Ikonické komediální duo 70. - 80. let dostane vlastní životopisný film.

Datum vydání 25. 3. 2023Shlédnutí 848×Sdílení článku97Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Podle The Hollywood Reporter se chystá celovečerní životopisný film o ikonickém komediálním duu Cheeche a Chonga.

 

Foto: TMZ

Komici Cheech Marin a Tommy Chong se spojili se společností Todd Lieberman’s Hidden Pictures pro přípravu nového filmu, jehož režie se ujal Kristian Mercado dle scénáře Danyi Jimeneze a Hannah McMechan. Marin a Chong se budou podílet i na produkci společně s Davidem Glickmanem

„Jsme nadšeni, že můžeme světu ukázat, jak se dva chlápci ze zcela odlišného prostředí dali dohromady, změnili komedii a učinili z konopí mainstream!” Uvedlo komediální duo v prohlášení. 

Producent Trevor Engelson prozradil, že práce s Cheechem a Chongem je jeho splněným dětským snem. „Je opravdová čest přinést neuvěřitelný příběh Cheeche a Chonga zbrusu nové generaci fanoušků.”

Komediální duo se poprvé prosadilo v sedmdesátých a osmdesátých letech dvacátého století. Jejich humor, stand-upy, nahrávky a zejména celovečerní filmy byly založeny na kultuře hippies, zejména na užívání konopí.

Duo vydalo řadu filmů. Počínaje Up in Smoke / Stoupat jak dým z roku 1978. Následovaly například snímky:

Cheech and Chong’s Next Movie / Příběhy Cheeche a Chonga (1980), Nice Dreams / Krásné sny (1981), Things are Tough All Over / Nikdo to nemá lehké (1982), Still Smokin (1983) nebo The Corsican Brothers / Korsičtí bratři (1984).

Cheech a Chong se dostali do povědomí fanoušků také díky svým studiovým komediálním nahrávkám. První bylo vydáno v roce 1971 s jednoduchým názvem „Cheech and Chong"

Duo se rozešlo v roce 1985 kvůli tvůrčím rozdílům. Marin a Chong dále pokračovali v sólo kariérách v zábavním průmyslu. Chong se objevil například v pořadech jako That ‘70s Show (Zlatá sedmdesátá) a Dharma & Greg. Dále propůjčil hlas Yaxovi v Disney Zootropolis / Zootopie (2016). Marin také pokračoval v zábavním průmyslu. Získal pár rolí v seriálech The Golden Girls, The Golden Palace nebo Nash Bridges. Dále propůjčil svůj hlas řadě animovaných filmů, včetně hyeny Banzai v Disney animovaném hitu Lion King / Lví král (1994). 

Životopisný film Cheech a Chong zatím nemá předpokládané datum vydání.

Co říkáte na tento nový projekt Cheeche a Chonga? Máte nějaký oblíbený film? 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *