Titans a Doom Patrol: Během rekonstrukce DC byly zrušeny další seriály

Datum vydání 27. 1. 2023Shlédnutí 521×Sdílení článku103Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Po změně vedení DC ruší projekty jako na běžícím páse. Minulý rok byl už zrušen ten zbytek seriálů, který ještě vznikal pod záštitou CW a teď přišla řada i na HBO. Fanoušci se tedy budou muset rozloučit jak s týmem Titánů, tak Doom Patrol.

Foto: DC.com

Kvalita DC projektů byla předmětem diskusí už nějakou dobu. Za vinu bylo pokládáno mimo jiné i časté střídání režisérů a jejich neshody se studiem. Možná právě díky tomu proběhla minulý rok změna ve vedení.

V říjnu jmenoval ředitel Warner Bros. David Zaslav do vedení DC režiséra Jamese Gunna a producenta Petera Safrana. Oba už měli s DC filmy zkušenosti, Safran pracoval jako producent například na Aquamanovi nebo na Sebevražedném oddílu z roku 2021, který režíroval právě Gunn. Gunn není u komiksových filmů žádný nováček, pro Marvel režíroval třeba Strážce Galaxie a pro DC kromě Sebevražedného oddílu vytvořil i jeho spin-off Peacemaker.

Nové vedení se ale rozhodlo pro nový plán a udělat tlustou čáru za některými projekty. U velké části projektů ještě není budoucnost jistá, ale do médií unikají střípky informací. Víme například že Henry Cavill se do role Supermana nevrátí, a proto asi už nemůžeme čekat pokračování Muže z oceli. Oficiální plán ale ještě odhalen nebyl, proto můžeme o osudu zbytku původní Justice League jen spekulovat.

Filmy, které jsou vyvíjeny přímo pod studiem Warner Bros. jsou více na výslunní, a proto je jasné, že o ně bude větší mediální zájem. Avšak u seriálů, které jsou vyráběny pod jinými studii je to jiná situace. CW vydávalo DC seriály už od roku 2012, kdy měl premiéru Arrow. Postupem času se seriálový svět rozrostl, ale v poslední době ztrácel na popularitě a CW už zbylo jen pár projektů. Ty už byly ale zrušeny minulý rok a tento rok bude vše ukončeno poslední řadou seriálu Flash.

Doom Patrol a Titans začali na streamovací platformě DC Universe, v pozdějších sériích se ale přesunuly na HBO Max. Oba seriály teď čeká tento rok ještě poslední řada a podle slov tvůrců byli seznámeni s osudem projektů s předstihem, a proto měli možnost dát fanouškům uspokojivé zakončení.

Na HBO Max ale ještě nějaké DC seriály zůstávají a zatím se s jejich zrušením nepočítá. U animované Harley Quinn byl nedávno oznámen valentýnský speciál a podle traileru to bude pořádná jízda. Oznámena byla také čtvrtá série. Peacemaker byl těž obnoven pro druhou sérií a vzhledem k tomu, že byl vytvořen Gunnem, tak může zapadat do nového plánu. 

Budoucnost DC je stále neodhalená, snad nám tedy bude plán brzo představen. Vzhledem k minulosti Gunna i Safrana při projektech DC, můžeme ale doufat, že je studio konečně v dobrých rukou a fanoušci budou spokojeni.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *