Jak vycvičit draka dostane hranou verzi

Datum vydání 16. 2. 2023Shlédnutí 1 182×Sdílení článku265Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Studio Universal přišlo s velmi překvapivou zprávou. Oznámilo totiž, že se pokusí vzkřísit na první pohled uzavřenou animovanou sérii Jak vycvičit draka, ale bude jednat o hranou verzi. Půjde tedy ve šlépějích studia Disney, která zabodovala s Lvím králem, nebo třeba Aladinem.

Foto: DreamWorks

Animované filmy byly založené na volné adaptaci dětské knihy spisovatelky Cressidy Cowell, kde jsou diváci svědky dobrodružství vikinga Škyťáka a jeho draka Bezzubky. Toto opravdu pohádkové přátelství se stalo kasovním trhákem a zlatým dolem pro studio DreamWorks. Prodej hraček spojený s touto značkou trvá dodnes, a proto se nyní kravaťáci ze studia Universal rozhodli tuto sérii oživit. Uvedení filmu se očekává někdy v průběhu roku 2025.

Na režijní stoličku se vrací Dean DeBlois. Tento tvůrce stojí za původní animovanou trilogií a nyní hlásí návrat i k té hrané verzi. Příběh by měl mapovat stejnou zápletku, jako původní filmy. Casting již běží v plném proudu, takže bude rozhodně zajímavé sledovat, kdo se ujme ústředních rolí. Očekává se velký důraz na CGI, které se bude zaměřovat primárně na zobrazení toho nejdůležitějšího  - draků. Diváci mohou být zvědaví, jestli budou draci stejně rozkošní a v rámci možnosti reální jako v původní trilogii.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *