10 nejhorších hororových snímků roku 2022, které byly ke zhlédnutí v kinech.

Datum vydání 21. 1. 2023Shlédnutí 752×Sdílení článku29Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Rok 2022 byl pro žánr hororů celkem plodný. Pojďme si společně připomenout 10 hororů, které se objevily v kinech v roce 2022 a nevedly si zrovna nejlépe.

Foto: Depositephotos

10. Nene / Nope

Režie: Jordan Peele

Hrají: Daniel Kaluuya, Keke Palmer, Steven Yeun, Michael Wincott, Brandon Perea, Keith David

V kinech od: 18.8.2022

Hodnocení:

ČSF -  61%

IMDB - 6.9 / 10

Obsah:

Příběh sourozenců Haywoodových OJ a Emerald sleduje záhadné úmrtí otce, který je zabit něčím, co zdánlivě připomíná UFO. OJ s Emerald se snaží udržet rodinnou koňskou farmu v chodu, ale na farmě to začíná být ještě více znepokojující. Zjišťují, že záhadná věc v oblacích se umí dobře schovávat a nerada zanechává svědky.

9. Sirotek: První oběť / Orphan: First Kill

Režie: William Brent Bell

Hrají: Isabelle Fuhrman, Julia Stiles, Rossif Sutherland, Hiro Kanagawa, Jade Michael, Stephanie Sy, Lauren Cochrane, Erik Athavale 

V kinech od: 11.8.2022

Hodnocení:

ČSFD 57%

IMDB 5.9 / 10

Obsah: 

Esther z prvního dílu Sirotek z roku 2009 dostává novou kapitolu. Leena Klammer je kdesi v Estonsku zavřená v ústavu pro duševně choré. Ve svých třiceti letech má stále podobu dítěte. Příběh se zaměřuje na její úprk z ústavu a následně na její brilantní plán jak se skrýt. V Americe se začne vydávat za pohřešované dítě zámožné rodiny. 

8. Ďáblova kořist / Prey for the Devil

Režie: Daniel Stamm

Hrají: Jacqueline Byers, Colin Salmon, Virginia Madsen, Nicholas Ralph, Ben Cross, Christian Navarro, Tom Forbes, Lisa Palfrey, Velizar Binev

V kinech od: 27.10.2022

Hodnocení: 

ČSFD 56%

IMDB 5.2 / 10

Obsah:

Hlavní hrdinkou je sestra Ann, pětadvacetiletá dívka, která věří ve své poslání provádět exorcismus. To je však proti tradicím instituce. Exorcismus provádějí pouze kněží. Démonická síla uvnitř jedné z nejvíce narušených pacientek má ale záhadné vazby na její minulost. 

7. Men

Režie: Alex Garland

Hrají: Jessie Buckley, Rory Kinnear, Paapa Essiedu, Gayle Rankin, Sonoja Mizuno, Sarah Twomey, Zak Rothera-Oxley

V kinech od: 28.7.2022

Hodnocení:

ČSFD 53%

IMDB 6.1 / 10

Obsah:

Harper si po tragickém úmrtí manžela potřebuje srovnat myšlenky, a tak se vydává na malebný anglický venkov. Okolní příroda však působí zneklidňujícím dojmem a Harper má pocit, že ji někdo nebo něco zpoza stromů sleduje.

6. Bestie / Beast

Režie: Baltasar Kormákur

Hrají: Idris Elba, Sharlto Copley, Iyana Halley, Leah Jeffries, Mel Jarnson

V kinech od: 11.8.2022

Hodnocení:

ČSFD 53%

IMDB 5.6 / 10

Obsah:

Doktor Nate Daniels vyráží na výlet do Jižní Afriky se svými dospívajícími dcerami. Před nedávnem přišel o ženu a dcery o matku, a tak by je rád vzal na místo, kde se seznámili. Cestou buší je provází rodinný přítel a zoolog. Nate a jeho dcery se však uprostřed divočiny utkají s predátorem, který si po bolestivém střetu s pytláky usmyslí, že člověka je potřeba odstranit.

5. Pozvánka do pekla / The Invitation

Režie: Jessica M. Thompson

Hrají: Nathalie Emmanuel, Alana Boden, Thomas Doherty, Hugh Skinner, Sean Pertwee, Stephanie Corneliussen, Jeremy Wheeler, Virág Bárány, Kata Sarbó

V kinech od: 25.8.2022

Hodnocení:

ČSFD 47%

IMDB 5.3 / 10

Obsah:

Po smrti matky podstoupí Evie test DNA. Objeví ztraceného bratrance a je nově nalezenou rodinou pozvána na okázalou svatbu na anglickém venkově. Tam se nechá svést aristokratickým hostitelem. Její návštěva se však záhy promění v noční můru, když odhalí zvrácená tajemství a historii své rodiny.

4. Morbius

Režie: Daniel Espinosa

Hrají: Jared Leto, Adria Arjona, Matt Smith, Jared Harris, Al Madrigal, Tyrese Gibson, Michael Keaton, Charlie Shotwell, Corey Johnson

V kinech od: 31.3.2022

Hodnocení:

ČSFD 47%

IMDB 5.2 / 10 

Obsah:

Doktor Michael Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. Pokouší se tuto nemoc vyléčit a celý život zasvětí výrobě léku. Rozhodne se k zoufalému činu a vyzkouší lék na sobě. Zdánlivý úspěch je ale dost možná nebezpečnější než smrtelná choroba. Proměňuje se v cosi nelidského.

3. Žhářka / Firestarter

Režie: Keith Thomas

Hrají: Zac Efron, Ryan Kiera Armstrong, Sydney Lemmon, Michael Greyeyes, Gloria Reuben, Kurtwood Smith, John Beasley, Tina Jung, Lanette Ware 

V kinech od: 12.5.2022

Hodnocení:

ČSFD 45%

IMDB 4.6 / 10

Obsah:

Desetiletá Charlie se s rodiči neustále stěhuje z místa na místo. Rodiče jsou k tomuto způsobu života nuceni, jelikož neví, jak jinak svou dceru ochránit. Charlie totiž umí zapalovat věci, aniž by potřebovala sirky. Svou schopnost neumí ovládat a může tak být sobě i svému okolí nebezpečná. Po Charlie pátrá tajná vládní agentura, která se specializuje na vyhledávání podobně obdařených jedinců.

2. Halloween Končí / Halloween Ends

Režie: David Gordon Green

Hrají: Jamie Lee Curtis, Andi Matichak, Kyle Richards, Will Patton, Nick Castle, Rohan Campbell, James Jude Courtney, Stephanie McIntyre, Emily Brinks

V kinech od: 13.10.2022

Hodnocení:

ČSFD 44%

IMDB 5.0 / 10

Obsah:

Michael Myers a jeho čtyřicetiletá snaha zabít Laurie Strode je konečně u konce a od posledního střetnutí uběhly čtyři roky. Městečko Haddonfield terorizují noční můry a ikonický zabiják se ukrývá v místních stokách a nabírá sílu pro poslední bitvu.

1. Arthur: Prokletí / Arthur, malédiction

Režie: Barthélémy Grossmann

Hrají: Mathieu Berger, Lola Andreoni, Ludovic Berthillot, Yann Mendy, Marceau Ebersolt, Jade Pedri, Thalia Besson, Vadim Agid, Mikaël Halimi

V kinech od: 4.8.2022

Hodnocení:

ČSFD 34%

IMDB 3.2 / 10

Obsah:

Alex je od dětství velkým fanouškem filmu Arthur a Minimojové. Na narozeniny je překvapen nejlepšími přáteli a obdarován výletem do domu, kde se jeho oblíbený film točil. Z dětského nevinného snu se rázem stává hrůzná noční můra.

Dali jste některému snímku šanci a zavítali jste do kina? Který film vás nejvíce zklamal nebo naopak příjemně překvapil?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *