Hraná adaptace Disney hitu Lilo a Stitch má prvního herce na palubě.

Datum vydání 20. 2. 2023Shlédnutí 356×Sdílení článku63Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Živý akční remake animovaného filmu Lilo a Stitch byl společností Disney ohlášen již v roce 2018. K projektu byl přizván na Oscara nominovaný režisér Dean Fleischer Camp.

Ten získal nominaci na Cenách akademie za animovaný 90 minutový film Marcel the Shell with Shoes On. Tento film vychází z animovaného krátkometrážního třídílného filmu zpovídajícího měkkýše Marcela.

Foto: Disney+

Mezi další členy štábu podílejícím se na live action adaptaci Lilo a Stitch patří Chris Kekaniokalani Bright (Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa) jako scénárista, Dan Lin a Jonathan Eirich coby producenti. Producenti již dříve spolupracovali na živém remaku Aladina. Výkonným producentem byl ohlášen Ryan Halprin (LEGO příběh).

Ohledně obsazení bylo uveřejněno nové, a zatím jediné jméno, a to Zach Galifianakis, kterého můžeme znát z trilogie The Hangover (Pařba ve Vegas - 2009, Pařba v Bangkoku - 2011, Pařba na třetí - 2013).

Podle The Hollywood Reporter bude hvězda série The Hangover hrát nezveřejněnou roli. Galifianakis si zahrál naposledy ve velkorozpočtovém filmu v roce 2018, a to ve Wrinkle in Time (V pasti času), který se stal velkým propadákem a nepodíval se ani do kin.

Lilo a Stitch, animovaný film, který byl vydán v roce 2002, sleduje malou havajskou dívenku Lilo, která po smrti rodičů žije jen se svou starší sestrou Nani. Lilo se spřátelí se záhadným tvorem, kterého adoptuje s tím, že se jedná o psa. Záhadný tvor je ale mimozemským experimentem s číslem 626. Šílený vědec Dr. Jumba je vyslán, aby svůj experiment lapil a odvezl zpět do zajetí. Pomoci mu má agent Pleakley, mimozemský expert na komáry.

Film se stal hitem a v roce 2005 se dočkal pokračování pod názvem Lilo a Stitch 2: Stitch má mouchy

Castingový tým pokračuje v hledání ideální Lilo a její starší sestry Nani. Stitch bude vytvořen pomocí počítačové technologie.

Lilo a Stitch se tak připojují k dalším již vytvořeným a dále plánovaným remakům oblíbených Disneyovek. Ohlášena byla již například živá adaptace Herkula z roku 1997 pod taktovkou bratrů Russoových a s režisérskou pomocí Guye Ritchieho.

Pro živě hranou adaptaci Lilo a Stitch není dosud stanoveno žádné datum vydání.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *