5. fáze MCU je odstartována. Které nové postavy se vedle Kanga Dobyvatele postaví na startovní rošt?

Datum vydání 27. 3. 2023Shlédnutí 1 046×Sdílení článku79Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

V letošním roce započala pátá fáze MCU s představením třetího filmu Ant-Mana. Snímek Ant-Man a Wasp: Quantumania nám nabídl bližší pohled do kvantové říše a seznámil nás s jednou z verzí Kanga Dobyvatele. Multivesmírná sága tak byla oficiálně zahájena.

Foto: Marvel Studios

Kang Dobyvatel mát být pro Multiverse Ságu jednou z klíčových záporných postav.

Pátá fáze by nám však měla nabídnout debut několika dalších velmi výrazných a zajímavých charakterů - záporných i kladných.

Gravik

Gravik bude debutovat ve filmu Secret Invasion (Tajná invaze). Ztvární ho herec Kingsley Ben-Adir. Gravik bude vůdcem Skrullů, jenž se postaví proti Nickovi Furymu, Talosovi a Marii Hillové. Podle potitulkových scén je Gravik již na Zemi s lidským vzhledem.

Gravik nemá žádný komiksový protějšek, je to tedy postava stvořená primárně pro filmové Marvel Cinematic Universe. Fanoušci komiksů ovšem předpokládají, že se bude jednat o hlavního nepřítele právě Talose. Oba jsou to mocní Skrullové, avšak na různých stranách války.

Villainous Hydra Stomper

Animovaný projekt What If…? streamovací platformy Disney+ nám nabídl epizodu, ve které se Steve Rogers nestal Kapitánem Amerikou. Místo něj aplikovali super sérum Peggy Carterové. Steve Rogers nebyl způsobilým sloužit v armádě, a tak ho Howard Stark vybavil brněním, které bylo poháněno Tesseractem. Steve Rogers se tak připojil k válečnému úsilí coby Hydra Stomper.

V druhé řadě What If…? bychom se tak mohli dočkat i zlého Steva Rogerse.

Kahhori 

U seriálu What If…? ještě zůstaneme. Premiéra druhé série by měla být v roce 2025. V březnu roku 2022 Marvel oznámil, že jedna z epizod What If…? se bude ptát na to, co by se stalo, kdyby se Tesseract objevil v Americe před koloniálních časů, konkrétně v Haudenosaunee Confederation (Haudenosaunee jsou původní obyvatelé Severní Ameriky).

To by mělo otevřít dveře zcela nové a originální postavě vytvořené pro Marvel Cinematic Universe.

Victor Timely

Druhá potitulková scéna Quantumanie nám poskytuje pohled na jednu z variant Kanga Dobyvatele, když Loki a Mobius v roce 1900 objeví Victora Timelyho. Ten v podání Jonathana Majorse - jakožto všechny varianty Kanga Dobyvatele - se má objevit v druhé sérii Disney+ seriálu Loki, která bude mít premiéru v polovině roku 2023. Timely bude s největší pravděpodobností hlavním padouchem druhé sezóny Lokiho.

Timely byl v komiksové verzi poprvé představen v The Avengers Annual #21 v roce 1992. Byl vytvořen Peterem Sandersonem a Richem Yanizeskim. Mezi jeho alternativní já patří Rama-Tut, Scarlet Centurion, Kang Dobyvatel a Iron Lad / Kid Immortus. Timely si v roce 1901 založil klidné městečko ve Wisconsinu, které pojmenoval Timely. Toto městečko mělo sloužit jako základna pro jeho budoucí já ve 20. století. V té době se stal průmyslovým odpůrcem a rivalem Henryho Forda a Thomase Edisona. Poté, co předstírá svou smrt, se vydává za svého vlastního syna Victora Timelyho Jr. a později za vnuka Victora Timelyho III - ten později učil Phinease Hortona, který stvořil prvního a původního Human Torche

Lady Lylla

Nejnovější trailer potvrdil, že se Lylla objeví ve třetích Strážcích galaxie (Guardians of the Galaxy Vol. 3.).
Lylla je spřízněná duše Rocketa. Jedná se o inteligentní vydru, dědičku největšího hračkářského impéria Mayhem Mekaniks na planetě Halfworld.

V komiksu byla představena v roce 1982 v Incredible Hulk #271. Za jejím zrodem stojí Bill Mantlo a Sal Buscema.

The Hood

Marvel Studios v roce 2022 oznámilo, že Anthony Ramos ztvární postavu The Hood v nadcházejícím seriálu Disney+ Ironheart.

The Hood - Parker Robbins -  je superpadouchem, který byl vytvořen Brianem K. Vaughanem a umělci Kylem Hotzem a Ericem Powellem. Debut měl The Hood ve své vlastní limitované sérii Hood #1 v roce 2002.
Robbins začal jako drobný zlodějíček než se setkal s démonem Nisanti. Démona porazil a okradl jej o kapuci a boty, čímž získal superschopnosti jako levitace a neviditelnost. Později si vytvořil vlastní zločinecký syndikát.

Adam Warlock

V říjnu 2021 Marvel Studios odhalilo, že Will Poulter se k MCU připojí jako Adam Warlock. Fanoušci měli možnost nahlédnout na tuto mocnou vesmírnou entitu v upoutávce na Strážce Galaxie Vol. 3 (Guardians of the Galaxy Vol. 3.).

Postava Warlocka se poprvé objevila v komiksu Fantastické čtyřky, konkrétně v sešitu #66-67 v roce 1966-1967. Za zrodem stálo tvůrčí legendární duo Stan Lee a Jack Kirby. Původní jméno Adama Warlocka bylo Him. Postavu výrazně vyvinuli Roy Thomas a Jim Starlin.

Warlock je uměle vytvořená bytost organizací diktátorsky smýšlejících vědců „The Enclave". Byl stvořen jako dokonalejší verze člověka. Warlock se ale vzbouří svým stvořitelům a začne hledat nový osud. V komiksech často bojuje proti nepřátelům jako je Thanos, je nositelem kamene duše, a je členem Strážců Galaxie se specializací vesmírného čaroděje a okultního experta.

Abigail Brand

Když Marvel Studios poprvé odhalilo, že se Emilia Clarke objeví v Secret Invasion (Tajná invaze), měli fanoušci spoustu teorií o tom, kterou postavu Marvelu bude hrát. Nakonec bylo oznámeno, že Clarke ztvární Abigail Brand, velící důstojnici jednotky S.W.O.R.D.

Brand debutovala v Astonishing X-Men #6. Byla stvořena Jossem Whedonem, Johnem Cassadym a Laurou Martin. Byla klíčovou postavou v bitvě proti Skrullům

Blade

Po filmové trilogii Blade, ve které hrál Wesley Snipes, Marvel Studios oznámilo, že se postava vrátí ve fázi 5. V novém projektu pod hlavičkou MCU Bladea ztvární Mahershala Ali.
Blade v podání Mahershala Aliho debutoval v MCU již v potitulkové scéně Eternals, kdy byl ovšem slyšet jen jeho hlasový projev.
Yann Demange se chystá režírovat Bladea, který by měl mít premiéru v roce 2024. Pokud se plán MCU nezmění, bude Blade posledním filmem páté fáze.

Blade - Eric Cross Brooks - byl stvořen Marvem Wolfmanem a Genem Colanem. Prvně se objevil v komiksu The Tomb of Dracula #10 v roce 1973 jako vedlejší postava.
Blade zasvětil život tomu, aby zbavil svět všech upírů a využíval k tomu svou jedinečnou fyziologii. Původně byl líčen jako člověk imunní vůči upířímu kousnutí. Posléze byl přetvořen jako dhampír (v balkánském folklóru spojení upíra a člověka).

Na kterou novou postavu se těšíte nejvíce?

 

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *