Resident Evil: Death Island se představuje v nové upoutávce.

Datum vydání 12. 2. 2023Shlédnutí 1 217×Sdílení článku89Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Resident Evil: Death Island je novým, japonským, akčním, animovaným horororem zasazeným do vesmíru videoherní franšízy Resident Evil

Legendární videoherní franšíza se dočkala již několika filmových, seriálových, hraných či animovaných adaptací.

Hrané akční filmy série Resident Evil:

Resident Evil (2002), Resident Evil: Apocalypse (2004), Resident Evil: Extinction (2007), Resident Evil: Afterlife (2010), Resident Evil: Retribution (2012), Resident Evil: The Final Chapter (2016).

Tato série, v hlavní roli s Millou Jovovich, se však neshoduje s videoherní franšízou a byla ji pouze inspirována.


Nejnovější filmový hraný počin Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021) byl kritiky i fanoušky zcela rozdrcen. Kritizován byl výběr herců, scénář i výsledné cgi efekty. Snímek ovšem nabídl pár povedených scén inspirovaných hrou. 

Animované projekty Resident Evil:

Resident Evil: Degeneration / Resident Evil: Rozklad (2008)

Hlavními postavami tohoto prvního animovaného snímku franšízy RE jsou Leon S. Kennedy a Claire Redfield, které můžeme znát z druhého dílu RE videoherní franšízy z roku 1998.

Resident Evil: Damnation / Resident Evil: Zatracení (2012)

Opět se setkáváme s Leonem S. Kennedym. Režisér Makoto Kamiya se snažil vyprávět originálnější příběh a požádal Capcom o svolení a pomoc s ohledem na zacházení s postavami, aby byly konzistentnější s protějšky z videohry. Seznamujeme se s Adou Wong, která se ve videohře objevila ve druhém díle v roce 1998 jako vedlejší postava.

Resident Evil: Vendetta (2017)

Tento třetí díl opět zapojuje Leona S. Kennedyho a po jeho boku se objevují Chris Redfiled, jenž debutoval ve videohře původního Resident Evilu z roku 1996, a Rebecca Chambers, která byla poprvé představena v rámci videohry jako vedlejší postava v původním RE (1996) a stala se hlavní postavou v prequelové hře Resident Evil Zero z roku 2002.

Televizní série Resident Evil:

Resident Evil: Infinite Darkness (2021)

Jedná se o minisérii vydanou na Netflixu v červenci roku 2021.

Zaměřuje se na hrdiny Resident Evil 2, tedy na Leona S. Kennedyho a Claire Redfield.

Minisérie nabízí celkem 4 epizody půl hodinové stopáže.

Resident Evil / Resident Evil: Lék (2022)

Hraný seriál vydaný na Netflixu

Děj se zaměřuje na dvojčata Billie a Jade, děti doktora Alberta Weskera. Ten se do videoherní franšízy zapsal v roce 1996. Dvojčata jsou počata za podezřelých okolností a jejich životy naberou dramatický obrat, když odhalí tajemství svého původu.

Kvůli velice špatným recenzím byla série po první řadě zrušena.

Nový projekt Death Island se řadí do výčtu animovaných filmů a je tedy čtvrtým snímkem.

Foto: YouTube

Resident Evil: Death Island (2023)

Agent Leon S. Kennedy je na misi, aby zachránil doktora Antoina Taylora, záhadná žena mu ale tuto misi překazí. Agent Chris Redfield mezitím vyšetřuje vypuknutí viru v San Franciscu, kde se dozvídá, že původní oběti viru nedávno navštívili ostrov Alcatraz. Podle této stopy se Chris se svým týmem vydává na ostrov.

Podle Capcomu se film odehrává v roce 2015. Toto umisťuje Death Island do doby po událostech videohry Resident Evil 6 (odehrává se v roce 2013) a Resident Evil: Vendetta (3. animovaný film, odehrávající se v roce 2014), ale před videohrou Resident Evil 7: Biohazard (ta se odehrává v roce 2017).

Společností Sony Pictures Home Entertainment byl tento nový film oznámen 2. února 2023. Uveden by měl být v létě 2023. Režie se ujal Eiichirō Hasumi.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
FilmHarmonie 2023