Alec Baldwin oficiálně obviněn z úmrtí kameramanky. Jaký trest mu hrozí?

Datum vydání 20. 1. 2023Shlédnutí 20 326×Sdílení článku1862Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Alec Baldwin v roce 2021 během natáčení westernu Rust, smrtelně postřelil kameramanku Halynu Hutchinsovou. Kontroverze se táhla až do tohoto čtvrtka, kdy se prokurátorka Nového Mexika rozhodla herce obvinit z neúmyslného zabití.

Foto: Depositephotos

Během zkoušky při natáčení připravovaného filmu měl Alec Baldwin cvičit střelbu s revolverem nabitým slepými náboji. V revolveru ale místo toho byly ostré, což vyústilo v to, že Alec Baldwin zastřelil kameramanku a také postřelil režiséra Joela Souzu. Vedle Baldwina je obžalována také rekvizitářka, která měla na starost právě zbraně, Hannah Gutierez Reedová.

Prokurátorka plánuje dvě strategie. Dle ní budou buď odsouzeni až k 18 měsícům ve vězení a k tomu zaplatí pokutu ve výši 5 000 dolarů. Díky zahrnutí palné zbraně ale navrhuje i vznesení těžšího rozsudku, který může vyústit až v 5 letech ve vězení.

Po vyšetřování se zjistilo, že Baldwinovi podal nabitou zbraň asistent režiséra David Halls. Ten už uzavřel dohodu, ve které se přiznává k přestupku a k nedbalému zacházení se střelnou zbraní.

Pravé náboje jsou na natáčení zakázány. Vyšetřování ale ukázalo, že kromě už vystřelených, byly nalezeny i další, které se nacházely mezi slepými. Jak se tam ale dostaly vyšetřování zatím nezjistilo.

Baldwin se proti své vině už ohradil. K jeho argumentu o tom, že nevěděl o tom, že zbraň byla nabyta ostrými, připojil i tvrzení, že nikdy nezmáčkl spoušť. Zbraň ale sama vystřelit nemohla, to prokázalo FBI, tudíž dle nich spoušť musela být zmáčknuta. Smrt byla ale stejně po lékařském zkoumání označena za nehodu.

Hutchinsová se narodila roku 1979 na Ukrajině. Vystudovala jako investigativní novinářka v Kyjevě a později začala pracovat pro Velkou Británii se specializací na východní Evropu. Poté se rozhodla odstěhovat do Los Angeles, kde se dala na filmovou kariéru. V Americe si našla i manžela a porodila syna.

Její kariéra začínala na krátkých filmech. V Los Angeles studovala na filmové konzervatoři, kterou dostudovala roku 2015. Poté pracovala na více než 30 celovečerních filmech. Roku 2019 byla označena jako jedna z 10 budoucích režisérů, kteří už si dělají jméno. Kromě filmu se věnovala i aktivismu, hlavně se zajímala o práva pracujících. Po její smrti bylo zavedeno stipendium pro ženy, které si dělají kariéru ve filmu.

Po dohodě z minulého roku mezi Baldwinem a rodinou zesnulé kameramanky by samotný Rust měl pokračovat v natáčení už teď v lednu, manžel zesnulé Hutchinsové se ujme role exekutivního producenta.

Alec Baldwin se proti obvinění stále brání a z celého incidentu viní rekvizitářku Reedovou a asistenta režiséra Hallse.

Komentáře od uživatelů  ❭

Ms   2023-01-24 11:56:31

Herec dostal rekvizitu, ktoru podľa pokynov rezie pouzil. Je neprijateľné, aby sa tam nachádzala ostrá munícia a zodpovedá zato človek. Nemôže každú rekvizitu kontrolovat dopodrobna každý, kto s nou príde do kontaktu, to je nezmysel. Baldwina síce nemusím, ale v tomto je úplne nevinne.

Daniel R   2023-01-23 12:55:30

Částečnou vinu má každý, kdo zodpovídá za natáčení, tedy produkce, která nezajistila potřebné procesy, ale i rekvizitářka (potažmo zbrojířka), která za funkčnost a bezpečnost zbraní odpovídá a teprve jako poslední, kdo může mít částečnou vinu je asistent režie, který neověřil u zbrojířky, zdali je zbraň bezpečná. Tu nejmenší část viny má herec anebo spíš je nevinný, pokud delal vše v souladu s pokyny režie, ale to snad potvrdí soud.

Štěpán Vencl   2023-01-22 20:13:09

To David Slanička: Nikdo neřekl, že je vinen. Rozhodnutí o vině vynáší ve svobodné zemi soud a nikoliv prokurátor či státní návladní. To jen připraví obvinění - návrh, který je soudem zkoumán.

DAVID SLANIČKA   2023-01-22 15:11:56

SVOBODU!!!Jak může být vinnen???To je možné jen v USA!!!

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *