Vyzkoušejte Voyo na 7 dní zdarma - Přes 2000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady dříve než v TV, nejlepší sportovní přenosy, a to vše bez reklam!

Ohlédnutí za filmovou sérií Neporazitelný (Undisputed), a zrod nejlepší role Scotta Adkinse jako legendární Yuri Boyka!

Datum vydání 29. 1. 2023Shlédnutí 2 929×Sdílení článku661Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Scott Adkins je britský herec, filmový producent, scénárista, gymnasta a mistr bojového umění. Nejznámějším se stal svou rolí ruského vězeňského bojovníka Yuriho Boyky v sérii Neporazitelný.

Foto: YouTube

Undisputed - Neporazitelný

Americký sportovní film z roku 2002. Napsal, produkoval a režíroval jej Walter Hill.

V kinech si tento snímek nevedl příliš dobře a přijal protichůdné recenze od kritiků. Nicméně později sklidil úspěch u fanoušků.

Příběh sleduje boxerského šampiona v těžké váze George „Icemana” Chamberse, který je usvědčen ze znásilnění a je odsouzen k odpykání si trestu v nové, přísně střežené pouštní věznici Sweetwater. Pompézní Chambers se snaží vězňům vštípit svůj status šampiona v boxu.

Vězeňský tábor má však tajný boxerský turnaj s velmi laxními pravidly, ve kterém se daří převážně sázkařskému syndikátu. Nejoblíbenějším a dosud neporaženým vězněm je Monroe „Undisputed” Hutchen, jenž je odsouzen k doživotnímu trestu za ubití muže, který smilnil s jeho přítelkyní.

Uvězněný mafiánský boss Mendy Ripstein vycítí příležitost jak se pomstít šampionovi Hutchenovi a navrhne zápas mezi ním a egoistickým Chambersem.

V hlavních rolích:

Wesley Snipes (Monroe Hutchen), Ving Rhames (George Chambers), Peter Falk (Mendy Ripstein), Michael Rooker (Captain A.J. Mercker), Jon Seda (Jesus Campos), Wes Studi (Mingo Pace) a další.

 • Ačkoliv je Wesley Snipes držitelem černého pásu v karate, na tento film přesto trénoval 6 týdnů box s trenérem Emanuelem Stewardem.
 • Natáčení filmu probíhalo ve dvou skutečných věznicích v Nevadě.

Undisputed II: Last Man Standing - Neporazitelný II: Poslední zůstává

Snímek z roku 2006 byl režírován Isaacem Florentinem

Příběh začíná několik let poté, co se ve vězení utkali Monroe Hutchen se šampionem Georgem Chambersem. Chambers navštíví Ruskou federaci boxerských zápasů, kde je obviněn z držení kokainu, a opět poslán do vězení. V té se odehrávají nelegální zápasy smíšených bojových umění, kterým dominuje vězeň Yuri Boyka. Tyto souboje organizují vězeňští pracovníci a uzavírají sázky.

Šéf mafie Gaga lanaří Chamberse, aby bojoval s Boykou, čímž by mohl získat vstupenku na svobodu.

V hlavních rolích: 

Michael Jai White (George Chambers) - nahradil Vinga Rhamese, Scott Adkins (Yuri Boyka), Eli Danker (Nikolai / Crot), Ben Cross (Stevie Parker), Mark Ivanir (Gaga), Ken Lerner (Phil Gold) a další.

 • Za bojovou choreografií jsou podepsáni Scott Adkins a Michael Jai White. Typický kop, kterým se pyšní Yuri Boyka, je vymyšlen Scottem Adkinsem a nazývá se Guyver kick.
 • Scott Adkins během natáčení akrobatických scén odmítal používat jistící provazy.
 • Michael Jai White si střihl roli boxera Mikea Tysona, který byl inspirací pro postavu George Chamberse. Jedná se o film Tyson z roku 1995.
 • Velká část filmu byla natočena v bulharském vězení ve městě Vratsa.

Undisputed III: Redemption - Neporazitelný III: Vykoupení

Akční film z roku 2010 opět režírován Isaacem Florentinem.

Odehrává se několik let po událostech druhého dílu. Yuri Boyka byl pokořen a utrpěl zranění kolena. Rozhodne se stát správcem věznice. Mezitím mafiánský šéf Gaga rozšířil svůj podnik vězeňských turnajů na mezi vězeňský turnaj (Prison Spetz Competition / PSC), který shromažďuje nejlepší vězeňské bojovníky z celého světa, aby soutěžili o propuštění z věznice. Boyka se snaží o podmínečné propuštění, ale marně. Začne tedy trénovat, aby své koleno dostal do formy. Vytrénovaný Boyka vyzve současného ruského šampiona Vladimira Sykova a po jeho porážce ho nahradí v roli ruského zástupce pro PSC.

Boyka je poté převezen do věznice Gorgon, kde se k němu připojuje skupina osmi mezinárodních bojovníků. Všech osm vězňů má pouhou hodinu denně na trénink a musí stále vykonávat běžné vězeňské práce. Kolumbijský bojovník Raul „Dolor“ Quiñones je však dopován drogami, které zvyšují jeho výkon.

Boyka se během pobytu dostává do sporu s americkým bojovníkem Jerichem „Turbem” Jonesem. On, Turbo, Dolor a brazilský bojovník Rodrigo Silva postupují do druhého kola turnaje.

V hlavních rolích:

Scott Adkins (Yuri Boyka), Mikel Shannon Jenkins (Jericho Jones), Mark Ivanir (Gaga), Hristo Shopov (Kuss), Marko Zaror (Raul Quiñones), Vernon Dobtcheff (Rezo) a další.

 • Ve filmu je zobrazeno několik bojových umění. Box, Capoeira, Savate, Taekwondo nebo MMA.
 • Kvůli roli Turba  Mikel Jenkins trénoval bojové umění.
 • Film se pyšní cenou za nejlepší režii a nejlepší bojovou choreografii roku 2010 z festivalu ActionFest.

Boyka: Undisputed IV - Neporazitelný: Návrat krále

Film z roku 2017, ve kterém se režie ujal Todor Chapkanov.

Příběh začíná několik měsíců po událostech třetího snímku. Yuri Boyka je svobodný muž a bojuje v podzemních zápasech v ukrajinském Kyjevě pod vedením svého manažera Kirila.

V zápase omylem usmrtí svého soupeře Viktora a začne ho pronásledovat pocit viny. Zjistí, že Viktor měl manželku Almu a odjíždí do Ruska, aby se s ní setkal.

V ruském městě Drovny zjišťuje, že Alma dluží zločineckému bossovi Zourabovi. Boyka hnán pocitem viny se snaží pomoci Almě splatit její dluh a rozhodne se, že bude bojovat za Zouraba, který hledá schopného bojovníka. Zourab následně navrhne Boykovi účast v pouhých třech zápasech, ale má s Boykou zcela jiné plány.

V hlavních rolích:

Scott Adkins (Yuri Boyka), Teodora Duhovnikova (Alma), Alon Moni Aboutboul (Zourab), Julian Vergov (Slava), Paul Chahidi (Kiril), Emilien De Falco (Viktor) a další.

 • Scott Adkins získal cenu Jackieho Chana za nejlepšího akčního herce za roli Yuriho Boyky na filmovém festivalu v Šanghaji v roce 2017.
 • Isaac Florentine odstoupil od postu režiséra kvůli úmrtí manželky Barbary, na filmu se podílel jako producent.
 • Natáčení neprobíhalo v Rusku a na Ukrajině, ale v Bulharsku.
 • Scott Adkins prozradil, že choreografie v tomto díle byla zatím tou nejsložitější.
 • Na bojové choreografii spolupracovali Scott Adkins a Tim Man, společně pracovali i na filmu Ninja: Shadow of a Tear (Ninja2: Pomsta) z roku 2013.

Ve vývoji by měl být i seriál, který by měl pokračovat v příběhu filmové franšízy Undisputed. Nejsou však zveřejněny žádné další podrobnosti ohledně hereckého obsazení či data uvedení. 

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *