Hellboy se bude po velkém neúspěchu opět restartovat. Natáčení již brzy započne

Datum vydání 22. 2. 2023Shlédnutí 1 425×Sdílení článku390Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Hellboy se dočká nového filmu v zcela novém kabátu. Kdo by to byl čekal, že jeden z nejméně úspěšných filmů roku 2019 dostane novou šanci v podobě opětovného restartování série tak brzy. Zdá se, že studio Millennium Media zkrátka Hellboyovi věří.

Poprvé jsme měli možnost červeného polo-démona bojujícího proti silám nadpřirozeného zla vidět ve filmu Guillerma Del Tora, Hellboy, v roce 2004. V roce 2008 pak následovalo pokračování Hellboy 2: Zlatá armáda, také od Del Tora. Finančně se nejednalo o zázrak. Oba filmy dohromady vydělaly zhruba 250 milionů dolarů. Oproti Hellboyovi, který spatřil světlo světa v roce 2019 jde ale o kasovní mega úspěch. Film totiž z rozpočtu 50 milionů dolarů dokázal celosvětově vydělat jen 55 milionů dolarů.

Nový Hellboy film se bude jmenovat Hellboy: The Crooked Man. Scénář je již hotový a napsal ho sám Mike Mignola, komiksový stvořitel Hellboye. V dubnu tohoto roku se začne v Bulharsku s natáčením. Na režisérský post usedne Brian Taylor, režisér Zastav a nepřežiješ s Jasonem Stathamem.

Kdo po předchůdcích, Ronu Perlmanovi z Hellboye Del Tora a Davidu Harbourovi z Hellboye, ztvární polo-démona je v tuto chvíli neznámé, což je vzhledem k brzkému začátku natáčení velmi zvláštní.

Hellboy: The Crooked Man nás vrátí do roku 1950, do Hellboyova začátku v Úřadu pro Paranormální Výzkum a Obranu. Hellboy byl vyslán na misi do Appalačského pohoří. Hluboko v pohoří ovšem uvízl a narazil na místní komunitu čarodějnic, kterou vede ďábel, zvaný Crooked Man.

Zdali je další pokus oživit Hellboye dobrý nápad nebo ne, uvidíme minimálně za rok. Film má pracovat s nižším rozpočtem a má takzvaně „oťuknout“, jestli se lidé přijdou podívat na nové zpracování. Vizuální efekty, hlavně ty praktické, jsou pro Hellboye zásadní. Pokud budou provedeny špatně, celý film bude opět jen smutným posměškem. Šetřit se tedy také nemusí vyplatit.

Studio Millennium Media, Briana Taylora, Mikea Mignolu i samotného neznámého představitele Hellboye čeká velmi složitá práce, která, buďme upřímní, nemá moc dobré vyhlídky. I když by si svět opět zasloužil dobrého Hellboye a s tím spojenou kvalitní zábavu.

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *