Šestá série Cobra Kai bude poslední, tak seriál podle slavného filmu Karate Kid dospěl ke svému konci. Trailer!

Datum vydání 25. 1. 2023Shlédnutí 1 315×Sdílení článku133Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Přestože heslo tohoto seriálu zní „Cobra Kai nikdy neumírá“, tak seriál podle slavného filmu Karate Kid dospěl ke svému konci. Netflix toto oznámení potvrdil v oficiálním video spotu.

Cobra Kai vychází ze slavné trilogie Karate Kid. Zaměřuje se na postavu Johnnyho Lawrence (William Zabka) a Daniela LaRusso (Ralph Macchio), kteří mezi sebou i po více než 30 letech stále válčí a nemohou si přijít na jméno. Síla seriálu tkví také v tom, že vhodně kombinuje prvky nostalgie díky návratům starých postav, společně s mladými hrdiny, kteří se potýkají s nástrahami každodenního života. 

Seriál sází na poměrně jednoduchou zápletku, která je však pozvednuta dechberoucími souboji na turnajích v karate. Jedná se o vtipnou  podívanou, která staví na rodinných hodnotách a na své si zde přijdou nejen fanoušci tohoto bojového sportu.

Cobra Kai má za sebou již pět sérií a dlouhou dobu to vypadalo, že budou vycházet další a další, dokud budou mít tvůrci Jon Hurwitz, Josh Heald a Hayden Schlossberg dostatek nápadů. To se však záhy změnilo, když streamovací platforma Netflix vydala prohlášení formou krátkého videa, že šestá série bude tou poslední.

Foto: Netflix

Tvůrci následně vydali prohlášení adresované fanouškům:

„Byla to zběsilá cesta vesmírem Karate Kid, která celý svět seznámila s touto legendou. Bylo nám velkou ctí, že jsme u toho mohli být právě my. Umožnilo nám to vrátit staré známé. Ukázat mladým lidem, že jejich vzorem může být třeba karate sensei. Podařilo se nám šikovně rozšířit původní příběhy a společně s nastupující generací. Nikdy jsme tuto příležitost nebrali jako samozřejmost. Od prvního dne prací na Cobra Kai bylo naším cílem, ukončit to podle našich podmínek a představ. I když to může být pro fanoušky hořkosladký den, seriál nikdy nebyl silnější... Doufáme, že s vámi budeme vyprávět další příběhy Karate Kid, protože jak všichni víme: Cobra Kai nikdy neumírá !"

Nutno podotknout, že seriál se pomalu začínal točit v kruzích, a tak je toto rozhodnutí svým způsobem pochopitelné. Fanoušci se alespoň mohou těšit, že šestá série přinese vyvrcholení celého seriálu, které bude rozhodně velkolepé.

Datum premiéry zatím není stanoveno, ale vzhledem k předchozím sériím je premiéra odhadována na konec tohoto roku.

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *