Jihokorejské sci-fi na vašich Netflix obrazovkách. Jung-E se představuje v novém traileru

Datum vydání 16. 1. 2023Shlédnutí 1 622×Sdílení článku76Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Jihokorejský sci-fi film Jung-E napsal a režíroval Yeon Sang-ho. Vydání na streamovací platformě Netflix je naplánováno na 20. ledna roku 2023.

Příběh se odehrává v roce 2194 a zobrazuje zpustošenou Zemi ve 22. století. Země již není obyvatelná kvůli změně klimatu a lidé jsou nuceni žít v uměle vytvořených úkrytech. V jednom úkrytu se odehrává občanská válka. Vedoucí laboratorního výzkumného týmu a specialistka na umělou inteligenci a klonování mozku Seo-Hyun (Kang Soo-Yeon), a ředitel laboratoře Sang-Hun (Ryoo Kyung-Soo), společně pracují na novém experimentu klonování mozku, který by mohl být klíčovým pokusem k potenciálnímu vítězství ve válce. Rozhodnou se naklonovat mozek Jung-E (Kim Hyun-Joo), matku Seo-Hyun, která byla elitní vůdkyní spojeneckých sil.

Režisér Yeon Sang-ho je jihokorejský režisér a scénárista, který si mezinárodní popularitu získal svými animovanými filmy pro dospělé. The King of Pigs (2011) získal tři ocenění na Mezinárodním filmovém festivalu v Pusanu a snímek byl vybrán k promítání na Filmovém festivalu v Cannes, který se konal roku 2012. Snímek The Fake (2013) měl světovou premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 2013. Ten získal ceny za nejlepší animaci. Režisér se dostal do povědomí také hraným filmem Vlak do Pusanu (Train to Busan) z roku 2016.

Jihokorejské sci-fi na vašich Netflix obrazovkách. Jung-E se představuje v novém traileru

Ryoo Kyung-Soo, který ztvárnil roli Sang-Huna je známý svými rolemi převážně v dramatických seriálech Confession (2019) a Itaewon Class (2020).

Kim Hyun-Joo, jež se představí jako Jung-E, se proslavila především rolemi v televizních dramatech Glass Slippers (2002), Toji, the Land (2004), Twinkle Twinkle (2011), What Happens to My Family? (2014) či I Have a Lover (2015).

Role Seo-Hyun je posledním hereckým výkonem herečky Kang Soo-Yeon. Snímek Jung-E měl být velkým hereččiným návratem do filmového průmyslu po deseti letech, jelikož naposledy jsme tuto herečku mohli vidět v nezávislém snímku Juri v roce 2013.

Foto: Netflix

Dne 5. května prodělala krvácení do mozku a byla nalezena ve svém domě. Byla převezena do nemocnice na JIP. Z  kómatu se ale už neprobrala a zemřela na zástavu srdce 7. května 2022 ve věku 55 let.

Byla mezinárodně uznávanou hvězdou. V Koreji byla často přezdívána „první světovou hvězdou“.

Její filmografie obsahuje celkem 41 filmů počínaje snímkem I Confess (1976) a filmem Jung-E (2023) konče.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023