Kdokoli zachrání Grogu, navždy to změní Star Wars. Nastane zásadní zlom v epickém příběhu?

Datum vydání 25. 1. 2023Shlédnutí 2 408×Sdílení článku140Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Kniha Boba Fetta ponechala otázku, kdo zachránil Grogu před Rozkazem 66, nezodpovězenou. Na tuto zásadní otázku je připravena odpovědět 3. sezóna Mandalorianů.

Mandalorianská série 3 by mohla přetvořit Star War s tím, že konečně vyřeší záhadu, kdo zachránil Grogu z Rozkazu 66. Velká Jediská očista zůstala základním kamenem i po svém začlenění do Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů. Různé další části ságy v televizi, videohrách, románech a komiksech uváděly katastrofální události, kdy Clone Troopeři obrátili své zbraně na své Jedi kamarády a generály. Mandalorianská 3. série naznačuje, že Star Wars budou v tomto trendu pokračovat, čímž odhalí, co se stalo mladému Groguovi. Bez znalosti knihy Boba Fetta mohou být diváci překvapeni, když uvidí Grogu se znovu sejít s Dinem Djarinem v The Mandalorian. Mocný jedijský mladík odešel trénovat jako první žák Luka Skywalkera, než byl postaven před nespravedlivé rozhodnutí vybrat si mezi budoucností jako Jedi nebo životem s Mando. Grogu se přirozeně znovu připojil ke svému největšímu ochránci na jeho cestě za znovuobjevením toho, co to znamená být Mandalorianem. Nicméně Luke úspěšně pomohl Groguovi proniknout do potlačených vzpomínek a rychle odhalil, že mladík byl v chrámu Jediů na Coruscantu, když zaútočil Darth Vader. Grogu však masakru nějak unikl.

Hlavní teorie k vysvětlení Groguova Rozkazu 66 Útěk jsou obrovské

Od té doby, co tento strašidelný okamžik odhalil Groguův pohled na Rozkaz 66 a když Jediové bojovali a umírali při útoku klonů, byli diváci zmateni každou teorií Star Wars o tom, kdo zachránil Grogu. Pokud by se některá z těchto teorií ukázala jako pravdivá, mělo by to průlomové důsledky na zavedený kánon Star Wars. Velkolepost každé teorie jako takové omezuje, kolik z nich může být současně pravdivých. Každá teorie se liší v přesnosti, některé dokonce křísí mrtvé postavy nebo odporují tradici. Jedna z hlavních teorií je, že Mace Windu přežil ztrátu končetiny a pád z císařových komnat - přičemž tato teorie možná také slouží jako fantazijní splnění přání pro mnoho Star Wars fanoušků, kteří by jistě rádi viděli Samuela L. Jacksona zopakovat si svou roli.

Jiní naznačují, že vzkříšená postava, která zachránila Grogu, by mohla být Velký inkvizitor, jak je vidět v Rebelech a Obi-Wan Kenobi - událost vedoucí k zajetí stráže Chrámu Jedijů  a následnému pádu na temnou stranu. Vzkříšení stranou, další teorie Star Wars předpokládá, že Jar Jar Binks, jedna z nejkontroverznějších Star Wars postav všech dob byla zodpovědná za hrdinský čin, který by byl věrohodně zastíněn jeho pomocí při vyvolání vzestupu Impéria. Pokud by tomu tak bylo, skutečně by to otřáslo celou franšízou - i když možná ne v pozitivním směru, protože mnoho fanoušků již považuje samotnou teorii za odpornou. Nicméně možná existuje budoucnost, ve které bude Jar Jar konečně vykoupen.

Anakin zachraňující Grogu by vytvořil záhadu Star Wars

Teorie s velkými důsledky naznačuje, že Anakin by mohl být ve skutečnosti osobou, která zachránila Grogu. Anakin byl samozřejmě v chrámu Jedi a zabíjel je tam. Obi-Wan Kenobi jasně ukázal, jak Anakin nemilosrdně zavraždil všechny, včetně Younglingů, takže nechat Anakina zachránit Grogu by byla otřesná a matoucí volba. Je zajímavé, že by to ve skutečnosti dodalo Groguovu příběhu a jeho spojení s Lukem neuvěřitelnou hloubku, kdyby někdy objevil pravdu.

Rozkaz 66 Survivor zachraňující Grogu by byla obrovská

Překvapivé množství Jediů přežilo Rozkaz 66 ve Star Wars , přičemž s každým novým projektem bylo odhaleno více. Nebylo by překvapivé, kdyby Mandalorian pokračoval v trendu. Ve skutečnosti je jednou z nejzajímavějších možností speciální případ. Barriss Offee byla padawan Luminary Unduli a přítelkyně Ahsoky Tano, ale byla rozčarována zapojením Řádu Jedi do Klonových válek. Barriss by byla fascinující volbou jako zachránkyně Grogu. To by mohlo vést k oblouku vykoupení a možná opětovnému shledání s Ahsokou o všechny ty roky později.

Celkově by dávalo největší smysl, aby Groguův zachránce byl dalším přeživším z Rozkazu 66 - pokud nebude ukázáno, že se obětovali, aby zajistili Groguův útěk. Mezi adepty by mohla patřit Jocasta Nu, chrámová knihovnice, nebo členové Vysoké rady jako Eeth Koth nebo Oppo Rancisis. Zábavnou možností by byl Quinlan Voss. Mistr Jedi byl notoricky nedůvěřivý ke klonům a má dostatečně velké zkušenosti napříč Klonovými válkami, aby byl dostatečně rozpoznatelným zachráncem, který vzrušuje publikum.

Foto: Starwars.com

Hlavní postava, která zachraňuje Grogu, mění celou jejich historii

Pro Star Wars by bylo chytré vybrat si pro konečné odhalení zachránce někoho divákům známého, aby se to vyplatilo - nehledě na pravděpodobná obvinění fanoušků, která by s takovým rozhodnutím jistě přišla. Vzhledem k možnostem by bylo překvapivé, i když ne zcela neuskutečnitelné, aby byl spasitel vysoce zavedenou hlavní postavou. Dvě bezpečné sázky by byly buď  Yoda, nebo Obi-Wan Kenobi. Nicméně je zcela možné (a možná pravděpodobné), že zachránce Groguova Rozkazu 66 zemřel.

Případně by to mohla být dobrá příležitost představit divákům zcela novou postavu. Pokud to bude někdo nový, diváci budou očekávat, že zachránce bude hrát větší roli, ať už osobně nebo prostřednictvím flashbacků v The Mandalorian - nebo alespoň jinde ve franšíze. Bez ohledu na to, zda je zachránce jednou z nejvíce zavedených postav v tradici Star Wars nebo zcela novou či vedlejší postavou, až bude Groguův zachránce konečně odhalen ve 3. sezóně Mandalorianů, bude muset show také vysvětlit, proč Grogu zůstal sám a co stalo se jeho zachránci.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023
Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Noví Avengers už překonali miliardu. Dokonce nejrychleji v historii

Datum vydání 29. 4. Autor článku Aleš Názory k tématu2Sdílení článku1056
Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Zemřel herec Peter Mayhew, představitel Chewbaccy ze Star Wars

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Sdílení článku886
Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Darth Vader by se mohl dočkat vlastního seriálu, kdo by ho ztvárnil, a kdy by se odehrával?

Datum vydání 14. 12. Autor článku Daniel Názory k tématu10Sdílení článku823
Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Star Wars: Fanoušek zcela přepracoval souboj Bena Kenobiho s Vaderem z Nové naděje

Datum vydání 9. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu25Sdílení článku785
Vzestup Skywalkera bude podle Daisy Ridley velkolepý, při natáčení prý plakala

Vzestup Skywalkera bude podle Daisy Ridley velkolepý, při natáčení prý plakala

Datum vydání 28. 6. Autor článku Aleš Názory k tématu4Sdílení článku588

Spider-Man potřebuje záporáka pro novou trilogii. Nabízí se unikátní padouch z nové komiksové éry

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Velmi vysoký, příjemný, skromně působící muž, pro kterého limity neexistují. Český herec, kaskadér, producent, režisér a bývalý reprezentant v judu, Petr Jákl ml.

Datum vydání 2. 10. Autor článku Hana Sdílení článku1

Legendární šermíř Zorro se vrací po téměř dvou desetiletích. Venku je oficiální trailer

Datum vydání 1. 10. Autor článku Žaneta Sdílení článku195

Netflix zveřejnil první záběry připravované animované Tomb Raider: The Legend of Lara Croft vycházející ze série videoher

Datum vydání 30. 9. Autor článku Žaneta Sdílení článku52
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449
Facebook

To nejzajímavější z tohoto týdne:

Legendární šermíř Zorro se vrací po téměř dvou desetiletích. Venku je oficiální trailer

Sdílení1951Legendární šermíř Zorro se vrací po téměř dvou desetiletích. Venku je oficiální trailer

Spider-Man potřebuje záporáka pro novou trilogii. Nabízí se unikátní padouch z nové komiksové éry

Sdílení12Spider-Man potřebuje záporáka pro novou trilogii. Nabízí se unikátní padouch z nové komiksové éry

Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry

Sdílení383Rick a Morty se vrací v traileru na 7. sérii. Tentokrát však s jinými dabéry