Ne, není to vtip. Jak vycvičit draka uvidíme v hraném remaku

Datum vydání 18. 2. 2023Shlédnutí 1 120×Sdílení článku227Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Režisér animované trilogie Jak vycvičit draka, Dean DeBlois, natočí hraný remake milovaného animovaného filmu pro studio Universal.

S touto velmi nečekanou a šílenou zprávou přišlo studio Universal, které vlastní studio DreamWorks, jenž stojí za filmy Jak vycvičit draka, Shrek, Kung Fu Panda nebo třeba Kocour v botách. Dean DeBlois se vrátí jako scénárista, režisér a producent. Hraný remake Jak vycvičit draka tak bude prvním hraným filmem, který DeBlois natočí. Do této chvíle se věnoval jen animované tvorbě, především pak tedy trilogii Jak vycvičit draka.

 

Foto: DreamWorks

Snímek má vyjít 14. března 2025 a obsazování rolí je teď v plném proudu. Jelikož se jedná o remake, tak s největší pravděpodobností tedy uvidíme jako hlavní postavu Škyťáka a Bezzubku. V příběhu, odehrávajícím se uprostřed dlouholeté bitvy mezi Vikingy a draky, se bojácný syn náčelníka spřátelí s nejobávanějším ze všech draků, Nočním běsem, neboli Bezzubkou. Celá trilogie pak vychází ze stejnojmenné knihy od autorky Cressida Cowell.

Postavu Škyťáka v originálním znění namluvil Jay Baruchel, u nás je Škyťák znám spíše pod hlasem Matouše Rumla. Baruchelova přítomnost v hraném remaku je téměř jistě, vzhledem k rozdílnému věku herce a postavy, vyloučena. A o Bezzubku se postarají počítačové efekty.

O tom, jak moc je nápad předělat Jak vycvičit draka do hrané podoby stupidní a neoriginální se dá zatím jen spekulovat. Trilogie vydělala celosvětově přes 1,6 miliard dolarů, tudíž motiv tohoto rozhodnutí je poměrně jasný. Peníze. Riskovat ale, že si tímto snímkem zboří suverenitu a všeobecnou úctu animované trilogie je vskutku velká.

Údajně největší kreativní problém, se kterým se tvůrci v tuto chvíli potýkají je správné vizuální vybalancování draků. Na jednu stranu musí draci působit realisticky, ale na druhou stranu přátelsky a mile.

Snímek může jen a pouze překvapit, pokud se tomu ale tak opravdu stane a hraný Jak vycvičit draka bude hitem, pak bychom měli doufat, že se toho studio nechytne a nezačne předělávat všechny své animované filmy do hrané podoby. Hraná Kung Fu Panda, Shrek i Megamysl zní mimo jakoukoliv filmovou realitu.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *