Série Halloween byla ukončena v Halloween Ends. Je tu však pár teorií, podle kterých by se mohl zabiják vrátit pro případné pokračování.

Datum vydání 15. 3. 2023Shlédnutí 538×Sdílení článku90Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Halloween Ends / Halloween končí (2022) nám nabídl pohled na vyvrcholení celé dlouhé Halloweenské ságy zabitím kultovního vraha. Případné budoucí snímky franšízy Halloween by ale tohoto ikonického padoucha mohly vrátit zpět hned několika zajímavými způsoby.

Foto: YouTube

U Halloweenu Ends (2022) bylo potvrzeno, že se jedná o poslední film franšízy. Ovšem to tvrdilo již několik jiných filmových sérií. Po událostech filmu z roku 2022 je několik teorií, které by Michaela Myerse mohli přivést zpět k životu, ať už by se jednalo o novou trilogii nebo pokračování již ukončené ságy.

Halloween Ends představoval třináctý film v sérii Halloween. Nicméně se jednalo o třetí film v moderní kontinuitě. Tato nová trilogie brala v úvahu pouze původní Halloweenský kánon z roku 1978. Stále však existuje několik starých i nových způsobů, které lze použít k návratu Michaela Myerse.

5. Cult of Thorn / Kult trnu

Michael Myers předvedl, že dokáže přežít zranění, kterým by podlehla většina lidí. Michaelova smrt v posledním díle trilogie byla ukázána zcela definitivně a trvale. Laurie Strode pečlivě rozsekala Myerse a poté jeho tělo hodila do drtiče na smetišti, kde bylo zcela rozdrceno. Pro případný budoucí film samozřejmě nebude možné říci, že přežil tato zranění. Bude tedy potřeba něčeho nadpřirozeného. Například Halloweenský „Cult of Thorn”.

Cult of Thorn byl poprvé představen v Halloween: The Curse of Michael Myers / Halloween: Prokletí Michaela Myerse (1995). Jednalo se o prastarou organizaci s vazbami na nadpřirozenou démonickou entitu. Když byl kult aktivní, obětovával démonické entitě děti, které poté získaly magickou moc a byly nuceny páchat vražedné řádění na den Halloweenu. Film odhalil, že byl Michael jednou z těchto obětí. Vzhledem ke spojení kultu s nadpřirozenem by bylo možné vzkřísit Michaela právě démonickým způsobem

Další cesta kultu by mohla být o něco vědečtější. Muž v černém z Halloweenu 5: The Revenge of Michael Myers / Halloween 5 (1989), jenž byl vůdcem kultu byl posedlý klonováním Michaela, přičemž Halloween: The Curse of Michael Myers (1995) dokonce naznačoval, že syn Jamie je produktem experimentu s klonováním. Klonování by mohlo být lepším způsobem jak přivést Michaela zpět k životu. 

4. Silver Shamrock / Stříbrný trojlístek

Dalším vysvětlením případného návratu Myerse by mohla být společnost Silver Shamrock. Ta byla představena v Halloween III: Season of the Witch / Halloween 3 (1982). Tato společnost prodávala halloweenské masky. Nejednalo se však o normální masky, nýbrž masky prodchnuté magií a technologií, která měla schopnost ovládat děti jakmile byla její mystická síla aktivována. Dlouho se tradovalo, že ikonická bílá maska byla produktem právě této společnosti, což by vysvětlovalo proč byl Michael posedlý vražděním vždy, když měl onu masku nasazenou. 

Pro vzkříšení Michaela by tedy stačilo, aby společnost vytvořila další z masek, které Myers nosil. Pokud je maska to, co stvořilo vraha, mohlo by stačit, kdyby tuto masku převzalo nové dítě a stalo by se tak v podstatě monstrem Myersova typu. Byl by to zajímavý způsob jak rozšířit příběh Silver Shamrock

3. Někdo zcela nový

Dalším zajímavým způsobem, jak přimět Michaela Myerse k návratu by bylo nechat někoho jiného převzít jeho „plášť”. I když technicky by to nebyly stejné postavy, ale pokračovaly by v odkazu ikonického slasheru. 

Halloween Ends (2022) představil Coreyho Cunninghama, zdánlivě normálního mladíka, který se rychle stal parťákem Michaela Myerse. Corey se stal stejně násilným jako Michael, přičemž film naznačil, že se z Michaela do Coreyho přenesla nějaká nadpřirozená temnota

Ačkoli Corey zemřel, spin-off založený na vrahovi, který byl mentorován Michaelem je neuvěřitelně zajímavý nápad. Vrah, který by převzal „plášť" Myerse, by byl perfektní způsob jak pokračovat v halloweenské franšíze.

2. Myersův prequel

Způsob, jak přivést Michaela Myerse zpět, aniž by byl vzkříšen, by byl vytvořit z dalšího halloweenského filmu prequel. Flashbacková scéna z Halloween Kills / Halloween zabíjí (2021) dokázala, že existují momenty Michaela Myerse, které předtím nebyly zobrazeny. Halloweenský prequel by mohl jednoduše mapovat dosud neviděné řádění psychopatického vraha, které se odehrává kdekoli na časové ose. Ještě zajímavější je, že film by mohl prozkoumat psychiku Michaela a jít hlouběji do myšlenek halloweenských filmů.

1. Úplný restart franšízy

Poslední a zároveň tou nejjednodušší možností by bylo provést kompletní restart. Přestože Michael umírá v Halloween Ends (2022), budoucí pokračování by mohlo rebootovou novodobou trilogii jednoduše ignorovat. Smrt Michaela Myerse se nyní může zdát trvalá, ale kdo ví na jak dlouho tento ikonický padouch zůstane mrtvý.

Koneckonců nic nemůže zastavit halloweenský vlak plný peněz.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *