Společnost Disney zveřejnila trailer na novou verzi Petera Pana s kontroverzním obsazením víly Zvonilky

Datum vydání 3. 4. 2023Shlédnutí 661×Sdílení článku73Přepnout téma světlý/tmavý vzhled

Premiéra filmu Peter Pan & Wendy je naplánována již na 28. dubna letošního roku. Disney na svém oficiálním youtube kanálu zveřejnil trailer k nadcházejícímu snímku. 

V něm se objevuje Yara Shahidi v roli rozmarné víly Zvonilky (Tinker Bell). Ne všichni diváci tento nápad a obsazení ocenili. 

Foto: Imdb

Autor původního příběhu James Matthew Barrie popsal Zvonilku jako vílu, jejíž řeč těla je jako zvuk zvonu a její nálada se mění doslova ve zlomku vteřiny. To je dáno tím, že malá velikost víly neumožňuje udržet více než jednu emoci najednou

Tuto postavu si diváci oblíbili natolik, že se z původně vedlejší postavy postupem času vyšplhala až do role neoficiálního maskota Disney.

V dobrodružné rodinné komedii Hook z roku 1991 hrála Tinker Bell Julia Roberts,  která se nejvíce proslavila rolí ve filmu Pretty Woman (1990) po boku Richarda Gera

V adaptaci z roku 2003 byla do role Tinker Bell obsazena Ludvina Sagniera. V minisérii Neverland / Počátek Země Nezemě z roku 2011 byla Tinker Bell namluvena Keirou Knightley.

Režisér David Lowery předem varoval, že tato moderní adaptace příběhu si vyžádá určité změny, aby se příběh o chlapci, který nechce dospět, odklonil od rasových stereotypů.

Jednou z takových novinek je vzhled Zvonilky, která v této adaptaci bude první černošskou verzií jinak blonďaté víly. Yara Shahidi byla pro tuto roli schválena již v roce 2020.

Aspirující herečka získala uznání za roli v sitcomu Black-ish, který se vysílal v letech 2014 - 2022. V roce 2016 byla časopisem Time zařazena do seznamu 30 nejvlivnějších teenagerů.

Oficiální trailer nasbíral přes 4 miliony zhlédnutí. Fanoušci hojně diskutovali o tomto obsazení, které vyvolalo spoustu kontroverzních názorů. 

Sama herečka zveřejnila na svém instagramovém účtu fotografii, na které se objevuje v kostýmu Tinker Bell. Příspěvek získal velké množství nadšených komentářů.

Co říkáte na obsazení víly Zvonilky vy?

 

Komentáře od uživatelů  ❭

ElGrande   2023-04-04 07:20:59

Disney by mělo natočit remake Popelky, macechu by mohla hrát Whoopi Goldberg

Přidej svůj názor  ❭
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *