Vyzkoušejte Voyo na 7 dní zdarma - Přes 2000 filmů a seriálů v češtině, oblíbené pořady dříve než v TV, nejlepší sportovní přenosy, a to vše bez reklam!

Ceny vstupenek do amerických kin AMC budou brzy podle umístění sedadla. Dočkáme se v Čechách také různých cen?

Datum vydání 7. 2. 2023Shlédnutí 368×Sdílení článku52Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V rámci velké změny svého cenového modelu budou nyní kina AMC v USA prodávat vstupenky na základě umístění sedadel a budou nabízet nejlepší místa za vyšší ceny. Řetězec kin AMC je jedním z největších na světě a drží největší podíl na trhu ve Spojených státech. Navzdory své velikosti čelila společnost AMC v posledních letech řadě výzev, masivní finanční ztráty v důsledku uzavření během pandemie COVID-19 a změny strategie vydávání filmů, kterou zavedla velká studia.

Foto: Depositephotos

Jak uvádí Variety, kina společnosti AMC se chystají změnit svůj cenový model před nejočekávanějšími premiérami filmů v roce 2023.  Návštěvníci kin si budou moc koupit lístjy na sedadla rozdělená do tří cenových variant. Standardní sedadla nabídnou tradiční ceny sezení na nejběžnějších místech v hledištích, klubové místa pro členy AMC Stubs nabídne v první řadě hlediště a prémiové za vyšší cenu budou sedadla uprostřed hlediště. Nejprve začnou testovat cenové varianty na vybraných místech v New Yorku, Chicagu a Kansasu a později v průběhu roku se rozšíří do dalších míst v USA.

Proč kina AMC experimentují s velkými změnami?

I když mohou být diváci překvapeni drastickým krokem AMC, není to v posledních letech poprvé, co společnost experimentuje s velkými změnami na svých trzích v USA. Společnost dříve účtovala vyšší ceny za vstupenky na film The Batman ve srovnání s jinými řetězci při uvedení filmu v roce 2022. Generální ředitel Adam Aron obhajoval rozhodnutí jako něco, co společnost již využila na evropských trzích.

Změny AMC Theatres přicházejí uprostřed pokusů řetězce zotavit se ze ztráty 4,6 miliardy dolarů, kterou utrpěl v roce 2020 v důsledku uzavření během pandemie COVID-19. Zatímco AMC se zatím dokázalo zorientovat v měnícím se světě, jiné kino řetězce nebyly tak úspěšné. Například Cineworld koncem loňského roku vyhlásil bankrot, což zpečetilo osud Regal Cinemas. Navzdory potížím v posledních letech však řada premiér z posledních několika měsíců, jako jsou Avatar: The Way of Water a M3GAN , znovu zažehla naději na trhu kin.

Myslíte, že kina v České republice také přistoupí na různé ceny dle umístění sedadel?

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *