Román Takuji Ichikawy se dočkal rovnou dvou povedených filmových zpracování, které to jsou?

Datum vydání 23. 1. 2023Shlédnutí 378×Sdílení článku78Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Japonský romanopisec narozen v roce 1962 napsal několik bestsellerů. Mezi nimi i Ima ai ni yukimasu (Be with You) z roku 2003, který se dočkal rovnou dvou celovečerních zpracování.

Japonská adaptace Be with You z roku 2004 se stala kasovním trhákem v Japonsku a pomohla uvést knihu do centra pozornosti. Jihokorejský remake stejného filmu z roku 2018 zase zabodoval v Jižní Koreji. Ichikawa se v roce 2019 připojil ke skupině oceněných japonských autorů Red Circle Authors.

Foto: Moviemeter.com

Japonská adaptace:

Ima, Ai no Yukimasu (Be with You) 2004

Režie: Nobuhiro Doi.

Snímek byl poprvé uveden na 17. Mezinárodním filmovém festivalu v Tokiu a následně byl uveden do japonských kin v říjnu 2004. 

Takumi a jeho šestiletý syn Yuji se snaží žít normální život i po smrti manželky a matky Mio, která podlehla nemoci. Takumi se snaží vydělat dostatek financí na živobytí a zároveň zvládat veškeré domácí práce a starat se o syna. Je však značně neorganizovaný, trpí mdlobami a zhoršuje se mu zdraví. Yuji zaslechne drby o zhoršeném zdraví matky kvůli obtížnému porodu a dává si její smrt za vinu. Maminka mu před smrtí však zanechává knihu, ve které uvádí, že po smrti se vydává na hvězdu Akaibu, a že se v období dešťů následujícího roku opět navrátí. Yuji dychtivě očekává matčin návrat.

Na procházce najdou Takumi s Yujim ženu. Okamžitě v ní poznají Mio. Ta ale bohužel ztratila paměť.

Mio zajímá její minulost a Takumi ji začne vyprávět příběh o letech promarněných šancí, které začaly na střední škole, a které však vedly ke šťastnému manželství.


Hrají: Yūko Takeuchi (Mio), Shido Nakamura (Takumi), Akashi Takei (Yuji), Akashi Takei, Karen Miyama, Yosuke Asari, Yuuta Hiraoka, Chihiro Otsuka, Mikako Ichikawa.

Jihokorejská adaptace:

Jigeum mannaleo gabnida (Be with You) 2018

Režie: Lee Jang-hoon


Be with You vyšlo mezinárodně v 17 zemích a v místních kinech byl snímek uveden v březnu 2018.

Podle korejské filmové rady dosáhl film v den promítání prvního místa v pokladně a přilákal necelých 90 tisíc diváků. 

1 milionu diváků se Be with You dočkalo již za sedm dnů od uvedení. Romantickým populárním filmům Architecture 101 a The Beauty Inside trvalo osm a devět dní než dosáhly jednoho milionu diváků.


Uběhl už rok od doby, co ze světa odešla Soo-ah, maminka malého Ji-hoa a manželka Woo-jina. Chlapec se stále nesmířil s odchodem své matky a chová naději, která je ukryta v knize pohádek. V té se vypráví příběh o zemřelých, kteří se mohou v období dešťů opět vrátit ke své rodině. Když nastane očekávané období dešťů, nemůže se malý Ji-Hoa dočkat návratu maminky. Otec mu to nikterak nevyvrací a sám v to tajně doufá.

Soo-ah se zázračně navrátí, ale bez vzpomínek. Woo-jin se tak zcela oddá vyprávění příběhů o společné minulosti.


Hrají: So Ji-sub (Woo-jin), Son Ye-jin (Soo-ah), Kim Ji-hwan (Ji-ho), Ko Chang-seok, Lee Jun-hyeok, Seo Jeong-yeon.


Son Ye-jin a So Ji-sub již dříve spolupracovali v dramatickém seriálu Delicious Offer (2001) v rolích sourozenců. Ko Chang-seok a So Ji-sub se také znají už z dřívější spolupráce, a to z filmu Rough Cut (2008).

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *