Yellowstone: Opouští Kevin Costner seriál?

Datum vydání 15. 2. 2023Shlédnutí 1 034×Sdílení článku56Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Internetem poslední dobou kolují zprávy, že úspěšný seriál Yellowstone opuští jeho nejznámější tvář, Kevin Costner. Jak to s jeho odchodem nakonec je a kdo by ho mohl nahradit?

Foto: TMDB.org

Kevin Costner má za sebou ve svých šedesáti osmi letech úspěšnou filmovou kariéru. Mezi ně patří například bodyguard Frank Farmer ve snímku Osobní strážce, prohibiční agent Eliot Ness v Neúplatných, nebo legendární střelec Wyatt Earp ve stejnojmenném snímku. Přes jeho nepopíratelný talent se ale jeho kariéra po přechodu milénia do menších rolí, čí méně známých snímků. Do většího mainstreamového povědomí se ale znovu dostal v roce 2018, kdy začal ztvárňovat patriarchu rodiny Duttonových v seriálu Yellowstone.

V seriálu byl Costner bezpochyby nejznámnějším jménem, ale snad i kvůli talentu jeho samotného i zbytku obsazení se seriál zatím drží už se svými pěti sériemi, s šestou na cestě. Podíl na tom má jistě i jeho talentovaný tvůrce Taylor Sheridan, který už za sebou měl před Yellowstonem úspěšné projekty jako Sicario nebo Wind River. Seriál poslední dobou ale dostává poněkud smíšené hodnocení. Pravdou je, že ze seriálu se v poslední době vytrácí akce předešlých sérií a stává se více takovým „kovbojským vlhkým snem“. Sheridan je nakonec sám kovbojem a vlastní svůj ranč.

Vesmír Yellowstonu se začíná i rozrůstat, byli jsme už obdarováni prequelem 1883 a další, 1923 teď právě běží. Tvůrci tedy kromě nové série Yellowstonu zároveň řeší připravované spin-offy a prequelly. Sheridan má také plné ruce práce s jeho dalšími novými úspěšnými seriály Mayor of Kingstown a Tulsa King. Je tedy možné, že se Costner snaží ze seriálu, kterému se zhoršuje hodnocení dostat. Kromě této spekulace je ale také faktem, že Costner je z filmového světa a není zvyklý natáčet ke svým projektům pokračování, proto už pro něj může být nezvyk, že se drží jedné role již tolik let. John Dutton je ale přitom Costnerovi psaný jako na míru, stárnoucí kovboj, který už pořádně nerozumí kam dnešní svět spěje, no není to role pro Costnera jako dělaná?

Mnohem pravděpodobnější je tudíž jiná spekulace, Costner se totiž očividně pouští do jiného westernu, měl by to být čtyřdílný film Horizon. Podle internetových drbů měl Costner od studia Paramount chtít kvůli svým dalším závazkům, aby své scény pro další sérii natočil během jednoho týdne, což studio samozřejmě odmítlo. Začali tedy kolovat zvěsti, že bude Costner ze seriálu vypsán, seriál skončí a bude vytvořen spin-off, kde hlavní postavu ztvární další filmová hvězda, Matthew McConaughey, kterého doplní další hlavní postavy Yellowstonu. Fanoušci by si jej očividně v roli drsného kovboje dokázali představit a nikdo se jim asi nemůže divit, pokud by byl aspoň z půlky legendární jako jeho Rust Cohle z Temného případu, máme se na co těšit.

Je ale poněkud složité si při aktuálním stavu Yellowstone příběhu představit jakým přijatelným způsobem by patriarcha rodiny seriál opustil a že by se Duttonovy jen tak vzdali a odešli, hlavně když finále páté série napínavě fanoušky navnadilo na poněkud akčnější pokračování. I když by se to nakonec Sheridanovi možná nějak podařilo, je zde i jednodušší řešení, postava by musela být prostě přeobsazena.

V tomto případě žádná neúcta k McConaugheymu, ale není to Kevin Costner a neměl by být nucen ho hrát, když tak funguje to, co dělá on. Samozřejmě máme spoustu úžasných starších herců, je zde ale jeden, který už postavu ztvárnil. Během pěti sérií, které seriál už měl, jsme mohli být svědky několika flashbacků, ve kterých jsme viděli i klíčové momenty, například smrt Johnovy ženy nebo minulost důležitých postav. V těchto segmentech mladého Johna ztvárnil herec Josh Lucas.

Lucasovi je sice jen 51 let, což je jen o pár let starší než herci, co ztvárňují Johnovy děti, ale po troše magie digitálních efektů a make-upu by si diváci po pár epizodách zvykli. Lucas již je totiž s postavou obeznámen, tudíž ji, když ne věkem, tak aspoň povahou už ztvárnit umí.

Zatím všechny zprávy o Costnerově odchodu jsou jen spekulace, žádné vyjádření od něj, či studia zatím nevyšlo. Můžeme si tedy jen domýšlet jak to se seriálem dopadne, ale očividně má internet už o alternativách jasno, zbývá nám teď tedy jen čekat, jak se situace vyvine.

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Stallone nejhorším hercem století? 10 slavných herců, kteří dostali anticenu Zlatá malina

Stallone nejhorším hercem století? 10 slavných herců, kteří dostali anticenu Zlatá malina

Datum vydání 5. 12. Autor článku Aleš Názory k tématu12Sdílení článku223
Ďáblův advokát: Vodní svět je solidní postapo v netradičních kulisách

Ďáblův advokát: Vodní svět je solidní postapo v netradičních kulisách

Datum vydání 9. 1. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku193
Neměli šťastnou ruku. 7 herců, kteří propásli slavné filmy kvůli mizerným

Neměli šťastnou ruku. 7 herců, kteří propásli slavné filmy kvůli mizerným

Datum vydání 21. 9. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku153
Vykoupení z věznice Shawshank slaví 25 let. Prozradíme, co jste o nejoblíbenějším filmu nevěděli

Vykoupení z věznice Shawshank slaví 25 let. Prozradíme, co jste o nejoblíbenějším filmu nevěděli

Datum vydání 14. 8. Autor článku Aleš Sdílení článku147
Vrátí se Joker, kterého jste už asi nečekali. Jareda Leta uvidíme ve Snyder Cutu

Vrátí se Joker, kterého jste už asi nečekali. Jareda Leta uvidíme ve Snyder Cutu

Datum vydání 22. 10. Autor článku Aleš Sdílení článku120

Futurama se po jedenácti letech vrací! 8. série už je za rohem.

Datum vydání Včera Autor článku Žaneta Sdílení článku1

Lilly a Lana Wachowski - režisérky legendární trilogie Matrix i filmu Atlas mraků zůstávají tak trochu tajemné

Datum vydání Včera Autor článku Lukáš Sdílení článku1

Avatar: Vypiplaná filmová série, která si vyžádala roky pečlivých příprav. Jaké to byly a jak probíhaly?

Datum vydání 27. 5. Autor článku Lukáš Sdílení článku53

Hororová Popelka bude brzy realitou. Chystá se další remake

Datum vydání 27. 5. Autor článku Josef Sdílení článku7
Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Avengers 4: Co nás čeká za rok? Víme, jak může válka s Thanosem pokračovat

Datum vydání 1. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu1Sdílení článku1619
Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Jak jde Marvel po sobě: Od Velkého třesku přes Helu a Captaina Americu až po zrození Iron Mana

Datum vydání 3. 5. Autor článku Aleš Názory k tématu19Sdílení článku894
Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Fantastická zvířata: Vysvětlíme, kdo je vlastně temný čaroděj Gellert Grindelwald

Datum vydání 8. 2. Autor článku Aleš Názory k tématu16Sdílení článku449