Velma je oficiálně nejhorší seriál všech dob? Je to opravdu tak špatné? Koukněte na trailer

Datum vydání 22. 1. 2023Shlédnutí 2 688×Sdílení článku286Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Pokud jste někdy měli rádi animovaný seriál Scooby-Doo o stejnojmenném mluvícím psovi a jeho čtyřech kamarádech Shaggym, Fredovi, Daphne a Velmě, kteří všichni společně řeší mysteriózní záhady, tak smutněte. HBO přišlo se seriálem Velma, který nemá téměř nic společného s původním seriálem a je jen jeho chabou urážkou, trapnou parodií a politickou, rasistickou agendou.

Tato seriálová kreatura zatím vypustila do světa 4 z 8 plánovaných dílů a podle serveru IMDb se stala nejhorším seriálem všech dob s diváckým hodnocením 1.3/10. Sesadila tak z nechvalného trůnu film Dragonball: Evoluce, který si drží divácké hodnocení 2.5/10. Na hodnotícím agregátoru Rotten Tomatoes si Velma vede ještě hůř s diváckým hodnocením 6%. A ani na Česko-Slovenské Filmové Databázi si tento odpudivý výtvor nevede dobře. Uživatelé Velmu hodnotí 17 procenty a v tuto chvíli je na 246. příčce nejhorších seriálů. Velma se pochopitelně propadne o dost víc, jakmile vyjdou všechny zbylé díly.

O čem tedy vlastně je Velma?

Velma je seriál pro dospělé, který sleduje příběh nedoceněné, geniální vědátorky Velmy Dinkleyové, která se snaží vyřešit vraždy nezletilých holek z jejího okolí a zároveň přijít na záhadu zmizení její matky.

Takhle samostatně zní popis seriálu velmi lákavě a nadějně. Jenže pravda je úplně někde jinde. Velma je scénáristická žumpa, která si libuje v rasových stereotypech a sexuálních, nevhodných, až zvrhlých vtipech, které jsou neustálé.

Velma je lesbická Indka, Daphne je napůl Asiatka žijící se dvěma matkami, Shaggy, teda Norville, je Afroamerický reportér středoškolských novin a Fred je mentálně zaostalý běloch. Fred je jediná postava, které se nezměnila rasa a zůstal bílý. Byl tak odsouzen k tomu, aby z něho scénáristi udělali terč všeho posměchu. Je rozmazlený, z bohaté rodiny, má malý penis, je neskutečně hloupý, slabý, neumí si ani nakrájet jídlo na talíři a mnohem víc. Samotný Scooby-Doo je v seriálu nepochopitelně nepřítomný. Díky Bohu, alespoň Scooby se tomuto masakru vyhnul.

„Fred je bohatý běloch s malým penisem.“

„To jsou všechno běloši, Daphne.“

Ze seriálu je neustále cítit nenávist a krutost, která nemá nic společného s původním Scooby-Doo seriálem, jenž byl milým a příjemným odpočinkem s přátelskou hlavní myšlenkou, že problém zvládnou vyřešit jedině všichni společně. Velma je toho pravým opakem, neboť Velma je hlavní hrdinkou, kolem níž všichni ostatní jen tak poskakují a nic pořádného nepřináší. Seriál je také milostným čtyřúhelníkem, který jen kazí pohled na původní postavy ze seriálu svou sexuální, naprosto zbytečnou zvrhlostí.

Foto: HBO Max

Hlavní scénáristkou a tvůrkyní filmu je Mindy Kaling, která zároveň namlouvá Velmu a očividně si vybíjí své životní frustrace. Není ovšem jasné, proč se této ohavnosti upsalo HBO a ještě se tím chlubí.

„Velma měla tu nejúspěšnější premiéru animovaného seriálu z produkce HBO Max

Problém tohoto úspěchu ovšem nastává s faktem, že tento animovaný seriál je jediným animovaným seriálem z produkce HBO Max. Konkurence tudíž není příliš vysoká.

Seriál, který podkopává původního Scoobyho někdo napsal, zanimoval, namluvil a hlavně odsouhlasil. Naprosto nepochopitelné. Velma je opravdová seriálová zkáza a jedinou světlou nadějí tohoto seriálu jsou negativní reakce drtivé většiny lidí.

HBO i přes otřesné reakce diváků potvrdili práci na druhé sérii. Arogance některých tvůrců tedy nezná konců a je vidět, že je zajímají jen a pouze peníze.

Tento seriál nestojí ani za minutu stráveného času a já osobně lituji, že jsem se raději nedíval do slunce.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *