Jiří Lábus - nezapomenutelný Rumburak a legenda z dvojice Kaiser a Lábus

Datum vydání 6. 2. 2023Shlédnutí 1 023×Sdílení článku733Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Patří k nejznámějším českým hercům ve své generaci. Je obsazován do rolí jak divadelních, tak filmových. Narodil se roku 1950 v Praze do rodiny architekta a zdravotní sestry. Jeho mladší bratr Ladislav Lábus se věnuje architektuře jako jeho otec. Jiří Lábus má vztah k dramatickému umění od svého dětství. Po dokončení studia na gymnáziu, začal studovat na DAMU. Po studiích dostal angažmá v divadle Studio Ypsilon v Liberci.

Foto: Wikipedia.org

Svůj jedinečným komediální talent využil Jiří Lábus v mnoha filmových, divadelních a televizních rolích. Jeho stálým působištěm je divadlo Studio Ypsilon. Působí však také v jiných divadlech a to v Divadle Kalich, Viole a dalších.

V roce 1996 získal ocenění v podobě Ceny Thálie za roli manžela ve hře Hlava Medúzy. Dalším oceněním, kterým se může pyšnit je Český lev z roku 1994 a to za roli strýce ve filmu Amerika. Českého lva získal i v roce 2013 za roli ve filmu Klauni. Divákům se zapsal do paměti jako jeden z komické dvojice Jiří Lábus - Oldřich Kaiser. S Oldřich Kaiserem spolupracoval na několika televizních pořadech - Ruská ruleta, Možná přijde i kouzelník, Zeměkoule, Letem světem. Dvojice se podílí od roku 1991 na tvorbě rozhlasového seriálu Tlučhořovi. Dětské diváky si podmanil v roli čaroděje Rumburaka ze seriálu Arabela. Je známý také postavou z pořadu pro děti Studio Kamarád, které propůjčil svůj hlas.

Foto: Wikipedia.org

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *