratelných postav - Po třetím turnaji Heihachi a jeho tým vědců zachytí vzorky krve a tkáně Ogreho a snaží se spojit tyto vzorky s Heihachiho genomem, aby byl učiněn nesmrtelným. Experiment se ale ani po dvou letech nezdaří, jelikož Heihachi nevlastní ďábelský gen. Jin Kazama je po posledním turnaji nezvěstný. Heihachi se dozvídá, že jeho syn Kazuya před dvaceti lety nezemřel, ale je uložen v laboratořích G Corporation, špičkové biotechnologické firmy, která vykazuje revoluční pokroky v oblasti biogenetiky. Tekken Force napadá G Corporation, aby získali Kazuyovy ostatky. 

Tekken Force je ale vyhlazen Kazuyou, který byl oživen G Corporation.

Heihachi vyhlašuje čtvrtý Turnaj Železné pěsti ve snaze vylákat svého syna i vnuka do boje. Nejvyšší cenou je Mishima Zaibatsu.

Jin je přepaden a zajat Tekken Force a Kazuya se v závěru turnaje utkává s otcem. Heihachi je vítězem a Kazuyu zavede do Hon-Maru, kde je Jin zajat v řetězech. Než je Kazuya spoután, zmocní se ho ďábelský gen a vysvětlí svému otci, že před 21 lety poté, co byl hozen do sopky, byla od něj oddělena polovina entity ďábelského genu a posedla Jina.

Oba Mishimové jsou následně poraženi Jinem. Ten se promění do své ďábelské podoby, ale po vizi, ve které zahlédne svou matku se rozhodne Heihachiho ušetřit. Jin odlétá a zanechává otce i dědečka v bezvědomí v Hon-Maru.

2004 Tekken 5 - 32 hratelných postav - Krátce po skončení 4. turnaje přilétají do Hon-Maru helikoptéry G Corporation s robotickými moduly Jack-4. Heihachi a Kazuya se probudí a společně bojují s Jacky. Kazuya Heihachiho zradí a zanechá svého otce v boji samotného. Jackové Heihachiho lapí a sebedestrukcí vytvoří obrovskou explozi.

Jediným svědkem Heihachiho smrti je tajemný ninja Raven, který předá informaci o Heihachiho skonu svým nadřízeným. Heihachiho smrt je vyhlášena po celém světě a všichni předpovídají konec Mishima Zaibatsu. Společnost převezme ze stínu někdo jiný.

O dva měsíce později je vyhlášen pátý Turnaj Železné pěsti. Sponzorem turnaje a majitelem Mishima Zaibatsu je Jinpachi Mishima, Heihachiho otec, který byl uvězněn Heihachim v Hon-Maru před 40 lety. Jinpachi je v turnaji poražen Jinem, který se po turnaji stává novým šéfem Mishima Zaibatsu.

2007 Tekken 6 - 39 hratelných postav - Po předchozím turnaji je z Jina nový velitel Mishima Zaibatsu i speciálních jednotek Tekken Force. Využívá zdroje společnosti k vyhlášení nezávislosti, stává se globální supervelmocí a přerušuje své národní vazby. V následujícím roce otevřeně vyhlašuje válku všem národům. Mezitím Kazuya v čele G Corporation vypisuje odměnu za hlavu svého syna. Jin jako odvetu vyhlašuje Turnaj Železné pěsti, aby vylákal Kazuyu do turnaje.

Během pokračující války, polní vůdce Tekken Force, Lars Alexandersson se spolu s několik svými vojáky vzbouří. Během útoku G Corporation ale ztrácí paměť, tu mu pomáhá obnovit android Alisa Bosconovitch. Nakonec se ukáže, že Lars je nemanželským synem Heihachiho.

Lars se spojí se svým adoptivním bratrem Lee Chaolanem a vydávají se za Jinem do Egypta společně s Ravenem. Lars se setkává s astroložkou Zafinou, která se bojí prastarého zla Azazela, což je démonické monstrum, které je v současnosti spoutáno ve starověkém chrámu v Egyptě.

Lars s Ravenem se musí utkat s osvobozeným Azazelem. Jin se střetává s Larsem a je poražen. Po porážce přizná, že jediný důvod k zahájení války bylo probuzení Azazela díky kterému by se mohl zbavit ďábelského genu jednou provždy. Po porážce Azazela má bezvládné Jinovo tělo stále znak ďábla na paži.

2015 Tekken 7 - 54 hratelných postav - I po zničení Azazela válka mezi Mishima Zaibatsu a G Corporation nadále pustoší svět. Nina Williams v Jinově nepřítomnosti vede Mishima Zaibatsu a hledá ho. Heihachi se ale chce dostat zpět k moci a nutí Ninu, aby pro něj pracovala. Spojí se s Claudiem Serafinem, šéfem mocné organizace Sirius Marksmen, aby mu pomohl odhalit Kazuyův ďábelský gen. Claudius vycítí mocnou sílu na Dálném východě.

Zpravodajská skupina Organizace spojených národů mezitím nalézá Jina, který je zachráněn nevlastními strýci Larsem a Leem. Odvedou ho do Violet Systems, kde Lee pracuje na opravě Alisy Bosconovitch. 

Claudius nakonec nalezne zdroj moci. Tím je Akuma, ten slíbil Kazumi, že zabije klan Mishima. Heihachi je Akumou poražen, ale přežije a prohlásí se za mrtvého, aby mohl pokračovat ve svých dalších plánech v tajnosti. Mishimové jdou dále proti sobě, což má za následek zničení celého města.

Heihachi poskytne reportérovi výpověď o své lásce Kazumi, která vlastnila ďábelský gen a byla vyslána svou rodinou, aby ho zavraždila. Kazumi tak usmrtil v sebeobraně.

Kazuya se znovu utkává s Heihachim, poháněn pomstou a zradou, jelikož mu Heihachi nikdy o Kazumi a jejím genu neřekl, zabije Heihachiho a jeho tělo hodí do sopky. Akuma poté napadne Kazuyu a utkají se spolu. Výsledek bitvy není znám.

Jin se probouzí z komatu a setkává se s Leem, Larsem a Alisou. Slíbí, že jednou provždy ukončí válku, porazí Kazuyu a ukončí tak rod Mishima.

2023 Tekken 8 - oficiálně oznámen v září roku 2022. Premisa: Jin a Kazuya jsou připraveni zahájit poslední bitvu. Jin už v předchozích hrách franšízy čelil několikrát svým příbuzným, ale v této nadcházející hře bude Jin v konfliktu převážně se svým ďábelským genem, který neustále pohlcuje jeho lidskost. Boj odehrávající se šest měsíců po událostech Tekken 7 připomíná poslední bitvu mezi Kazuyou a jeho otcem Heihachim. Jin chce zabít Kazuyu, aby ukončil chaos z rodové linie Mishimů. V tomto nejnovějším díle by se měla navrátit Jun Kazama.

Další adaptace videoherní série Tekken

V roce 1998 vznikl dvoudílný animovaný film Tekken vyvinutý studiem Deen a režírovaný Kunihisem Sugishimou. Příběh se zaměřuje na Kazuyu Mishimu, který se chce pomstít svému otci Heihachimu Mishimovi v Turnaji Železné pěsti.

Tekken se dočkal i živě hrané adaptace. Film Tekken z roku 2010 byl režírován Dwightem Litleem. Film se zaměřuje na Jina Kazamu (Jon Foo), který po smrti matky vstupuje do Turnaje Železné pěsti.Prequel k tomuto filmu - Tekken 2: Kazuya’s Revenge - byl vydán rovnou na DVD v roce 2014. Režie se ujal Wych Kaosayananda a hlavní role Kane Kosugi coby Kazuya Mishima.

V roce 2011 byl uveden celovečerní animovaný film Tekken: Blood Vengeance režiséra Youchiho Mouriho. Příběh je alternativním převyprávěním mezi událostmi Tekken 5 a Tekken 6. Zaměřuje se převážně na postavy Ling Xiaoyu a Alisu Bosconovitch.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *