Disney+ nabízí dokumentární dvoudílnou minisérii o K-Popové boyband skupině Super Junior.

Datum vydání 29. 1. 2023Shlédnutí 531×Sdílení článku73Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Dokumentární série Super Junior: The Last Man Standing ve dvou epizodách přibližuje divákům příběh zrodu a debutu Super Junior od intenzivních a náročných tréninkových dnů až po současný úspěch velkého K-Popového boybandu.

Kromě tohoto pohledu na zrod legendární skupiny, členové, kteří míří ke svému 20. výročí od svého debutu, upřímně odhalují své skutečné pocity, a tak nás přiblíží ke společnému dospívání v radosti, bolesti, štěstí a zoufalství.

Foto: Disney+

Kdo jsou Super Junior?

Super Junior (SJ / SuJu) je jihokorejská chlapecká skupina ve složení: Leeteuk, Heechul, Yesung, Shindong, Sungmin, Eunhyuk, Donghae, Siwon, Ryeowook a Kyuhyun a tři bývalí členové skupiny: Han Geng (2011), Kibum (2015), Kangin (2019). Skupina byla založena zakladatelem SM Entertainment hudebním producentem a manažerem Lee Soo-manem. Jedná se o nadnárodní jihokorejskou zábavní agenturu založenou v roce 1995. Je to jedna z největších zábavních společností Jižní Koreje.

Do mezinárodního povědomí a uznání vstoupili po vydání svého nejprodávanějšího singlu „Sorry, Sorry“ roku 2009. Tato píseň byla titulní skladbou jejich kriticky nejúspěšnějšího alba Sorry, Sorry. 

Během aktivních let se členové rozdělili do menších skupin, které cílily na různá hudební odvětví

Skupina se stala čtyři roky po sobě nejprodávanější K-popovou skupinou a získala třináct hudebních cen z Mnet Asian Music Awards a devatenáct cen Golden Disc Awards. Jedná se o druhou skupinu, která vyhrála ocenění nejoblíbenější umělci Koreje na MTV Asia Awards v roce 2008 po jtL v roce 2003.

Rok 2012 jim přinesl nominaci na „Best Asian Act” v MTV Europe Music Awards.

SJ se stali držiteli cen  „International Artist“ a „Best Fandom“ na Teen Choice Awards 2015.

V roce 2020 překonali svůj vlastní rekord na vrcholu korejského žebříčku, který vedli po dlouhých 122 po sobě jdoucích týdnů. 

Zrod a debut Super Junior

Společnost SM Entertainment uspořádala v roce 2000 své první castingové konkurzy v Pekingu a naverbovala prvního člena Hana Genga, který byl vybrán z celkového počtu 3000 uchazečů. Následovalo přijetí členů Leeteuka, Yesunga a Eunhyuka, rekrutováni castingem v Soulu. Sungmin a Donghae se přidali poté, co vyhráli první místo v soutěži sponzorované SM roku 2001. Rok 2002 přivedl ke skupině Heechula, Kangina a Kibuma, ti byli objeveni v Los Angeles v Kalifornii castingovým agentem. Siwon se přidal coby praktikant v roce 2013 a o rok později byl členem také praktikant Shindong. Ryeowook v roce 2004 vyhrál pěveckou soutěž Chin Chin Youth Festival a stal se praktikantem dva měsíce před debutem Super Junior.

Kyuhyun se pak ke skupině připojil v roce 2006 poté, co v roce 2005 vyhrál třetí místo na Chin Chin Youth Festival.

Oznámení a název

Začátkem roku 2005 Lee Soo-man oznámil, že se připravuje debut čistě chlapecké projektové skupiny s dvanácti členy. 

Spekulovalo se, že boyband ponese název O.V.E.R. (Obey the Voice for Each Rhytm). Společnost je poté jednoduše označovala jako juniory a posléze, co členové předvedli své všestranné talenty, byli pojmenováni Super Junior. První generace se oficiálně jmenovala Super Junior 05. Poprvé vystoupili na korejském kanálu Mnet v září roku 2005. Nicméně představení bylo odvysíláno až v květnu 2006.

Oficiální debut si skupina odbyla v hudebním programu SBS Popular Song v listopadu 2005, kde předvedli svůj první singl Twins (Knock Out). Následovalo vydání prvního alba Twins v prosinci 2005.

Během let 2006 a 2007 se SM Entertainment chystala vybrat nové členy pro druhou generaci Super Junior, ale tento rotační koncept byl nakonec společností smeten ze stolu a byl přidán 13. člen Kyuhyun. Poté se stali známými jako Super Junior bez číselné přípony.

Na konci roku 2006 Kyuhyun, Ryeowook a Yesung vytvořili podskupinu Super Junior-K.R.Y., což byla první podjednotka SJ.

V roce 2007 je následovali Leeteuk, Heechul, Kangin, Sungmin, Shindong a Eunhyuk a založili Super Junior-T

Kariérní průlom

Super Junior-M, další podskupina SJ, zahrnovala členy: Han Geng, Siwon, Donghae, Kyuhyun, Ryewook. Byla vytvořena v dubnu 2008. Vytvoření podskupin zpočátku vyvolalo rozpor mezi fanoušky a managementem. Ovšem Super Junior-M se stal nejúspěšnější podskupinou SJ.

Čtvrtá podskupina SJ vznikla po debutu Super Junior-M. Obsahovala pět členů ze Super Junior-T a Yesung vytvořil podskupinu s názvem Super Junior-H.

Skupina vydala své třetí studiové album Sorry, Sorry v březnu 2009. Po pouhém měsíci od vydání se album stalo nejprodávanějším albem Jižní Koreje roku 2009. Titulní singl Sorry, Sorry se okamžitě stal hitem a dosáhl národního a mezinárodního úspěchu.

Změny v sestavě

V letech 2010 - 2011 nastalo několik změn v sestavě. Kibum dočasně opustil skupinu, aby se mohl věnovat herecké kariéře. Kangin byl obviněn z havárie a ujetí od nehody a Han Geng podal žádost o ukončení smlouvy se společností SM Entertainment s tvrzením, že ustanovení jeho smlouvy jsou nezákonná a tvrdá.

Se zbývající 10 členy vydali Super Junior své čtvrté studiové album Bonamana.

Seskupení Super Junior vydalo celkem 12 studiových alb, 6 živých alb, 51 hudebních videí a 41 samostatných singlů.

Během své kariéry, a kromě nespočtu hudebních cen, si získali také uznání za svůj styl oblékání a módu na Summer Break 20's Choice Awards 2007. Vysloužili si také uznání za své taneční choreografie a popularitu.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023