Netflix odhalil obsazení legendárního šampiona F1 pro připravovanou minisérii. Kdo si zahraje Ayrtona Sennu?

Datum vydání 29. 3. 2023Shlédnutí 524×Sdílení článku61Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Netflix plánuje uvést zbrusu novou minisérii o trojnásobném mistru světa Formule 1 Ayrtonu Sennovi. Bylo oznámeno, kdo se chopí role legendárního a ikonického závodníka. 

Foto: Depositephotos

Šestidílná minisérie, vytvořená s požehnáním a účastí rodiny závodníka, bude mapovat vzestup brazilské legendy. Od debutu ve Formuli Ford až po tragickou smrt při Grand Prix San Marina v roce 1994.

Do role trojnásobného šampiona byl obsazen brazilský herec Gabriel Leone

„Je to velká a obrovská zodpovědnost a samozřejmě také velká čest, že mohu ztvárnit ikonu, která inspirovala tolik lidí během svého života, a ukázala světu brazilský sportovní talent. Vědět, že tento příběh předáme milionům lidí v tolika zemích prostřednictvím Netflixu mě inspiruje k tomu, abych to přirovnal k největší roli mé kariéry.”

Sennova sestra Viviane k obsazení Leoneho dodala: 

„Má schopnost věrně ztvárnit Ayrtonovu jedinečnou osobnost, zejména Ayrtona, kterého jsme znali mimo trať.”

Minisérie slibuje, že se zcela ponoří nejen do Sennova jezdeckého talentu, ale také mimo závodní dráhu. Budeme svědky jeho trojnásobné výhry v šampionátech v letech 1988, 1990 a 1991, ale také budeme zasvěceni i do soupeření s Alainem Prostem

Projekt byl původně oznámen již v roce 2020. Spolurežie se ujali brazilští filmaři Vicente Amorim a Julia Rezende.

Tento životopisný film o trojnásobném vítězi mistrovství světa vozů Formule 1 je v Latinské Americe označován jako „nejambicioznější seriál všech dob". 

Amorim k projektu uvedl:

„Měl jsem mnoho sportovních idolů, ale pouze jednoho hrdinu - Sennu. Sledoval jsem jeho závody, fandil jsem mu a byl jsem jim inspirován. Ten den, kdy zemřel mi bylo do pláče.

Senna byl mezinárodním hrdinou a prostřednictvím Netflixu bude mít série globální dosah. 

Tato série odvypráví Sennův fantastický příběh jak novému publiku, tak i dlouhodobým fanouškům po celém světě.

Posadíme publikum na sedadlo řidiče se Sennou v každém z jeho ikonických vozů a pokusíme se odhalit jeho genialitu. Zároveň se budeme snažit tomuto muži porozumět a otevřít divákovi okno do jeho osobního života.”

Ayrton Senna, celým jménem Ayrton Senna da Silva byl brazilský závodní jezdec, legenda Formule 1, a byl považován za jednoho z nejlepších jezdců v historii tohoto sportu.

Vyhrál třikrát mistrovství světa F1, když závodil za tým McLaren. Vyhrál celkem 41 Velkých cen

1. května v roce 1994 během Grand Prix San Marina došlo k tragické nehodě během závodu.

V 7. kole Sennův monopost opustil závodní trať v zatáčce Tamburello v rychlosti 309 km/h a narazil do betonové bariéry. Náraz způsobil několik devastujících poranění hlavy a Sennovo srdce i přes veškerou snahu zdravotníků přestalo bít. Lékaři ho dokázali resuscitovat a po převozu do nemocnice byl na přístrojích. Nakonec zraněním podlehl.

Během tragického závodu měl Senna v kokpitu rakouskou vlajku, kterou chtěl po závodě rozvinout na počest svého spolujezdce Rolanda Ratzenbergera, který zemřel v kvalifikaci o den dříve. 

Brazilská vláda vyhlásila na Sennovu počest třídenní státní smutek, když bylo jeho tělo převezeno zpět do rodné země na státní pohřeb. 

V Sao Paulu, v ulicích jeho rodného města, se sešlo přes jeden a půl milionu lidí, aby vzdali hold svému hrdinovi.

Tragický víkend, během kterého přišli o život dva jezdci, vyústil v tolik potřebná bezpečnostní vylepšení. 

Vzhledem k ambicím a rozsahu projektu je nepravděpodobné, že se minisérie dočkáme letos. Konec roku 2024 se zdá být realističtější, ale zatím nebylo uvedeno žádné bližší datum uvedení.

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *