Film o Michaelu Jacksonovi se začne natáčet již letos

Datum vydání 20. 1. 2023Shlédnutí 921×Sdílení článku115Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Filmy o slavných hudebnících teď jsou žhavým trendem. Po velice úspěšném Bohemian Rhapsody o Queenech, Rocketmanovi o Eltonu Johnovi, Elvisovi o Elvisovi Presleym a I Wanna Dance with Somebody o Whitney Houston, teď přichází snímek s názvem Michael o Michaelu Jacksonovi.

Foto: Depositephotos

Michael bude životopisným filmem, který bude obsahovat "všechny aspekty Michaelova života". Což jistě znamená i mohutné kauzy, které se okolo Jacksonova jména pohybují. Jackson je totiž obviněn ze sexuálních a nevhodných útoků vůči dětem. Jeho pověst tím, pochopitelně, utrpěla značné škody. Faktem nicméně zůstává to, že Michael Jackson je jednou z největších hudebních ikon všech dob a filmaři se mu tak právem nevyhnou.

Na režisérský post usedne Antoine Fuqua a s natáčením začne ještě letos, hned jak dokončí natáčení třetího Equalizera s Denzelem Washingtonem. Michael nebude první životopisný film, který Fuqua natočí. Letos vyšlo jeho otrokářské drama Osvobození s Willem Smithem v hlavní roli.

Scénář k filmu napíše, třikrát na Oscara nominovaný, John Logan, jenž je například scénáristou filmů Gladiátor nebo Poslední samuraj.

Sám Fuqua prozradil, že má k hudebním filmům blízko a k samotnému Jacksonovi cítí velkou dávku respektu.

"První filmy mé kariéry byly hudební klipy a stále cítím, že kombinace filmů a hudby jsou mou velkou součástí. Pro mě neexistuje umělec s takovou mocí, charismatem a celkovým hudebním géniem jako byl Michael Jackson. Byl jsem ovlivněn k tvorbě videoklipů jeho prací - První černošský umělec, často hrající na MTV. Jeho hudba a prvky jsou součástí mého pohledu na svět a ta šance odvyprávět jeho příběh na velkém plátně spolu s jeho hudbou byla neodolatelná."

Jelikož se Michael začne natáčet letos, tak do kin dorazí nejspíš až v příštím roce. Jakým kreativním směrem se Michael vydá nebo kdo samotného umělce bude hrát v tuto chvíli není známé. Nezbývá tedy nic jiného, než počkat.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023