Spawn s Jamie Foxxem v hlavní roli. Komiksová legenda Todd McFarlane se vyjádřil k připravovanému restartu

Datum vydání 20. 2. 2023Shlédnutí 1 969×Sdílení článku486Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Legenda komiksu Todd McFarlane, tvůrce titulu Spawn, sdělil, že Jamie Foxx je velmi nadšený z nadcházejícího restartu filmu z roku 1997.

Foto: YouTube

Todd McFarlane je kanadský tvůrce komiksů. Koncem 80. a začátkem 90. let se stal komiksovou superstar díky práci na franšíze Spider-Man od Marvel Comics, kdy stvořil první podobu postavy Venoma. V roce 1992 pomohl vytvořit Image Comics a vytáhl okultní antihrdinskou postavu Spawna ze svého středoškolského portfolia. 

Kdo je Spawn?

Albert Francis Simmons se narodil v Detroitu. Později se stal velmi nadaným důstojníkem námořní pěchoty Spojených států, kde získal hodnost podplukovníka. Krátce na to vstoupil do tajné služby následované přesunem do Ústřední zpravodajské služby. V CIA byl rekrutován ředitelem Wynnem do speciální přísně tajné operační jednotky známé jako U.S. Security Group.

Simmons byl zavražděn během mise v Botswaně kolegou Brucem Stinsonem na příkaz ředitele Wynna. 

Byl poslán do pekla kvůli životu zabijáka, který vedl. S bytostí zvanou Malebolgia se však dohodl, že se stane tzv. Hellspawnem výměnou za to, že bude moci naposledy vidět svou ženu Wandu Blake.

Malebolgia vrátí Simmonse do světa, avšak s omezenými vzpomínkami, těžce znetvořeným tělem, a zdánlivě bezmeznými magickými silami. Od jeho smrti uplynulo pět let a Simmons zjistí, že se Wanda provdala za jeho nejlepšího přítele a mají společně dceru Cyan.

Spawn na sebe vezme podobu manžela Wandy, a ta se Spawnem otěhotní, čímž se spustí proroctví o dítěti, které rozhodne o osudu celé reality.

Nový film bude sloužit jako reboot snímku od Marka A.Z. Dippého - adaptaci z roku 1997 s Michaelem Jai Whitem v hlavní roli

Ten byl zapsán do historie jako první černošský herec v čele velkého superhrdinského filmu. V tom samém roce měl premiéru snímek Supertajná zbraň s basketbalistou Shaquillem O’Nealem. Do hlavní role mimo Whitea byl zvažován i Wesley Snipes, Danny Glover a dokonce i Snoop Dogg. První volbou na post režiséra byl Tim Burton.

John Leguizamo, jenž si střihl roli Klauna se nedávno podělil o to, že by se rád zapojil do restartu. Pokud by se nejednalo přímo o stejnou roli, rád by aspoň nějaké cameo.

Film ve kterém si zahráli také Martin Sheen, Theresa Randle, D.B. Sweeney a Nicol Williamson sklidil převážně negativní recenze a vydělal méně než 90 milionů dolarů při celkovém rozpočtu 45 milionů dolarů.

Restart filmu byl poprvé oznámen v roce 2015 McFarlanem a Jamie Foxx byl připojen do projektu od roku 2018.

McFarlane již dříve hovořil o Foxxově nadšení pro tento nový projekt a v říjnu 2022 potvrdil, že navzdory zpožděním byl Foxx stále nadšený, a byl ve skutečnosti hnací silou celého projektu. 

O restartu je kromě zapojení Foxxe jen málo potvrzeno a známo. Blumhouse Productions, známé pro horory jako Paranormal Activity, The Purge a Get Out podepsalo smlouvu na produkci filmu v roce 2017 a scénáristé byli oznámeni v roce 2022. Malcolm Spellman (Falcon a Winter Soldier), Scott Silver (Joker) a Matthew Mixon. Spellman se vyjádřil, že on, Mixon a Silver se zavázali ctít to, co Todd začal. 

Projekt zatím nemá uveřejněné datum vydání.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *