Druhá sezóna oblíbeného seriálu House of the Dragon (Rok draka) bude kratší. Kdy vyjde další díl prequelu Game of Thrones (Hra o trůny)?

Datum vydání 30. 3. 2023Shlédnutí 814×Sdílení článku64Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Seriálový hit House of the Dragon patřil k nejúspěšnějším seriálům minulého roku. Sloužil jako prequel k enormnímu seriálovému hitu Game of Thrones. Většina fanoušků seriál přijala s otevřenou náručí a díky vysoké kvalitě, která sežehla poslední dvě série Game of Thrones, se tak trochu zacelila rána, která vznikla nepovedenou závěrečnou sérii jejího staršího předchůdce. Teď ovšem přichází nemilá zpráva – druhá série bude obsahovat menší počet epizod.

Foto: HBO

Týdeník Deadline přišel s exluzivní informací, která oznamuje že druhá série House of the Dragon se bude skládat pouze z 8 epizod. Mluvčí HBO tuto informaci navíc později potvrdil, takže se jedná již o hotovou věc. Tato informace většině fanoušků Západozemí rozhodně vyrazila dech, protože se původně počítalo s původním trendem, který nastolila první série. Ta disponovala deseti epizodami, stejně jako většina sérií Game of Thrones.

Co HBO vedlo ke snížení epizod?

Musíme uklidnit všechny pesimisty, kteří se obávají že menší počet epizod povede k celkovému poklesu kvality seriálu. Podle mluvčího HBO, který potvrdil zkrácení celé série se tak stalo proto, že si to žádal příběh celého seriálu. Tahle informace snad uleví všem fanouškům, kteří před očima viděli černý scénář v podobě posledních dvou sérií Game of Thrones, které měly taktéž nižší počet epizod. Není se čemu divit, protože nejjednodušším vysvětlením rapidního poklesu kvality, byl právě nižší počet epizod posledních dvou sérií Game of Thrones.

Lidé, kteří jsou seznámení s momentální finanční situací studia Warner Bros. by mohli namítat, že k poklesu počtu epizod mohly vést i škrty v rozpočtu studia. Vzhledem k enormní popularitě dračího seriálu by bylo od studia velice nelogické, kdyby šetřilo na takovémto hitu. Pro HBO je House of the Dragon jednou z vlajkovou lodí, na které by bylo trestuhodné šetřit.

Kdy vyjde 2. řada House of the Dragon?

Tvůrci celého dračího kolosu se nechali slyšet, že mají v hlavách plán na 3–4 série House of the Dragon. Vzhledem k úspěchu první řady se není důvod obávat toho, že by na to v konečném důsledku nedošlo. Výhodou celého dračího projektu je to, že mají předem daný konec, takže se mohou opírat o předlohu. Nemusí přemýšlet od jedné série k druhé, ale mohou uvažovat dlouhodobě. Což se stalo hlavním kamenem úrazu jeho slavnějšího předchůdce.

Teď již osmidílná druhá série se momentálně nachází ve stádiu produkce, která se bude odehrávat velkou část ve Spojeném království. Cíl, který si tvůrci stanovili by mělo být léto 2024. Tak uvidíme, jestli svůj slib dodrží. Mezitím si můžete zkrátit čekání maratónem seriálu Game of Thrones, nebo pokud jste ještě neokusili dračí sílu seriálu House of the Dragon, tak je nejvyšší čas to napravit.

House of the Dragon trailer

Komentáře od uživatelů  ❭

Zatím tu není komentář, buďte první.

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *