Netflix nabízí anime sérii Džundži Itó: Japonské děsy, která je plná znepokojení a bizarností.

Datum vydání 5. 2. 2023Shlédnutí 984×Sdílení článku107Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre je japonská animovaná série produkovaná Studiem Deen. Adaptuje různé příběhy Džundži Itóa a byla vydána na Netflixu v lednu roku 2023.

Úvodní a ústřední melodie je píseň „Paranoid“ od MADKID. Závěrečná ústřední melodie je „Iu Toori“ od JYOCHO.

Džundži Itó je japonský hororový manga umělec. Do povědomí se zapsal svým nejpozoruhodnějším dílem Tomie. Tento projekt zachycuje nesmrtelnou dívku, která přivádí své obdivovatele k šílenství. Dále stojí za zmínku Uzumaki, což je třísvazková manga série o městě posedlém spirálami. Tuto mangu můžeme najít i u nás přeloženou do češtiny, vydanou nakladatelstvím Zoner Press pod názvem Spirála.

Mezi jeho díla patří The Junji Ito Horror Comic Collection, což je sbírka mnoha jeho povídek. Junji Ito's Cat Diary: Yon & Mu, je zase sebeparodie na něj samého, jeho ženu a jejich dvě kočky.

Itóva práce si vysloužila značný kult, někteří jej považují za významnou postavu v nedávné hororové ikonografii.

Filmový oblíbený režisér Guillermo del Toro na svém oficiálním twitterovém účtu uvedl, že Itó byl původně spolupracovníkem videohry Silent Hills, jejíž hlavními režiséry byli jak Del Toro, tak herní designér Hideo Kojima. Rok po jeho oznámení však projekt zrušila společnost Konami. Itó a Del Toro později spolupracovali na dalším Kojimovu projektu. Tímto projektem byla videohra Death Stranding, ve které můžeme vidět herce Normana Reeduse, známého převážně z role Daryla Dixona v seriálu Živí mrtví (The Walking Dead).

Foto: Netflix

Itóvo dílo Uzumaki bylo nominováno na Eisnerovu cenu v letech 2003 a 2009.

V roce 2019 získal Itó svou první Eisnerovu cenu za manga adaptaci Frankensteina Mary Shelley.

V roce 2021 obdržel Itó další dvě Eisnerovy ceny za svá díla Remina a Venus in the Blind Spot.

Netflix série nabízí celkem 12 epizod z nichž některé obsahují dva příběhy.

Epizoda 1 

Kaiki hikizuri kjódai: Kóreikai / The Strange Hikizuri Siblings

Příběh pojednává o sourozencích Hikizuriových, kteří žijí v rodinném a děsivém domě. Mladá fotografka se nechá nalákat do domu, jelikož ji zajímají duchařské historky a paranormální aktivity. 

Epizoda 2

Tunnel kitan / The Story of the Mysterious Tunnel

Goro je nucen svými kamarády k prohledání temného tunelu. Před nějakou dobou se do tohoto tunelu vydala i jeho matka a nevrátila se. Goro při příchodu domů zjistí, že tento tunel láká i jeho mladší sestru. Tu se vydá hledat jejich otec, ale ani jeden se nevrátí. Goro tedy musí jednat na vlastní pěst a vydat se hledat otce i sestru.

Ice cream bus / Ice Cream Bus

Muž se svým synem se nastěhují do nové čtvrti, do které pravidelně přijíždí okouzlující mladík ve zmrzlinovém voze. Pravidelně vozí děti na kratičkou vyjížďku se zmrzlinou. Nejedná se však o nevinou zábavu, jak by se na první pohled zdálo.

Epizoda 3

Kubicuri kikjú / Hanging Balloon

Vše začíná smrtí populární zpěvačky, která je nalezena oběšená a údajně spáchala sebevraždu. Na obloze se po této události začne objevovat obří bizarní podobizna s tváří zpěvačky. To horší teprve přijde. Balonky s obličeji se začnou objevovat v hojném počtu.

Epizoda 4

Šidžú kabe no heja / Four x Four Walls 

Příběh se zaměřuje na Kóičiho, kterého při pilném studiu neustále vyrušuje mladší bratr Sóiči. Rodiče Kóičimu pozvou tesaře, aby mu odhlučnil pokoj. Kóiči netuší, že tak získává Sóiči nové a zábavné místo ke hraní.

Suima no heja / The Sandman’s Lair

Příběh se věnuje Júdžimu, který je sužován nočními můrami a děsy. Hodlá vydržet co nejdéle vzhůru, protože má strach, že se jeho těla něco zmocní ve spánku. Poprosí svou kamarádku Mari, aby na něj dohlédla a nedovolila mu usnout.

Epizoda 5

Šinnjúša / Intruder 

Ošikiri často slýchává ve svém domě neznáme kroky. Spřátelí se s partou nadšenců do nadpřirozena a setkávají se tváří v tvář paranormálnímu zjevení z jiné dimenze.

Janeura no nagai kami / Long Hair in the Attic

S mladou a krásnou Čiemi se rozejde přítel, kvůli kterému si nechala narůst dlouhé černé vlasy. Poslední kapkou pro ni je, když po probuzení zjistí, že se do jejích vlasů zamotala krysa. Rozhodne se, že si je nechá zkrátit svou mladší sestrou. Vlasy ale mají na zkracování zcela jiný názor.

Epizoda 6

Kabi / Mold 

Ahsaka před rokem neochotně pronajal svůj dům panu Rogimu a jeho rodině. Poté, co se vrací zpět do svého domu zjišťuje, že je dům zarostlý plísní a vše je znepokojivě znečištěné. Jeho bratr ho upozorňuje ať jde z domu co nejdál a tají mu důležité informace.

Zóšo gen’ei / Library Vision

Goro a Koko jsou manželský pár. Žijí v krásném domě uprostřed dechberoucí přírody. Goro je velkým milovníkem knih a pečlivě se o své knižní svěřence stará. Jednoho dne mu chybí několik svazků a posedlost začíná nabírat na obrátkách.

Epizoda 7

Bohjó no mači / Tomb Town

Cujoši se vydává se svou sestrou Kaoru za spolužačkou do neznámého města. Cestou srazí dívku. Strach jim nedovolí přiznat se a dívku schovají v kufru auta. Na silnici se musí vyhýbat zvláštním náhrobkům, které jako kdyby vyrostly přímo z asfaltové cesty. Po prohlídce města zjišťují, že náhrobky jsou na mnoha neobvyklých místech.

Epizoda 8 

Kjófu no džúsó /  Layers of Terror 

Reimi přijde po autonehodě o půlku tváře a zjišťuje, že jí postihla kletba dávné vykopávky jejího otce, který pracoval jako archeolog. Matka lpí na vzhledu Reimi a rozhodne se k děsivému a zoufalému kroku.

Hjóčakubucu / The Thing that Drifted Ashore

Na pláži se shromažďuje dav u vyplavené mrtvoly vodního, strašlivého a neznámého tvora. Mladá žena truchlí nad ztrátou svého milého, který utonul při nehodě na moři společně s několika dalšími cestujícími. Má zvláštní tvor s utopenými něco společného?

Epizoda 9

Tomie: Šašin / Tomie: Photo

Mladá Cukiko si na střední škole přivydělává focením svých spolužáků na objednávku. Nová studentka Tomie je razantně proti tomu. Je to také miláček všech učitelů a žalování jí není cizí. Cukiko se s Tomií pohádá a jednou ji tajně vyfotografuje. To, co vidí na fotce je značně znepokojivé a nenormální.

Epizoda 10 

Taegatai meiro / Unendurable Labyrinth 

Dvě kamarádky se ztratí v horách a narazí na asketické mnichy. Ti jim nabídnou nocleh s meditací. Seznamují se s dívkou pátrající po svém bratrovi, jenž se nedávno k mnichům přidal.

Idžimekko / The Bully

Kuriko na dětském hřišti dostane za úkol hlídat a hrát si s malým chlapcem. Jeho roztomilost ji imponuje, ale neubrání se tomu, aby si z chlapečka neudělala otloukánka. Začne ho pravidelně šikanovat a trápit. V dospělosti ji chlapec vyhledá a zamilují se do sebe. 

Epizoda 11 

Rodžiura / Alley

Mladý muž se přestěhuje do domu starší paní, která pronajímá pokoj hned vedle zazděné tajemné uličky. Mladík brzy zjistí, že za knihovnou je schováno okno, ze kterého je do uličky zajímavý pohled.

Kubi no nai čókoku / Headless Statue

Učitel umění a výtvarné výchovy je nalezen zavražděný a bez hlavy. Má to něco společného s jeho uměním bezhlavých soch? 

Epizoda 12 

Mimikosuri suru onna / Whispering Woman

Záhadná žena vezme práci pečovatelky a „našeptávačky” pro dceru majetného muže. Hysterická dcera není schopna ani sebelehčího úkolu dokud ji někdo nedá přesné instrukce. Žena to zvládá s klidem a přehledem, ale otec dívky začne mít strach o ženino zdraví. Ta totiž dost rychle chřadne.

Sóiči no aigan dóbucu / Soichi’s Beloved Pet

Sóičiho bratr se sestrou najdou kotě a okamžitě se do něj zamilují. Sóiči by si s ním také rád hrál, ale kotě nejeví zájem. Rozhodne se tedy k drastickému kroku a kotě prokleje.

Která z povídek se vám líbila nejvíce?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *